tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 25.01.2012 o 23:49, Harrolfo napisał:

Witajcie,
Czy do laptopa można bez obaw w jakiś sposób podłączyć elektryka?

Jako "pędrajw" czy jako myszkę?
W sensie, że chcesz użyć lapka jako wzmaka? -_-

20120126001041

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 00:40, Harrolfo napisał:

W takim sensie, że chciałbym nagrać dźwięk gitary.

Hmm... Da się...
O ile pamiętam to na moim normalnym pececie działało dobrze "gitara->efekt->wejście". Tylko nie wiem czy będziesz miał odsłuch, bo chyba tylko podczas nagrywania będzie łapać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch jest, ale jakby go nie było ;)
W każdym razie dzięki za pomoc.

Takie spostrzeżenie: nie uważacie, że gitara Cobaina ma pickguard w dziwnym miejscu, u góry?
http://www.youtube.com/watch?v=hA0cago-VUo&feature=related
Myślałem już, że gra na standardowej gitarze, tylko odwróconej do góry nogami z racji tego, że był on leworęcznym gitarzystą, ale basowe struny brzmią od góry. Także nie wiem, po co tam osłona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2012 o 12:11, Harrolfo napisał:

Takie spostrzeżenie: nie uważacie, że gitara Cobaina ma pickguard w dziwnym miejscu,
u góry?
http://www.youtube.com/watch?v=hA0cago-VUo&feature=related
Myślałem już, że gra na standardowej gitarze, tylko odwróconej do góry nogami z racji
tego, że był on leworęcznym gitarzystą, ale basowe struny brzmią od góry. Także nie wiem,
po co tam osłona ;)

Cóż... Strunki można przełożyć zawsze na odwrót, więc to nie problem. A to wiesło, jak widać konstrukcji jest symetrycznej, więc w zasadzie większego problemu ni ma :P Wniosek - praworęczna z przełożonymi "na lewą stronę" strunami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się dokupić do wzmacniacza jakieś coś, dzięki czemu będę mógł nogą przełączać się między cleanem a przesterem? :P Nie wiem, pedał jakiś czy cokolwiek. Chciałbym zagrać np. Kill Rock N'' Roll czy Lonely Day, a tu bez takiego przełącznika nie chce mi się za każdym razem schylać i przełączać, a granie ciągle na przesterze/cleanie nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2012 o 22:27, JayL napisał:

Da się dokupić do wzmacniacza jakieś coś, dzięki czemu będę mógł nogą przełączać się
między cleanem a przesterem? :P Nie wiem, pedał jakiś czy cokolwiek. Chciałbym zagrać
np. Kill Rock N'' Roll czy Lonely Day, a tu bez takiego przełącznika nie chce mi się
za każdym razem schylać i przełączać, a granie ciągle na przesterze/cleanie nie ma sensu.



A jaki wzmacniacz?

Może taki:
http://musicman.pl/sklep/gitara-i-akcesoria/footswitch-przelaczniki-nozne/footswitch-al-202-2846/

Edit:
Zna ktoś jakiś Wah-Wah godny polecenia? Mam na myśli, jakieś mniej znane.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Peavey Rage 258. Jak tak patrzę po innych to jednak trochę tego jest. Myślałem o zwykłym najprostszym do przełączania między dwoma trybami, ale skoro już mam kasę wyłożyć to może warto się zorientować co jeszcze takie coś potrafi. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2012 o 22:47, JayL napisał:

Peavey Rage 258. Jak tak patrzę po innych to jednak trochę tego jest. Myślałem o zwykłym
najprostszym do przełączania między dwoma trybami, ale skoro już mam kasę wyłożyć to
może warto się zorientować co jeszcze takie coś potrafi. ;P



Niestety ale do tego wzmacniacza nie można podłączyć footswitcha,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2012 o 23:40, JayL napisał:

Eh, a da się to jakoś obejść? Np. podłączając jakiś efekt czy coś i dopiero do tego footswitcha?

Kupić przester jakowyś... taką kostkę... i włala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podeślecie taby do Almost Honest Megadethu z których powinienem się uczyć? Bo patrzę na songstrze i na ultimate guitarze i są dosyć inne. Chciałbym uczyć się tej oryginalnej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damn, teraz myślałem jak już coś podobnego kupować to multiefekt od razu. ;P A jakie są w ogóle te kostki i ile kasy trzeba by było wyłożyć? Kompletnie się nie znam na tym. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Multiefekt też może być, ale musiałby mieć footswitcha... A z takich kostkowych przesterów to osobiście bym brał to: http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/efekty-gitarowe/kostki/mxr-m-116-fullbore-metal
Prezentacja jest na yt: http://www.youtube.com/watch?v=9acls6zx50c
Dosyć duże możliwości brzmieniowe no i jakość też zapewne całkiem dobra, bo to w końcu MXR.

No i trzeba pamiętać, że taki naprawdę dobrej jakości [tak na +/- 4] multi z prawdziwego zdarzenia, itd., itp. to kosztuje swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 21:39, JayL napisał:

Damn, teraz myślałem jak już coś podobnego kupować to multiefekt od razu. ;P A jakie
są w ogóle te kostki i ile kasy trzeba by było wyłożyć? Kompletnie się nie znam na tym.
:P

muli efekty są średnie, kup kostkę będziesz miał clean i przester :) ew. przester i mocny przester, a tamten mxr co polecił ZoSo to jest dość agresywny i do naprawdę extremalnego metalu, moim zdaniem lepiej kupić jakiś Distortion + czy coś takiego, bo można na tym ukręcić wiele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to do multiefektu nie można podłączać kolejnych efektów? Ten zaraz obadam, ale patrząc po cenie to musiałbym się solidnie zastanowić przed kupnem...

A propos cen multiefektów bodaj w tym temacie ktoś mi polecał choćby Vox Tonelab ST. Myślałem o nich głównie dlatego, że już teraz widzę, że żadnym profesjonalnym gitarzystą nie będę, talentu do grania nie mam, po prostu lubię sobie codziennie z godzinkę pograć, a chciałbym móc zagrać wszystko co chcę w brzmieniu zbliżonym do oryginału, stąd taki pomysł. ;P

kindziukxxx
Zaraz będę dopiero badał ten filmik podliknowany przez ZoSo, więc się zobaczy czy mi to pasuje. W każdym razie sam mam dość "szeroki" gust muzyczny, więc chcialbym grać rzeczy od rocka, przez hard rock, metalcore, nu metal po melodic death metal. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już o strunach to myślę o wymianie ich w moim elektryku, bo te co mam już bardzo stare i widać to po nich i zapewne słychać.. Wcześniej grałem na 12-52. Myślę teraz nad jakimiś cieńszymi, np. 11-48. Możecie mi polecić jakieś, które byłyby solidne i można by było grać bez strachu, że zaraz coś się urwie. No i żeby utrzymywały brzmienie, nie musi ono być jakieś przewspaniałe ale by nie znikło po paru dniach. Widziałem, że jest tu paru zwolenników, grubszych strun, ale może mimo tego coś pomożecie. ;)

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 12:53, Albii napisał:

Jak już o strunach to myślę o wymianie ich w moim elektryku, bo te co mam już bardzo
stare i widać to po nich i zapewne słychać.. Wcześniej grałem na 12-52. Myślę teraz nad
jakimiś cieńszymi, np. 11-48. Możecie mi polecić jakieś, które byłyby solidne i można
by było grać bez strachu, że zaraz coś się urwie. No i żeby utrzymywały brzmienie, nie
musi ono być jakieś przewspaniałe ale by nie znikło po paru dniach. Widziałem, że jest
tu paru zwolenników, grubszych strun, ale może mimo tego coś pomożecie. ;)

Pozdro.


wiesz... Sam musisz popróbować różnych kombinacji. Standardowo dadario, ernie balle itp. kupujesz i grasz :p nie ma co nad tym się rozdrabniać, gdy gra się na chacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się