tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 18.12.2011 o 14:37, Daronn_Darker napisał:

/.../
Czyli Squier Bullet jest dobrą firmą. Jakie są jeszcze dobre "marki"? Piecyk od kumpla
za free dostanę, dobry z niego człowiek.

ogólnie Squier, Epiphone, Ibzanez, Fender, Gibson, ESP, LTD, Vintage, Dean, Jackson, Washburn, ogólnie, gitary tych marek można nazwać gitarami i spodziewać się po nich jakiegoś poziomu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 14:14, kuba9876543210 napisał:

Racja, z tym ze (j.w.), nie powinno sie polecac gry na elektryku bez pieca (chyba ze
elektroakustyk czy cos w ten desen). A jesli nie stac na pieca to chociaz do wzmacniacza
nie-gitarowego / komputera, nierzadko brzmi to lepiej od chinszczyzny skladanej w 30s
z czego 5s na szukanie lutownicy.


Nie no tak, ale chodzi mi tu o naprawdę początki gry. Czas gdy palce się przyzwyczają, przestawienie się z gryfu klasyka/akustyka itp. Potem można podpiąć się do komputera na przykład. Jednak, przy byle pierdziawce (combo jakieś czy wzmak->paka) można się zrazić do brzmienia i dojść do wniosku, że te piski itd. to wina gitarzysty. Nie zawsze tak jest, a potem młody początkujący uważa, że nie potrafi grać. Tak więc jakość sprzętu i użytkowania go ma bardzo ważną rolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro i w czwartek gram koncerty. Jutro swój pierwszy w życiu w dodatku jeden kawałek z improwizacją. Jakieś rady? Czy wypicie trochę %%% na przełamanie tremy aby nie stać jak kołek jest dobrym pomysłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2011 o 20:56, Jcl napisał:

Jutro i w czwartek gram koncerty. Jutro swój pierwszy w życiu w dodatku jeden kawałek
z improwizacją. Jakieś rady? Czy wypicie trochę %%% na przełamanie tremy aby nie stać
jak kołek jest dobrym pomysłem?

Myślę, że Twoje supermoce wystarczą... ;]
Nagraj koniecznie i pokaż swój debiut ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2011 o 20:59, theZoSo napisał:

> Jutro i w czwartek gram koncerty. Jutro swój pierwszy w życiu w dodatku jeden kawałek

> z improwizacją. Jakieś rady? Czy wypicie trochę %%% na przełamanie tremy aby nie
stać
> jak kołek jest dobrym pomysłem?
Myślę, że Twoje supermoce wystarczą... ;]
Nagraj koniecznie i pokaż swój debiut ^^


Ano, nagraj koniecznie ;)
Jak taki luźny w podbojach swoich jesteś, to i na scenie se poradzisz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2011 o 20:56, Jcl napisał:

Jutro i w czwartek gram koncerty. Jutro swój pierwszy w życiu w dodatku jeden kawałek
z improwizacją. Jakieś rady? Czy wypicie trochę %%% na przełamanie tremy aby nie stać
jak kołek jest dobrym pomysłem?

jak uważasz że to Ci pomoże to czemu nie :D, jeżeli jednak wiesz że nie jest to ogólnie lubiane przez twój organizm to będzie gorzej jak lepiej :D

ofc nagraj! :D

PS. u mnie przystawki leża już prawie 2 tyg. a ja nie mam czasu na wymiane! ;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2011 o 20:56, Jcl napisał:

Jutro i w czwartek gram koncerty. Jutro swój pierwszy w życiu w dodatku jeden kawałek
z improwizacją. Jakieś rady? Czy wypicie trochę %%% na przełamanie tremy aby nie stać
jak kołek jest dobrym pomysłem?

Właściwie to nie szalałbym na Twoim miejscu z %%. Ktoś, kto może nie mieć obycia z wiesłem dostatecznego, przez te %% więcej straci niż zyska...

Materon -> To żeś pojechał po maksie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2011 o 20:56, Jcl napisał:

Jutro i w czwartek gram koncerty. Jutro swój pierwszy w życiu w dodatku jeden kawałek
z improwizacją. Jakieś rady? Czy wypicie trochę %%% na przełamanie tremy aby nie stać
jak kołek jest dobrym pomysłem?


Załatw swoje potrzeby fizjologiczne PRZED koncertem :D a nie w trakcie. No chyba że gracie jakiś goregrind.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2011 o 00:06, Daronn_Darker napisał:

Dobra, gitara zamówiona. Teraz pytanie natury naukowej. Wy uczyliście się z jakiejś książki
którą możecie polecić, czy internet?

http://www.guitarjamz.com/members/
Mogę polecić darmowe filmiki z tej stronki. Znajomość angielskiego raczej wymagana.
http://www.youtube.com/user/martyzsongs?feature=g-all-c
Filmiki Marty''ego z YT dotyczące konkretnych piosenek też są bardzo przydatne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzy pojedyncze przetworniki wykluczają możliwość uzyskania mocnego, przesterowanego dźwięku, a 21 progów wyklucza możliwość zagrania niektórych solówek. IMO całkowita dyskwalifikacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się