tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Wiecie może w jakim sklepie internetowym można dostać stołek, który by się nadawał do grania na perce oraz na gitarze i stojak na nutki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 21:59, Gumisiek2 napisał:

Jaki środek polecacie do wypolerowania korpusu? Dopiero ostatnio zauważyłem, jak bardzo
pokryty jest rysami.

wilgotna szmatka :)
a jak coś lepszego, to są zestawy dunlopa i Gibsona, na całą gitarę komplety ~50zł, nadają się bdb, do korpusu, podstrunnicy i strun, ale ja preferuję szmatkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam się nauczyć do szkoły One Of Us Joan Osborne i nie wiem jak się do tego zabrać. Wersja z akordami lepsza, czy ta grana palcami? Jakieś dobre taby do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 20:43, Jcl napisał:

Jak zagrać Jingle Bells w tonacji F? I czy da się zastąpić B-dur jakimś innym chwytem?

Dlaczego koniecznie potrzebujesz F? Jeśli chciałbyś pozbyć się B-duru - raczej zmiana tonacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie możecie polecić struny do akustyka? Dobrze by było, żeby dobrze brzmiały i łatwo się nie ścierały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 18:10, Jcl napisał:

Bo gram je z akordeonistą w F

Rozumiem, że nie leży Ci zagranie tego B? Jeżeli nie lubisz grać barowych opartych na A-durze zagraj oparty na E-durze. Barre na 6 progu, ułożenie palcy to samo, co F-dur. Nie powinieneś mieć problemu. Będziesz musiał się trochę namachać jedynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak robiłem. Jemu ciągle coś nie pasuję, stosowałem kilanaście bić i ciągle źle, wpadł na pomysł, żebym zagrał linię basową, no to gram jak w oryginale a on: to nie tak się powinno grać. Nie wiem czego gość oczekuje ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 11:57, Oloninho napisał:

Mam się nauczyć do szkoły One Of Us Joan Osborne i nie wiem jak się do tego zabrać. Wersja
z akordami lepsza, czy ta grana palcami? Jakieś dobre taby do tego?

http://tabs.ultimate-guitar.com/j/joan_osborne/one_of_us_ver2_guitar_pro.htm
ja nie masz GP, to Tux Guitar, grane palcami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 20:40, Jcl napisał:

Tak robiłem. Jemu ciągle coś nie pasuję, stosowałem kilanaście bić i ciągle źle, wpadł
na pomysł, żebym zagrał linię basową, no to gram jak w oryginale a on: to nie tak się
powinno grać. Nie wiem czego gość oczekuje ;p

Artystom nie dogodzisz. :P No cóż. Kombinuj dalej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 22:09, Oloninho napisał:

W sensie że ja nie znam, to mi łatwiej akordami, tak?

jak sam preferujesz same akordy to tak właśnie graj, utworu nie zmienisz i będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie, chodzi mi teraz o to, co napisałeś o braku znajomości teorii. Łatwiej wtedy jest grać akordami, czy palcami? I jak w ogóle to może mieć wpływ na samą grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 22:28, Oloninho napisał:

Ale nie, chodzi mi teraz o to, co napisałeś o braku znajomości teorii. Łatwiej wtedy
jest grać akordami, czy palcami? I jak w ogóle to może mieć wpływ na samą grę?

jak nie zna się teorii a gra się w miarę jakiś tam kawałek czasu to zagra się wszystko - tylko jak mi rozpiszesz utwór samymi akordami to nic nie ruszę bo nie mam w większości pojęcia jak zagrać dany akord (no dobra te podstawowe pamiętam z nazwy) i dlatego wole tab-y / ew samemu dojść ze słuchu,
a w tamtej grze palcami też masz akordy - kwestia ćwiczeń, ja np. gram głównie kostką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się