tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

\

Dnia 30.12.2011 o 14:48, Rizzan napisał:

1. Hohner, 300zł kosztował
2. Obojętnie w jakiej odległości jest mój palec od obojetnie jakiego progu i tak brzęczy
3. Beltana

czasami struny muszą się ułożyć, więc pograj trochę może samo przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale 800 zł, które mam, a 1000, którego nie mam to różnica.
Zastanawiam się nad Cortem CR200 i AXL Badwater 1216, która gitara jest lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2011 o 23:50, Harrolfo napisał:

Wiem, ale mnie kręcą Les Paule :)


Tak szczerze, Ty masz zamiar grać czy gapić się na gitarę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2011 o 23:35, Harrolfo napisał:

No tak, ale 800 zł, które mam, a 1000, którego nie mam to różnica.
Zastanawiam się nad Cortem CR200 i AXL Badwater 1216, która gitara jest lepsza?


Dozbieraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku. Od miesiąca trujesz dupsko w tym temacie, a nikt Ci przecież nie znajdzie czegoś, czego nie ma, bo nic Ci nie pasi, bo nie jest LP i nie ma trapezoidalnych markerów na gryfie. Grasz już na tyle długo, że sam powinieneś umieć podjąć decyzję... Ba. Powinieneś wiedzieć, że kupno drugiej gitary za tak małą sumę to mijanie się z celem. Nie trzeba od razu dostawać jakiejś chcicy, bo "mam kasę i mogę se kupić coś nowego". Zbieraj na Vintage''a V100 i bądź zadowolony z najlepszego zakupu.

Corta odradzam na 100%, AXL to marka póki co na tyle niepewna, że trudno toto i polecić i odradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 00:29, Harrolfo napisał:

Oczywiście, że grać, ale chciałbym, żeby się też jakoś prezentowała ;)


Wszystko źle? Zbieraj na customa ~3-5k, idź do Mayonesa, RANa czy innych lutników, cudaków i masz to co chcesz. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 00:29, Harrolfo napisał:

Oczywiście, że grać, ale chciałbym, żeby się też jakoś prezentowała ;)

Proponuje wziąć do ręki gitary różnych typów i dopiero wtedy zdecydować. Mi LP strasznie się podoba jeżeli chodzi o wygląd, ale jako instrument całkowicie mi nie leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ja wejdę tutaj z prostym pytaniem : czytałem kiedyś, że na gitarze elektrycznej łatwiej dociskać struny do gryfu (tylko przyłożyć palec, a struna wydaje czysty dźwięk) np. żeby na akustycznej (przynajmniej mojej) docisnąć, dajmy na to, na 17 progu, nie dość, że trzeba wyciągnąć rękę i palec (pudło akustyczne blokuje dłoń) to jeszcze trzeba użyć pewnej siły, gdyż struna jest wysoko nad gryfem. Czy na elektrycznej jest inaczej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 20:12, konio1073 napisał:

Witajcie. Ja wejdę tutaj z prostym pytaniem : czytałem kiedyś, że na gitarze elektrycznej
łatwiej dociskać struny do gryfu (tylko przyłożyć palec, a struna wydaje czysty dźwięk)
np. żeby na akustycznej (przynajmniej mojej) docisnąć, dajmy na to, na 17 progu, nie
dość, że trzeba wyciągnąć rękę i palec (pudło akustyczne blokuje dłoń) to jeszcze trzeba
użyć pewnej siły, gdyż struna jest wysoko nad gryfem. Czy na elektrycznej jest inaczej
?

To zależy od ustawienia strun, grubości strun, itd. W zasadzie nie powinno być dużej różnicy, a w praktyce to nie powinno być nawet żadnej zbytnio zauważalnej. W dodatku, jeżeli akustyk ma pudło z cut-away''em to granie na wyższych progach też nie jest takie trudne.
No a tak poza tym - kwestia wprawy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2012 o 02:57, Nvaier napisał:

Tak, dobrze wyczytałeś. Gitary elektryczne z zasady są dużo miększe.

E tam. Ja nie czuję różnicy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2012 o 10:57, theZoSo napisał:

E tam. Ja nie czuję różnicy ;D


Hahah to ja Ci współczuję jak w elektryku struny wciska Ci się tak samo jak na akustyku :D
Fakt, że da się, zakładając cieńsze struny, sprawić, że akustyk będzie "milszy" w dotyku, ale
nad akcją strun się w nim niestety nie zapanuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się