tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2011 o 20:30, kuba9876543210 napisał:

Pozycz wioslo komus, komu bedzie to bardziej przeszkadzac niz Tobie.

Moje odebralem wyczyszczone :D

xD

Czyli jednak chyba poczekam do następnej wymiany strun i posiedzę nad tym trochę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2011 o 20:09, theZoSo napisał:

> > Ty, z drugiej strony B może być zapisane jako H.
> > Ciekawe co nie? :D
> Ale b, to jest zupełnie inny dźwięk.

Kolega chciał sobie posta nabić, a Ty go już zjadasz :P

Poleci mi ktoś jakiś dobry sposób na czyszczenie podstrunnicy bez zdejmowania strun?
Albo najlepiej podstrunnicy i strun. Ten syf trudno w ogóle czymkolwiek zetrzeć przy
wymianie drutów, a przy grze wkurza z deczka.


Poluzuj strunki, tak żebyś miał dostęp do podstrunnicy weź wilgotną ściereczkę, powtarzając WILGOTNĄ nie mokra i ociekającą wodą, i wszystko ładnie zejdzie. Trochę się pomęcz i będzie luz. A z ciekawości zapytam jakie wiosło i cała reszta razem ze strunami. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2011 o 23:44, VODKApl napisał:

A z ciekawości zapytam jakie wiosło i cała reszta razem ze strunami. ;p

Że niby jaki sprzęt ukra... posiadam? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 20:46, theZoSo napisał:

> A z ciekawości zapytam jakie wiosło i cała reszta razem ze strunami. ;p
>
Że niby jaki sprzęt ukra... posiadam? :D

Dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gitary:
Epiphone Les Paul Special II
Washburn X40 Pro
Piec:
Marshall VS65r
Efekty:
Boss DS-1
Morley Classic Wah

Co do strun to Ernie Ball'e "slinky" 11-48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - co mi da nauka akordów? Serio pytam, bo nie do końca wiem.

Pomoże mi to w improwizowaniu, czyt. robieniu chociażby riffów? Bo w piosenkach akordów używać nie zamierzam, a jeżeli już to bardzo, bardzo sporadycznie, ze względu na typ muzyki, jaki chcę tworzyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budowa akordów pomaga w improwizacji.
Dajmy na to z akordów bierzesz dźwięki których nie ma w skali, a jednak można ich używać przy improwizacji, bowiem są w podkładzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2011 o 13:17, Budep napisał:

Mam takie pytanie - co mi da nauka akordów? Serio pytam, bo nie do końca wiem.

Pomoże mi to w improwizowaniu, czyt. robieniu chociażby riffów? Bo w piosenkach akordów
używać nie zamierzam, a jeżeli już to bardzo, bardzo sporadycznie, ze względu na typ
muzyki, jaki chcę tworzyć :P

ja nie znam nic z teorii muzyki, akordów tym bardziej nie potrafię nazwać, ale jakoś z tym żyje.
Obecnie nawet jestem w fazie zakładania własnego zespołu :P
jak ktoś z gdyni co potrafi grywać na gitarach, basie, perce itp to może dać znać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2011 o 17:40, kindziukxxx napisał:

Obecnie nawet jestem w fazie zakładania własnego zespołu :P
jak ktoś z gdyni co potrafi grywać na gitarach, basie, perce itp to może dać znać :D


Ja! Ja chcę!
Cała druga linijka się zgadza oprócz tej Gdyni :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2011 o 17:44, theZoSo napisał:

Ja! Ja chcę!
Cała druga linijka się zgadza oprócz tej Gdyni :/

to jak się przeprowadzisz :D, ale jak już coś tam z ludźmi się zbierzemy to wrzucę jakieś nagrania i to niezależnie od poziomu jaki będziemy reprezentować jako grupa :D (jednak mam nadzieję że osobą o najniższych umiejętnościach będę ja - bo to da jednak dużo motywacji do poprawy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia :D

Ja od wrzesnia probuje gdzies dolaczyc / cos zalozyc, ale ciagle sie ludzie rozsypuja po... kilku/kilkunastu probach :P
Mimo ze na poczatku niektorzy zdaja sie miec bardzo duzo zapalu. ;]
1 ''zespol'' - gitary podlaczone do jakiegos recznie zrobionego pieca ---> maya (PC) ---> kolumny 2.0, gramy w pokoju 3x3x3, po kilku spotkaniach przestali miec czas mimo ze gralismy w tyg po 20
2 ''zespol'' wiecej miejsca, ale lepszy sprzet, ale mieli tylko czas na granie w dziwnych porach (22-3 w tygodniu)..

Teraz w riffie natrafilem na ogloszenie wokalistki zbierajacej zespol, dzwonie okazalo sie, ze to ta sama dziewczyna, ktorej tydzien wczesniej sprzedalem bilet na koncert i ktora tez do mojej szkoly chodzi ;)
W przyszym tyg pierwsza proba :]

tu tez ciekawe przemyslenia innych mozna poczytac:
http://www.metal-archives.com/board/viewtopic.php?f=8&t=55431&sid=6f5e18dbde5b543ef39ae06f80bbbcdb&start=560

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha, dzień przed drugą próbą, nasz gitarzysta zrezygnował, bo stwierdził, że nie ma weny do grania (a póki co gramy covery). Sam też zastanawiałem się nad odejściem, bo nieskromnie muszę stwierdzić, że trochę odstaję umiejętnościami od reszty, ale jeszcze nie mam prawa jazdy, zatem mam problemy z dojazdami (do najbliższego miasta 20 km), więc nie ma sensu pakować się w coś ambitniejszego. A poza tym zawsze zdobywa się jakieś tam doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się czym chwalić, że nie znasz teorii :D Ja jednak wolę poznać, chociaż trochę. I to robię :)

Co do zespołu - kurde, też chciałbym mieć, ale trudno ludzi znaleźć. Mówią mi, że mam niezły wokal, z chęcią też mógłbym śpiewać, ale trudno znaleźć basistę i perkusistę, zwłaszcza, że mało kto lubi na dodatek taki typ muzyki, jak ja czyt. coś z pogranicza punk/pop punk/skate punk/alternatywnego rocka :D A myślę, że by nie było tak źle, dość mi nieźle idzie wymyślanie melodii, mam nawet już parę, jedną piosenkę stworzyłem całkowicie, nawet ma solo, chociaż lekko nieudolne, bo dopiero się uczę tworzenia tych cudów :)

Cóż, pozostaje mi kariera solowa, ale przynajmniej nie będzie konfliktów :P

A właśnie, jeszcze pytanie - palm muted jest takie trudne czy mi się tylko tak wydaje? Za cholerę nie potrafię tak grać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2011 o 19:26, Budep napisał:

A właśnie, jeszcze pytanie - palm muted jest takie trudne czy mi się tylko tak wydaje?
Za cholerę nie potrafię tak grać...

Hmm, ja nie mam z tym problemów.
Ewentualnie palm muting czysto palm muting czysto palm muting czysto palm muting czysto, to inna impreza :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2011 o 19:46, Budep napisał:

Kurde, ale to jak to grać? Trzeba prawą ręką struny blokować? Ale wtedy z kolei trudno,
czysto i szybko je grać :P

Kładziesz nadgarstek prawej łapy w poprzek strun w okolicach mostka... ale tego gitarowego, no i wtedy w miarę powinno się dać grać je i jednocześnie mute''ować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do zespołu, ja nie miałem problemu znaleźć ludzi, chociaż moje miasteczko jest małe. Trzeba trochę poszukać, poszukajcie na pewno ktoś jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się