tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 17.11.2011 o 21:27, Wakizashi napisał:


Mam inne pytanie. To prawda, że gra na gitarze akustycznej początkowo bardzo męczy palce?

akustyk jak i elektryk mają dość twarde metalowe struny - więc na początku opuszki będą boleć, ale z czasem się przyzwyczaisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2011 o 21:54, kindziukxxx napisał:

> Mam inne pytanie. To prawda, że gra na gitarze akustycznej początkowo bardzo męczy
palce?
akustyk jak i elektryk mają dość twarde metalowe struny - więc na początku opuszki będą
boleć, ale z czasem się przyzwyczaisz :)


No jednak elektryk bardziej miękki ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 18:30, theZoSo napisał:

> Obie, które podałeś to syf.
Yhy... -_-
W cenie "najniższej z możliwych" to są naprawdę dobre oferty. A poza tym to nie syf tylko
całkiem solidna firma.
> Pierwsza, jakiś zestaw no name [...]
Chętnie zobaczę czy sam znajdziesz coś lepszego...


Cort X1 lub X2, jakiś vintage, dean vendetta, cort katana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 17:25, Vernio napisał:

> Ciacho
> 100 razy lepiej mieć
> stały mostek i zero problemów.
>

Mam ruchomy mostek w swojej gitarze i... też mam zero problemów. Coś w tym dziwnego?


Co to za gitara? To spoko jak nie wajchujesz i nie leziesz do tego mostka. Jednak dla początkującego, nawet zmiana strun będzie trudna. A jak zacznie cudować z wajchą to proste, że gitara będzie się non stop rozstrajać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 21:21, Pustelnik_88 napisał:

> Ciacho


Co to za gitara? To spoko jak nie wajchujesz i nie leziesz do tego mostka. Jednak dla
początkującego, nawet zmiana strun będzie trudna. A jak zacznie cudować z wajchą to proste,
że gitara będzie się non stop rozstrajać.


Washburn X21. Nie wajchuje i jest ok. Zmiana strun, jest trudniejsza,(Porównuje do zmiany strun na akustyku.) ale nie jest to też jakaś wielka filozofia, tylko dla wtajemniczonych:P
A mostka tremolo, kiedyś napewno zacznę używać, ale na Fendku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj Corta, kup gitarę. Ta firma to dopiero syf. Nie żartuj sobie chopie z pojęcia "dobrej gitary elektrycznej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2011 o 21:27, Wakizashi napisał:

Mam inne pytanie. To prawda, że gra na gitarze akustycznej początkowo bardzo męczy palce?

Jak się gra przez co najmniej półtorej godziny to palce mogą być popękane i bolą. I oczywiście są twarde opuszki palców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2011 o 13:02, Tier napisał:

Jak się gra przez co najmniej półtorej godziny to palce mogą być popękane i bolą. I oczywiście
są twarde opuszki palców.

Jak już stwardnieją to nie powinny boleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2011 o 10:15, theZoSo napisał:

Sprzedaj Corta, kup gitarę. Ta firma to dopiero syf. Nie żartuj sobie chopie z pojęcia
"dobrej gitary elektrycznej".

Nie przesadzałbym tak. Corty to co prawda loteria ale bywają i dobre. Jak już mamy mówić o chłamie to wyszedłbym raczej z Stagiem i Skywayem... ale wróć, Skyway to nie gitara... to element wystroju salonu stylizowany na gitarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2011 o 15:03, Geeko napisał:

Jak już mamy mówić o chłamie to wyszedłbym raczej z Stagiem i Skywayem...

No tak, ale jeżeli brać w obroty coś co z zamysłu ma być gitarą solidną, to Cort na pewno nie spisuje się w tej roli najlepiej.

Dnia 19.11.2011 o 15:03, Geeko napisał:

ale wróć, Skyway to nie gitara... to element wystroju salonu stylizowany na gitarę.

+1
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2011 o 17:54, theZoSo napisał:

No tak, ale jeżeli brać w obroty coś co z zamysłu ma być gitarą solidną, to Cort na pewno
nie spisuje się w tej roli najlepiej.

W sumie. Po co ryzykować jak, za wciąż realne pieniądze, można mieć np. Ibaneza :D. Ja poszedłem w tą firmę (co prawda trochę w ciemno bo wcześniej na nich nie grałem i kupowałem przez net) i jestem BARDZO zadowolony.

Dnia 19.11.2011 o 17:54, theZoSo napisał:

+1
:D

Już słyszałem takie mity i legendy o ich gitarach, że naprawdę zaczynam się zastanawiać jak oni się na rynku utrzymują xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2011 o 19:00, kuba9876543210 napisał:

Ja Wam tylko przypomne, ze to Cort produkuje dzis w Indonezji i Korei m.in. Ibanezy i
Fendery :D


Podobnie jak w jednej fabryce szyte są jeansy dla 10 firm, a jednak różnią się jakością ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2011 o 20:25, Helting napisał:

ktoś mógłby się podzielić opinią dotyczącą les paula custom? gdyż jestem zainteresowany
;)


Gibson? Epiphone? Jeśli Epi, to chyba za ta cenę można mieć lepszego LP. Ja bym sprawdził Vintage V100 Lemon Drop na twoim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2011 o 20:53, Vernio napisał:

Gibson? Epiphone? Jeśli Epi, to chyba za ta cenę można mieć lepszego LP. Ja bym sprawdził
Vintage V100 Lemon Drop na twoim miejscu.


Chodzi mi o Epiphone''a. Bo odkąd pierwszy raz zobaczyłem tę gitarę poczułem, że bardzo chciałbym ją mieć ;) bo ile ona kosztuje, ok. 2000 zł, prawda?
A w czym jest lepszy ten Vintage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się