tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

orientuje sie ktos moze w cenach gitar bo posiadam używana gitare akustyczna richwood rw-25-nt w dobrym stanie malo uzywana ile może byc wartna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak gram na samicku AV7. Ogólnie dobrze wykonana gitara ale na twarzach wymiataczy, elektryka tego wiosła, może wywołać ciekawe miny. Politowanie, zażenowanie ? Coś koło tego. Ale walnie się drugie tyle ile gitarka warta na porządne pickupy i będzie git. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 01:13, Albii napisał:

Jak gram na samicku AV7. Ogólnie dobrze wykonana gitara ale na twarzach wymiataczy, elektryka
tego wiosła, może wywołać ciekawe miny. Politowanie, zażenowanie ? Coś koło tego. Ale
walnie się drugie tyle ile gitarka warta na porządne pickupy i będzie git. :D

ja też w poniedziałek będę męczył Squierka Humbuckerami i zobaczymy co z tego wyniknie, może jak nie zapomnę porobię zdjęcia z wymiany co by potomni mieli jakiś poradnik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 15:26, kindziukxxx napisał:

ja też w poniedziałek będę męczył Squierka Humbuckerami i zobaczymy co z tego wyniknie,
może jak nie zapomnę porobię zdjęcia z wymiany co by potomni mieli jakiś poradnik :D

:D Kapitalny pomysł. ; ] Co masz zamiar w niego wsadzić ? Coś kojarzę, że kiedyś pisałeś, że na allegro wychaczyłeś coś ciekawego ale nie pamiętam co to dokładnie było. :)

Ale tak patrze sobie, to jest dużo dobrych gitar z ''dolnej półki''. Jak się nimi człowiek zajmie odpowiednio to może mieć cudeńko. ; D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2011 o 15:33, Albii napisał:


Ale tak patrze sobie, to jest dużo dobrych gitar z ''dolnej półki''. Jak się nimi człowiek
zajmie odpowiednio to może mieć cudeńko. ; D


Dimarzio DP-103 - pod gryf i DP 100 pod most :), naprawdę sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 15:39, kindziukxxx napisał:

Dimarzio DP-103 - pod gryf i DP 100 pod most :),

Mmm... Z tego co widzę sprzęcik godny pozazdroszczenia. :)

>naprawdę sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie :)
Ja też. Liczę, że po tym zabiegu dasz znać i obszernie opiszesz co z tego wyszło. Na pewno ułatwi mi to dokonanie wyboru związanego z wymianą. Myślałem nad EMG 81/60 jakie są pakowane do eclips ESP. Ale ogólnie jest taki wybór dobrych pickupów, że zapewne czekają mnie godziny czytania opinii znawców i szukania optymalnego, w moim wypadku, zestawu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2011 o 16:13, Albii napisał:

>naprawdę sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie :)
Ja też. Liczę, że po tym zabiegu dasz znać i obszernie opiszesz co z tego wyszło. Na
pewno ułatwi mi to dokonanie wyboru związanego z wymianą. Myślałem nad EMG 81/60 jakie
są pakowane do eclips ESP. Ale ogólnie jest taki wybór dobrych pickupów, że zapewne czekają
mnie godziny czytania opinii znawców i szukania optymalnego, w moim wypadku, zestawu.
:)

dla mnie to było pewne jak zobaczyłem na czym grał Dave Murray w latach 80'', i właśnie do tego dążę, po pickupach przyda się jakiś lampowy head z paką, ale to na razie będzie pieśń przyszłości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2011 o 22:42, Budep napisał:

Polecacie jakieś struny do grania punk rocka? Najlepiej, żeby były dość wytrzymałe. Te
obecnie moje to już parodia, chcę się zaopatrzyć w nowe. W jakich granicach cenowych
się wahają?

Znajomy panczur gra na D''Addario .010 - 0.52 EXL140. Cóż, mimo nie bycia wielkim fanem D`Addario kupuję sobie takie w przyszłym tygodniu :>. Struny kosztują ok 23-25 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2011 o 22:42, Budep napisał:

Polecacie jakieś struny do grania punk rocka? Najlepiej, żeby były dość wytrzymałe. Te
obecnie moje to już parodia, chcę się zaopatrzyć w nowe. W jakich granicach cenowych
się wahają?


Jaka grubość? Jak się stroisz? Co miałeś wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2011 o 19:50, Harrolfo napisał:

Wiecie może czym (oprócz ceny ;) różni się Washburn X10 od RX10?


X10 ma inną główkę i markery na podstrunicy. Różni się też troszkę kształt korpusu. Reszta - to samo w x10 i rx10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 21:16, gogiell napisał:

Panowie i panie, szybka piłka: Tranzystorowe combo za +/- 1500 zeta do grania hard/punk
rocka.

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 21:44, theZoSo napisał:

> Panowie i panie, szybka piłka: Tranzystorowe combo za +/- 1500 zeta do grania hard/punk

> rocka.
Tak.

Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 23:05, gogiell napisał:

> > Panowie i panie, szybka piłka: Tranzystorowe combo za +/- 1500 zeta do grania
hard/punk
>
> > rocka.
> Tak.
Dzięki!

Psieplasiam ;]
A tak serio całkiem - może jakaś lampowa Bugera? A może "taki-jak-mój" Marshall VS65r? Chodzą na allegro poniżej 1,5k(czasem grubo poniżej) i dosyć ich jest... Fajny piecor, ale nie wiem czy aż taki "hard". Bugery wiem za to, że mają naprawdę solidnego kopa. Całkiem ciekawe wzmacniacze tak btw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 22:43, AssaxoN napisał:

Od słuchawek do gitary?


a to są jakieś mega specyficzne? :D nawet nie wiedziałem, że są słuchawki do gitary. Może i do basu, do kontrabasu, do słuchania po cichu, do słuchania głośno, do słuchania ćwierkania ptaków (ale już szczekania psów - nie). Proszę cię...

Jest temat o słuchawkach - tam pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się