tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2011 o 22:58, Bezi_113 napisał:

Kładziesz nadgarstek prawe ręki zaraz za mostkiem, w poprzek strun.
No i grasz normalnie ;)


No ale wtedy nadgarstek mam tuż przy strunach, nie mogę nim swobodnie operować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2011 o 11:06, Budep napisał:

No ale wtedy nadgarstek mam tuż przy strunach, nie mogę nim swobodnie operować...


Można poćwicz to trochę i zobaczysz że ci będzie wychodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2011 o 11:06, Budep napisał:

> Kładziesz nadgarstek prawe ręki zaraz za mostkiem, w poprzek strun.
> No i grasz normalnie ;)

No ale wtedy nadgarstek mam tuż przy strunach, nie mogę nim swobodnie operować...

podnieś gitarę wyżej to trochę powinno zmienić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś może Electro Harmonix Metal Muff?
Zamierzam zakupić jak najszybciej, na youtubie widziałem filmy i jestem nastawiony pozytywnie, ale chciałbym usłyszeć jakieś opinie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2011 o 20:25, Bezi_113 napisał:

Używa ktoś może Electro Harmonix Metal Muff?
Zamierzam zakupić jak najszybciej, na youtubie widziałem filmy i jestem nastawiony pozytywnie,
ale chciałbym usłyszeć jakieś opinie...?

Ode mnie:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/efekty-gitarowe/kostki/mxr-m-116-fullbore-metal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2011 o 20:46, Oloninho napisał:

[...] jak powinno się ją trzymać?

Unia chyba nie wydała jeszcze na ten temat żadnych norm...

Osobiście trzymam kostkę między wskazującym i kciukiem (prawej ręki :D ). A Ty możesz to robić jak Ci najwygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze strojeniem gitary. Jeśli chcę sobie ustawić jakiś niski strój, jest w porządku, ale nie nadaje się to do muzyki, jakiej słucham i chcę grać. Wcześniej próbowałem już "podwyższyć" strój, ale 2x struna mi pękła [już nie pamiętam która] i pomyślałem, że może powinny się rozciągnąć, nim spróbuję je tak napinać. Tak też zrobiłem, ale po kilku miesiącach i następnej próbie znów jedna ze strun [najcieńsza] poszła. Nie pamiętam jak było poprzednio, ale tym razem puściła przy samym "łebku", tym złotym [przynajmniej w tym przypadku :P] kółeczku na końcu, nie wiem czy to się oficjalnie jakoś nazywa.

Nie wiem też, co robię źle. Strój wcale nie jest taki wysoki - zmieniałem z G na G#. Sorry, jeśli coś mylę, ale kompletnie się na tym nie znam i opieram się na tabelce wydrukowanej kiedyś z neta. W każdym razie nie doszedłem nawet do połowy tabeli, a już struny nie wytrzymują, więc coś chyba jest nie tak. Wadliwa gitara, coś gdzieś zawadza i pęka? A może trzeba ją oddać do lutnika [nie jest wyregulowana, w okolicy nie ma żadnego lutnika... Ale jak trzeba to się znajdzie]? Ludu, pomocy, straciłem już przez to 2 czy 3 komplety Ernie Balla. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jaki masz rozmiar strun?
Po drugie struny 6 miesięczne nadają się do wyrzucenia :)
po trzecie jaki chcesz mieć strój bo może kręcisz nie w tą stronę co trzeba?
po czwarte czy przy naprężaniu struny na kluczu najpierw ją lekko luzujesz aby obniżyć napięcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś chciałem np. zagrać Kill Rock''n Roll SOADu. Samo brzmi w porządku, ale jak odpalę płytę i próbuję z tym grać to mi uszy krwawią. Na tabach mam do tego podany strój bodaj C#. Tak samo w przypadku One Step Closer, którego aktualnie chcę się nauczyć.

Jakbyś był ciekaw, czemu takie proste mimo że już jakiś czas gram - na usprawiedliwienie powiem, że czasu jak na lekarstwo, więc wszystko w powijakach ciągle. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 20:44, JayL napisał:

Dziś chciałem np. zagrać Kill Rock''n Roll SOADu. Samo brzmi w porządku, ale jak odpalę
płytę i próbuję z tym grać to mi uszy krwawią. Na tabach mam do tego podany strój bodaj
C#. Tak samo w przypadku One Step Closer, którego aktualnie chcę się nauczyć.


stroj C# to stroj E tylko ze kazda struna obnizona o 3 półtony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 20:40, kindziukxxx napisał:

Po pierwsze jaki masz rozmiar strun?

10-52

Dnia 10.11.2011 o 20:40, kindziukxxx napisał:

Po drugie struny 6 miesięczne nadają się do wyrzucenia :)

Huh, no to w takim razie stratny nie jestem. Ale nowym też zdarzało się pękać od razu.

Dnia 10.11.2011 o 20:40, kindziukxxx napisał:

po trzecie jaki chcesz mieć strój bo może kręcisz nie w tą stronę co trzeba?

Jak wspomniałem w poprzednim poście, coś koło C#, bo z tego co widzę większość utworów jakie chcę grać ma taki wpisany jako zalecany/używany przez autora tabów/covera. Jakby co mam tuner Planet Waves, dokładnego modelu nie pamiętam.

Dnia 10.11.2011 o 20:40, kindziukxxx napisał:

po czwarte czy przy naprężaniu struny na kluczu najpierw ją lekko luzujesz aby obniżyć
napięcie?

Niet.


>stroj C# to stroj E tylko ze kazda struna obnizona o 3 półtony
Czyli że co? Sry, laik jestem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2011 o 20:49, JayL napisał:

> napięcie?
Niet.


po prostu zamiast od razu podciągać kręcisz minimalnie w drugą stronę i potem podciągasz, naprawdę pomaga.

Dnia 10.11.2011 o 20:49, JayL napisał:

>stroj C# to stroj E tylko ze kazda struna obnizona o 3 półtony
Czyli że co? Sry, laik jestem. :P

1 D#
2 A#
3 F#
4 C#
5 G#
6 C#

czyli - wszystkie struny o pol tonu + grube E o 1,5 tonu

i WSZYSTKIE struny LUZUJESZ, przy luzowaniu nie ma prawa nic strzelić :)
Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podać jak najlepsze taby do "Let It Snow" i "Santa Claus is Coming to Town"? Te co znalazłem są złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mniej więcej coś takiego:
http://www.infomusic.pl/img/artykuly/zdjecia/x9YTZJm1RDmapagryf_390.jpg

Miałem ustawiony strój G i chciałem zmienić na wyższy, czyli szedłem w prawą stronę. Dobrze robiłem?

Teraz w sumie nie ma to wielkiego znaczenia, bo jak założę nowe struny to i tak ustawię na E i będę leciał w dół, ale przyda się na przyszłość jak będę chciał znów coś kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się