tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

1 - akcja strun nad pierwszym progiem
2 - tu widoczny jest drugi próg i kawałek pierwszego
3 - tu z kolei widoczna jest wysokość strun nad dwudziestym czwartym progiem

20120117225604

20120117225613

20120117225620

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 - wysokość strun nad przetwornikami
5 - a tu już zdjęcie mostka

EDIT: Nie wiem, jaka ilość postów wyświetla się u Ciebie na jednej stronie tematu, ale trzy zdjęcia są jeszcze w poprzednim poście ;-)

20120117230020

20120117230027

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 23:00, Gumisiek2 napisał:

4 - wysokość strun nad przetwornikami
5 - a tu już zdjęcie mostka

EDIT: Nie wiem, jaka ilość postów wyświetla się u Ciebie na jednej stronie tematu, ale
trzy zdjęcia są jeszcze w poprzednim poście ;-)

jak dla mnie to wygląda to wszystko normalnie.
są 2 wyjścia, zmienić struny na odrobinę cięższe,
albo przemęczyć się i grać aż ręka się przyzwyczai, bo próg nie jest starty i widać to dokładnie, więc wątpię aby ponowne nabicie coś pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako, że w końcu dorwałem się do kassshy, narodziło się we mnie pragnienie wymiany mojej pierdziawki (MegaAmp jakiśtam, borze- co za koszmar). W związku z powyższym wychodze do gitarowej braci forum tego z zapytaniem- jaki wzmacniacz do 600 zł (im taniej tym lepiej, interesuje mnie dobry stosunek jakość- cena) polecacie? Nie interesują mnie przesadnie ostre brzmienia (nie przepadam za ostrymi odmianami metalu jak brutal, death, pogan i takie tam). bardziej blues, hardrock, od czasu do czasu coś z lżejszego metalu (takie Turbo NP, czyli klasyczny heavy metal). Tak, mogą być używki, tak. Jeżeli wzmacniacz nie miałby wbudowanego- można dorzucić efekt overdrive, byleby zamknęło się wszystko w +/- 600 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało polecam ten http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/roland-cube-20xl aczkolwiek jestem z nim mało ograny, więc polecam skonsultować się z kimś kto takowy posiada lub dogłębniej przeanalizować recenzje i opinie.
Stanowczo odradzam VOXy Pathifindery, sam takowego posiadam i zadowolony nie jestem, przynajmniej mam z tego naukę i mogę przestrzegać innych gitarzystów przed nimi :P
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/vox-vt20 to też podobno nie jest zgorsze kombo, jednakże opieram się na opinii znajomego z gitarą elektryczną nieobytego wypuszczonego spod skrzydeł szkoły muzycznej, więc lepiej też sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2012 o 22:10, DazZy napisał:

Witam. Jako, że w końcu dorwałem się do kassshy, narodziło się we mnie pragnienie wymiany
mojej pierdziawki (MegaAmp jakiśtam, borze- co za koszmar). W związku z powyższym wychodze
do gitarowej braci forum tego z zapytaniem- jaki wzmacniacz do 600 zł (im taniej tym
lepiej, interesuje mnie dobry stosunek jakość- cena) polecacie? Nie interesują mnie przesadnie
ostre brzmienia (nie przepadam za ostrymi odmianami metalu jak brutal, death, pogan i
takie tam). bardziej blues, hardrock, od czasu do czasu coś z lżejszego metalu (takie
Turbo NP, czyli klasyczny heavy metal). Tak, mogą być używki, tak. Jeżeli wzmacniacz
nie miałby wbudowanego- można dorzucić efekt overdrive, byleby zamknęło się wszystko
w +/- 600 zł.

http://allegro.pl/hughes-kettner-edition-blue-60-dfx-okazja-i2064142497.html
niemcy mają rękę do samochodów i wzmacniaczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo zastanawiam się nad kilkoma piecykami (co do pierwszej aukcji- proszę o szybką odpowiedź, gdyż jutro się kończy ;P):

Vox AD30VT ( http://allegro.pl/wzmacniacz-vox-ad30vt-piec-hybrydowy-combo-i2057565399.html#tabsAnchor)- wydaje mi się, że za taką cenę to nie lada okazja, czyż nie? (no i nie bez znaczenia jest fakt, że mógłbym do tego dokupić sobie jeszcze NP Wah)
Ewentualnie również może być Vox VT20+ ( http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/vox-vt20), zastanawiam się właśnie, który lepszy- ten, czy powyższy? I pytanie: Skoro teoretycznie na VT20+ można ustawić 30 W, to czy rozkręcony na maxa będzie miał taką samą moc jak AD30VT, również rozkręcony na maxa? (TZN czy AD30VT również ma większą moc faktyczną niż wynikałoby to z nazwy)
Na ostatnim miejscu plasuje się wzmacniacz podany przez Kindziuka.

I tu pytanie- który będzie najlepszy? Który posłuży najdłużej, zarówno do domowego grania jak i próby, EW małe koncerty? A może ktoś jeszcze ma jakieś dobre typy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2012 o 12:56, DazZy napisał:

I tu pytanie- który będzie najlepszy? Który posłuży najdłużej, zarówno do domowego grania
jak i próby, EW małe koncerty? A może ktoś jeszcze ma jakieś dobre typy?

30W może nie starczyć na przebicie się przez perkusję.
jak masz już brać Voxa to tego z allegro , bo jest lepszy.
co do niezawodności przy dość intensywnym używaniu średnio co 24-36 miechów należy wymienić lampę inaczej piec traci całą moc w przesterze.

VT20+ to jest 20 W i tego się nie zmieni
w 20 masz 8" głośnik Vox-a, w 30 masz głośnik wymieniony na Celestona 10", a od tego w dużej mierze zależy jakość dźwięku, więc z voxów zdecydowanie AD30VT.

Hughes&Kettner ma 12" głośnik, a że tranzystor to wcale nie znaczy że gorszy, jedyne co mi się nie podoba to cyfrowy reverb ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że w przeciągu dwóch miechów pada ta sama struna? Ostatnio kupiłem sobię elixiry za 50 dyszek, pograłem chyba z miech i tutaj teraz nagle mi struna walnęła ta co ostatnio... co za niefart.

I chyba nie atakuje strun za mocno :P Po prostu miałem rękę na mostku i grałem riffa a tu bum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 15:53, Budep napisał:

Czy to normalne że w przeciągu dwóch miechów pada ta sama struna? Ostatnio kupiłem sobię
elixiry za 50 dyszek, pograłem chyba z miech i tutaj teraz nagle mi struna walnęła ta
co ostatnio... co za niefart.

I chyba nie atakuje strun za mocno :P Po prostu miałem rękę na mostku i grałem riffa
a tu bum.


sprawdz miejsca gdzie struna opiera się o coś (na mostku) pewnie tam pęka. szoruje pewnie o coś ostrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 18:01, Pustelnik_88 napisał:

> Czy to normalne że w przeciągu dwóch miechów pada ta sama struna? Ostatnio kupiłem
sobię
> elixiry za 50 dyszek, pograłem chyba z miech i tutaj teraz nagle mi struna walnęła
ta
> co ostatnio... co za niefart.
>
> I chyba nie atakuje strun za mocno :P Po prostu miałem rękę na mostku i grałem riffa

> a tu bum.

sprawdz miejsca gdzie struna opiera się o coś (na mostku) pewnie tam pęka. szoruje pewnie
o coś ostrego


Ale ona nie ma gdzie ocierać, mam ją na takich "kółeczkach". Założyłem nową, tzn starą, bo trochę dojechaną strunę, ale wolę grać na takiej niż w ogóle. Słuchać różnicę w brzmieniu i w dotyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem allegro szukając "ozdób", a dokładniej naklejek na gitarę. Zobaczyłem coś takiego http://allegro.pl/gitara-elektryczna-piec-20watt-usb-mp3-statyw-i2050531976.html
Słaby piecyk albo jeden dobry pickup tyle kosztuje co ten komplet... Zatem jakim prawem ma to w ogóle nie rozpaść się w drodze do kupującego ? I da się z czegoś takiego zrobić jakiś pożytek, prócz rozwalenia ''instrumentu'' wkurzającemu znajomemu na głowie, czy wrzucenia do pieca lub powieszenia na ścianie ?
Ale mniejsza o te moje rozkminy na temat takiego czegoś co według sprzedawcy nadaje się do "poważniejszego- średnio zaawansowanego grania", jakby ktoś wiedział gdzie można dostać jakieś fajne i porządne naklejki to proszę dać znać.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 04:07, Albii napisał:

Ale mniejsza o te moje rozkminy na temat takiego czegoś co według sprzedawcy nadaje się
do "poważniejszego- średnio zaawansowanego grania", jakby ktoś wiedział gdzie można dostać
jakieś fajne i porządne naklejki to proszę dać znać.

Pozdro.


Proponuję rockmetalshop.pl. W dziale instrumenty/akcesoria muzyczne są jakoweś naklejki na wiesła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, która z nich jest najlepsza ?

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/gibson-flying-v-eb

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/esp-ltd-kh-202

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/jackson-js32-w-kelly-bk-fr

No, jak widać po gitarach, skłaniałbym się bardziej ku metalowi, coś takiego jak np. Metallica, choć chciałbym też na niej grać balladki (metalowe, oczywiście !) lub hard rockowe kawałki. Dałoby się ?
I tak pewnie ze 2 lata będę na jakąś z nich zbierał, więc prędko nie zagram, ale warto wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nazbierasz to zaczniesz wybierać. Teraz to nie ma sensu się podniecać. Rozrzut to masz... 1200-4000 zł ;p Lepiej mieć kasę i wtedy kombinować i jeśli ta gitara ma tylko wyglądac to bez sensu. To, że sygnowana jest Kirkiem to nie znaczy, że to cudo. Zbieraj kasę i lataj po sklepach, moze cos wpadnie w oko jeszcze innego, wygodnego. Masz w ogóle gitarę elektryczną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2012 o 16:40, konio1073 napisał:

No, jak widać po gitarach, skłaniałbym się bardziej ku metalowi, coś takiego jak np.
Metallica, choć chciałbym też na niej grać balladki (metalowe, oczywiście !) lub hard
rockowe kawałki. Dałoby się ?
I tak pewnie ze 2 lata będę na jakąś z nich zbierał, więc prędko nie zagram, ale warto
wiedzieć.

gitara to początek dźwięku, do tego do chodzą efekty, wzmacniacze i indywidualne umiejętności gitarzysty, czasami lepiej kupić akustyka i zacząć się uczyć, bo im później to jednak trochę gorzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się