tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2012 o 00:29, Vernio napisał:

Jakiej firmy nowe pickupy?

Dimarzio,
teraz wypowiem się trochę dokładniej co do samej wymiany, po pierwsze już wiem dlaczego Dave Murray miał 3 way switcha a nie 5, bo do 5 wszystko jest ciężej podłączyć :)
w korpusie jest naprawdę mało miejsca pod gryfem musiałem przyciąć śruby bo były za długie.
na stronie producenta niestety nie ma schematu jak połączyć hsh 2xT 1xV 5switch, schemat znalazłem jedynie na stronie seymoura duncana, ale też nie był do końca taki jak trzeba,
płytka którą kupiłem i miała pasować śrubami była hss, wiec ręcznie trzeba było poszerzyć otwór, tak więc ramka na pickupa się przyda. po tych wszystkich godzinach grzebania w końcu wiem jak to działa od środka i kolejna wymiana byłaby łatwiejsza ;)
Squier jest jednak fajną gitarka, a co do dźwięku to dopiero dzisiaj będę miał warunki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałbym poinformować o smutnym fakcie, Wszyscy w Trójmieście i okolicach, skończyły się czasy robienia u lutnika wszystkiego za 30zł A. Pierożak się skomercjalizował przyjmuje na Świętojańskiej i teraz ceny są horendalne... wiem że za szlif progów chciał ~180zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 23:35, kindziukxxx napisał:

chciałbym poinformować o smutnym fakcie, Wszyscy w Trójmieście i okolicach, skończyły
się czasy robienia u lutnika wszystkiego za 30zł A. Pierożak się skomercjalizował przyjmuje
na Świętojańskiej i teraz ceny są horendalne... wiem że za szlif progów chciał ~180zł

Teraz żałuję, że nie zdecydowałem się wcześniej, bo czeka mnie wymiana gniazda, a mogłem to zrobić wcześniej za symboliczną kwotę, to samo z kluczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2012 o 16:23, Bezi_113 napisał:

Teraz żałuję, że nie zdecydowałem się wcześniej, bo czeka mnie wymiana gniazda, a mogłem
to zrobić wcześniej za symboliczną kwotę, to samo z kluczami.

fakt, jak kiedyś się pytałem to wymiana kluczy na jakieś dobre koreańskie z robocizną kosztowałaby 90zł, a teraz to strach zapytać :)
a gniazdo to mi zrobił przy okazji zmiany strun :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie co do ćwiczenia...
czy opłaca się w ogóle skupić na udoskonaleniu szybkości kostkowania w dół, czy iść od razu w góra-dół? Bo od dłuższego czasu trenuje tę drugą opcję, ale się zastanawiam, czy by nie przyćwiczyć samego walenia w dół (a konkretniej szybkości, bo to to się rozchodzi, w struny trafiam:P), bo na stojaka to wygodniejsze jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się opłaca.
Może nie jest to ogromna różnica, ale zawsze jest to inny dźwięk.
Jak kostkujesz z góry, to z reguły uderzasz mocniej i energiczniej, wiadomo co z dźwiękiem w takim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 00:14, Budep napisał:

Mam takie pytanie co do ćwiczenia...
czy opłaca się w ogóle skupić na udoskonaleniu szybkości kostkowania w dół, czy iść od
razu w góra-dół? Bo od dłuższego czasu trenuje tę drugą opcję, ale się zastanawiam, czy
by nie przyćwiczyć samego walenia w dół (a konkretniej szybkości, bo to to się rozchodzi,
w struny trafiam:P), bo na stojaka to wygodniejsze jest...


Wszystko warto ćwiczyć. Przynajmniej nie stoi się w miejscu. Wyrobi się też ręka, i będziesz mógł co raz dłużej grać ciągle w dół aż zagrasz całe "Master of Puppets" :P Kiedyś myślałem, że to nie do zagrania, a teraz gram szybciej niż w oryginale.... ;O ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczy..... .. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że mam gdzieś sobie miło przeć dłoń i grać z nadgarstka? Bo do tej pory sporo grałem z łokcia i mnie o dziwo nie bolał i jakoś wyrabiałem, ale jak sobie zagrałem nadgarstkiem, to jeszcze szybciej to szło, zwłaszcza pickowanie w dół. Niekiedy tylko gubię się ze złapaniem pozycji, by rękę usadowić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 20:10, Bezi_113 napisał:

Grając z łokcia za bardzo wymachuje się ręką.
Ruchy samym nadgarstkiem ograniczają przypadkowe zahaczanie strun.


Fakt. Jak gram z łokcia to trudnie się naprzemiennie kostkuje i możliwe, że zahaczę jakąś inną strunę też :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz grać :) Góra-dół jakoś większej specjalizacji nie wymaga, tylko trzeba bicia ogarnąć i wczuć się, natomiast sam dół przy energiczniejszych piosenkach wymaga więcej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem za bardzo jak czytac niektore chwyty, mamy np cos takiego:

e ---|-x-|---|---|---|
B ---|---|-x-|---|---|
G ---|---|---|-x-|---|
D ---|---|---|-x-|---|
A ---|-x-|---|---|---|
E ---|-o-|---|---|---|

I glownie nie rozumiem w jakiej kolejnosci uderzac struny, pojedynczo tak jest przedstawione czy uderzac od gory do dolu, w ksiazce dla poczatkujacych raz jest tak raz tak, wiec troszke sie gubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 01:07, Albii napisał:

H-moll ? Chwytasz jak na obrazku http://www.gramnagitarze.pl/art/artykuly/bag/roz_12_h/03_h_mollowe/01_hm/foto_hm/foto_hm001.jpg
i uderzasz najlepiej z góry wszystkie struny.


Na tabulaturze mam to podpisane jako Bm ale jak rozumiem moge byc 2 nazwy do jednego chwytu, zgadza sie? Wlasnie problem mam z tym uderzaniem, bo w koncu powinno sie chyba roznic ono od zapisu, a skoro mowisz zeby z gory uderzac struny to troche zgubic sie mozna. Porownajcie sobie zapis Bm i A

Bm (Uzyty rowniez we wczesniejszym poscie)

e ---|-x-|---|---|---|
B ---|---|-x-|---|---|
G ---|---|---|-x-|---|
D ---|---|---|-x-|---|
A ---|-x-|---|---|---|
E ---|-o-|---|---|---|

A

e ---|---|---|---|---|
B ---|-x-|---|---|---|
G ---|-x-|---|---|---|
D ---|-x-|---|---|---|
A ---|---|---|---|---|
E ---|---|---|---|---|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 01:45, Harrolfo napisał:

Bm - uderzasz wszystkie struny (0 oznacza pustą strunę)
A - tylko te z oznaczeniami.


Wybaczcie nie sprecyzowanie, ale chodzilo nie o to ktore uderzac, a raczej kolejnosc uderzania w zaleznosci od zapisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się