tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 30.11.2011 o 16:57, Budep napisał:

Jakieś rady/wskazówki/ćwiczenia konkretne, czy po prostu trening czyni mistrza? Cholera,
to nawet trudniejsze niż szybkie ogarnięcie lewej ręki :<

dobra zapodaj zdjęcia mostka gitary, najważniejsze to dobre usadowienie ręki prawej :)
najlepiej tak by nadgarstek dotykał strun w miejscu gdzie zaczynają wybrzmiewać wtedy grasz całkowicie normalnie bez żadnych trudności a PM wychodzi perfekcyjnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ograłem dziś Epiphona LP Special II i jakoś tak nijak ;)
Czułem się jakbym grał na akustyku, a nie na elektryku.
Czekam więc na propozycje gitar do 700 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 23:48, Bezi_113 napisał:

Trochę się spóźniłem, ale ja również miałem zamiar polecić Valvekinga 112 :D


Ukręcę na nim punk/ hardrock? nie będzie problemu. I czy początkowo bez żadnej kostki spisze się zadowalająco? Patrząc na opinie krążące w necie, wygląda, że ten peavey to kawał porządnego wzmacniacza. Jeszcze jedna kwestia, czy lampa za taką cenę się sprawdzi? I czy jest wystarczająco głośny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 14:46, Harrolfo napisał:

Ograłem dziś Epiphona LP Special II i jakoś tak nijak ;)
Czułem się jakbym grał na akustyku, a nie na elektryku.

A wszędzie piszą, że to najciężej brzmiący tani Les Paul od Epi. Swoją drogą zgadzam się, bo czystego bluesa jest na nim trudno uciągnąć. Weź poprawkę na moją opinię, bo sam mam tego Epka (z deczka zmutowanego przez ta kilka lat) ale pozytywne oceny w necie (wśród gitar "niższego rzędu") nie są chyba bez powodu ;]

Swoją drogą - dziwi mnie fakt, że jako stary wyjadacz czekasz na propozycje. Grając chyba mniej więcej tyle samo co Ty potrafiłbym w takiej sytuacji sam sobie poradzić, ew. poprosić ludzi o opinię na temat konkretnych, znalezionych samodzielnie modeli. Pomijam fakt, że w ogóle szukasz drugiej gitary w takim przedziale cenowym. To troszkę zakrawa o harakiri czy inne seppuku, jeśli oczywiście nie znajdziesz jakiejś mega okazji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głośny?
30w lampa mówi sama za siebie :P
Mój nauczyciel w sporym domu jednorodzinnym nie odkręca volume nawet na 1, a na próby i koncerty ma sporo głośności w zapasie, więc nie masz się co martwić.
Co na nim ukręcisz nie mam pojęcia, po prostu poleciłem najlepszy jakościowo wzmak w tej cenie ;)
Samego wzmaka okazji ogrywać nie miałem, w każdym razie nie masz się co martwić o cięższe brzmienia, któraś z sygnatur Petrucciego na samych przystawkach na cleanie wyciąga brzmienie Dreamtheater.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 14:46, Harrolfo napisał:

Czekam więc na propozycje gitar do 700 zł.

http://allegro.pl/gitara-vintage-stroik-pokrowiec-kabel-i1959966586.html
Jak wylicytujesz to masz dobre wiesło.
http://allegro.pl/epiphone-special-stylizowany-na-lp-case-i1965497262.html
To bynajmniej nie jest zwyczajny Special II. Całkiem fajnie to się prezentuje... a i jakość wiosełka podnosi znacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, za 700 zł można już dostać niezłą gitarę ;)
Co sądzi(cie) o tych:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/jay-turser-jt-220-d-cs
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/washburn-win-std-lite-tsb
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/silvertone-ssl3
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/axl-al-820-ms

Co do Twoich linków - wiem, sam już się zainteresowałem tym pierwszym.
Ale nie mam możliwości odebrania osobiście, a tylko w takim przypadku chciałbym kupić używkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 18:43, Harrolfo napisał:

Poza Washburnem, obstawiam, że reszta jest raczej wątpliwej jakości. Najlepiej poszukać info na ich temat u wujka googla i potem ograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 19:15, Harrolfo napisał:

Ograć niestety nie mam jak.
A co do Washa - czy to aby na pewno dobra firma? X10 mnie nie zachwycił.

Na pewno lepsza niż Cort i te co podałeś poza Washem w poprzednim poście. Z resztą. Mam X40pro i skoro potrafią do w miarę taniej gitary wsadzić komponenty Grovera, Schallera i Duncanowskie pickupy to raczej nie są złą firmą. Jedyny powód, dla którego chcę sprzedać tego Washa, to to, że mi nie przypasował. Ale kupiłem go (używanego) po całkiem atrakcyjnej cenie, w stosunku do ceny nowej gitary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 19:35, Harrolfo napisał:

Co Ty tak na Corty jedziesz? :)

Nie tylko on, nie tylko on ;)
Wolę unikać polecania innym swojej gitary, ale widzę, że chyba jednak będę musiał :P
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/epiphone-explorer-gt
Nic zajebistego, aczkolwiek wygodna i nadaje się do metalu.
Sprawa wygląda w ten sposób, że jest dobra jedynie w swoim przedziale cenowym i trochę żałuję, że ją kupiłem :P
No ewentualnie mógłbyś poszukać opinii o pożal się boże G310

Spoiler

tfu tfu tfu tfu tfu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoim kategorycznym błędem jest odrzucanie każdej poleconej gitary ze względu na wygląd nieodpowiadający Twoim gustom/zachciankom.
Musisz zrozumieć, że gitarę ocenia się nie po wyglądzie, ale po brzmieniu, kształt, malowanie, markery nie grają roli (gdyby tak było Angus nie grałby na SG :D:D:D)
To nie jest targ, "Nie podoba mi się, daj coś innego", skończyły nam się pomysły, albo wybierz coś z podanych, albo musisz trochę poczekać aż uzbierasz większą kwotę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 20:27, Harrolfo napisał:

Ach, Explorer.
Niestety, ma jak dla mnie śmiesznie mały korpus, coś innego daj :)

To sprawdź Epi LP Special II GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 20:33, Bezi_113 napisał:

Twoim kategorycznym błędem jest odrzucanie każdej poleconej gitary ze względu na wygląd
nieodpowiadający Twoim gustom/zachciankom.

Nie każdej, przecież tylko Explorera odrzuciłem ze względu na wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wymienia, a ja kupując swoją gitarę oglądałem Corty, Washburny i inne tutaj popularne gitary, a wybrałem... Dean''a i szczerze polecam. Też kupowałem sprzęt za 7 stów i o ile wszystkie instrumenty ww. marek, z którymi miałem do czynienia tam w sklepie, nawet nie tyle co źle grały, co sprawiały wrażenie tandety dla mnie po prostu, to mój Dean Custom Zone na ich tle wydawał się naprawdę dobrze wykonany i solidny, ptrzy tym fajnie gra :) . Pewnie nie tyczy się to wszystkich modeli, ale polecam zapoznać się z ofertą tej firmy. Nowy Custom Zone to zdaje się wydatek minimalnie ponad te 7 stów, ale jak będziesz kupował w sklepie stacjonarnym, to myślę, że do pełnych siedmiu zejdziesz ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 20:34, theZoSo napisał:

To sprawdź Epi LP Special II GT.

Dzisiaj ograłem i nie podszedł mi do gustu.
Grając nie czuję, że gram na elektryku, a na akustyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się