tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Przymierzam się do zakupu gitary (dopiero za dwa-trzy miesiące, ale...), prawdopodobnie wybór padnie na http://guitarcenter.pl/catalog/esp/gitara/gitary/gitary-elektryczne/esp-ltd-f-50-blk .Dodam, że kompletnie się na tym nie znam, chcę się nauczyć głównie piosenek zespołów tj Metallica (głównie te z albumu o tej samej nazwie), trochę Guns''N''Roses (Welcome to the Jungle, November Rain), Ozzy Ozzbourne''a (Bark at the Moon) i może coś Nirvany/Aerosmith/Foo Fighters. Także jeśli macie jakieś obiekcje lub polecenia to walcie śmiało, zależy mi żeby to brzmiało podobnie jak w oryginale, żeby dało się tak dostrojić gitarę. Gitara max do 1500 zł (tylko jeśli to konieczność w związku z powyższym).

Druga sprawa: grajpudło. Muszę je kupować? Jeśli tak to jakie (do 1000 zł, mam mały pokój, więc koncertów nie planuję, ale sąsiadom bym na nerwach pograł :P), albo może da rady podłączyć do zestawu głośników (posiadam Logitech ZX 2300 THX, więc nienajgorsze)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha, 3 raz mi struna walnęła w przeciągu krótkiego czasu. Pocieszenie jest takie, że to w drugiej gitarze.

Zawsze padają mi struny A i D i zawsze przy mostku pękają. Skłania mnie to ku refleksji, czy nie posiadam jakiejś zbyt oryginalnej techniki :P Jednak ta struna co mi teraz walnęła, była dość stara, parę miechów na karczychu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 20:52, Azvar napisał:

Druga sprawa: grajpudło. Muszę je kupować? Jeśli tak to jakie (do 1000 zł, mam mały pokój,
więc koncertów nie planuję, ale sąsiadom bym na nerwach pograł :P), albo może da rady
podłączyć do zestawu głośników (posiadam Logitech ZX 2300 THX, więc nienajgorsze)?


Piecyk musi być koniecznie. Elektryk podłączany pod głośniki... jest to możliwe, ale totalnie mija się z celem.
Najlepiej porozglądać się takimi markami jak Randall, Marshall, Peavey [z tym różnie bywa], Blackstar. Osobiście, do takich "grubszych" brzmień polecam http://www.thomann.de/pl/bugera_v22.htm
Sory, że odrobinę droższe, ale wg. mnie warte tego poświęcenia. Lampowe, z całkiem znośną mocą [ma na pewno... "duży" zapas w razie jakbyś się z nim zabierał na jakoweś próby]. Opinie na temat tego wzmaka są w necie różne... zależy dużo od tego kto czego oczekuje. Mi się podoba, dlatego polecam. Tym bardziej, że gust muzyczny podobny mamy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka gitara/mostek? Jesli ruchomy przy zmianie grubosci trzeba zazwyczaj wyregulowac, zmieniaj tez pojedynczo (zdejmujesz jedna, zakladasz, zdejmujesz druga, zakladasz, etc.).
Te struny pekaja kolo mostka czy doslownie przy? Jak to drugie to moze tylko wypadaja? :P Albo zle je tam wkladasz, np. za plytko i sie nie trzymaja, albo nie sa wystarczajaco mocno docisniete (ale z calej sily tez nie dociskaj).
Jak wkladasz strune mozesz tez skladac koncowke w ksztalt litery U (lub V :p) - bedziesz potrzebowal cazkami/obcegami je tak zacisnac - takiej struny nie trzeba mocno tez zaciskac co jest dobre dla mostka wieksza jej powierzchnia jest dociskana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na temat pentatnonik i skal i w ogóle tej teorii :P

Mianowicie jakiś czas temu ogrywałem pentatnoniki i to pomogło trochę, dzięki temu złapałem jakąś tam orientację an gryfie i mogę tam jakieś pierdółki zaimprowizować. Problem w tym, że bardziej m ito wychodzi na basowych, przechodząc na wiolinowe nie gubię wątek i nie wiem jak się poruszać.

Chciałem więc się doszkolić w tym, tylko że nie wiem jak. Tzn mogę ogrywać skalę z góry na dół 35 razy w ciągu 2 minut, ale co mi z tego wyniknie? Jak się tego uczyć, żeby mieć później lekkość w dobieraniu dźwięków? I jeszcze jedno - jak w pentatnocie, bodajże durowej, mam tab 3-5, 2-5 itd to czy przechodząc na próg 7 gra się to w takim samym schemacie, czy nie? Czy na każdym progu są inne pozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO znając na pamięć wszystkie pozycje pentatoniki i potrafiąc ją grać bez problemu, dobrze jest sobie znaleźć jakieś ćwiczonka, kawałeczki, co gra się tylko po pentatonice, łącząc wszystkie pozycje ze sobą. Zazwyczaj są łatwe i bardzo przyjemne. Grając je można wyczuć jak łączyć dźwięki by ciekawie brzmiały. Jak się ogarnie to będzie można bez problemu zacząć dodawać do nich coś od siebie, a potem całkowicie samemu tworzyć bez problemów. ;)

Pustelnik_88@ dzięki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakichś perkusistów z Lublina którzy chcieliby grać w hardrockowym zespole?
Nie wiem czemu jest taka posucha z perkusistami. Ogłaszałem się już wszędzie i praktycznie 0 odezwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jołz ludzie!

Wybiera się ktoś na Gunsów do Rybnika może? Szczegółowe info: http://gunsnroses.com.pl/forum/news-20/koncert-guns-n''-roses-w-polsce!-koncert-w-rybniku-potwierdzony!-(11-lipca-2012!)/

Moje ziomki niestety dały ciała i podwinęły ogony, więc szukam jakiejś ekipy tutaj... A lepiej jak najwcześniej, bo bilety się zapewne szybko rozejdą.

Peace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.02.2012 o 13:09, Budep napisał:

czy nie? Czy na każdym progu są inne pozycje?

Tak, chyba, ze masz na mysli to, ze tam gdzie na jednym progu konczy sie jeden schemat, na tym samym bedzie sie zaczynal kolejny.
Jesli chodzi o improwizacje na strunach basowych: musisz sie nauczyc improwizowac w kazdym schemacie w kazdym miejscu. Improwizuj na przyklad na trzech strunach wiolinowych i tam wymyslaj zagrywki, z czasem lepiej Ci to bedzie wychodzic.
Ja tez nie w kazdym schemacie improwizuje tak samo, ale wynika to tylko z tego, ze w jednych gram wiecej, a w jednych prawie w ogole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję programu z przesterem. :) Taki komputerowy distortion. Jego działanie wyobrażam sobie na zasadzie importowania ścieżki dźwiękowej, nakładania nań odpowiedniego efektu, a następnie zapisu pliku.

Nie zależy mi na masie zaawansowanych brzmień. Istotny jest przester (i to też niekoniecznie pierwszej klasy, liczy się tutaj KAŻDY przester) oraz darmowa licencja na program. Także o cuda pokroju Guitar Riga raczej nie pytam.

Czy ktoś ma jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co poradzicie na dylemat z tworzeniem?

A jest on taki - gram sobie, gram i powiedzmy, że wymyślę całkiem fajne zalążki nuty. I tutaj pojawia się dylemat - tworzyć to do końca czy nie. A ten dylemat polega na tym, że myślę sobie, że jestem jeszcze za słaby, że za wiele nie umiem, że w takiej nutce fajnie sprawdziłaby się jakaś solóweczka, a za cholerę jej nie zrobię i tak stoję. Mam parę ciekawych pomysłów, ale czekam "aż będę lepszym gitarzystą" i za cholerę nie wiem kiedy i czy w ogóle to nastąpi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2012 o 22:47, Budep napisał:

Co poradzicie na dylemat z tworzeniem?


Jeżu, oczywiście, że kończyć. Najwyżej będziesz je modyfikował, moje niektóre kawałki ewoluują już dobre kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2012 o 22:47, Budep napisał:

A jest on taki - gram sobie, gram i powiedzmy, że wymyślę całkiem fajne zalążki nuty.
I tutaj pojawia się dylemat - tworzyć to do końca czy nie. A ten dylemat polega na tym,
że myślę sobie, że jestem jeszcze za słaby, że za wiele nie umiem, że w takiej nutce
fajnie sprawdziłaby się jakaś solóweczka, a za cholerę jej nie zrobię i tak stoję. Mam
parę ciekawych pomysłów, ale czekam "aż będę lepszym gitarzystą" i za cholerę nie wiem
kiedy i czy w ogóle to nastąpi :P


To tak jakbyś powiedział "nie będę jeździł po mieście, bo jeszcze nie jestem dobrym kierowcą". To jak masz się w tym wprawić jak nie poprzez praktykę i próbowanie? Jak napisał Skazeusz - z czasem będziesz wymyślał/dokładał coś nowego. Nie musisz przecież od razu wydawać solowej płyty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2012 o 17:04, gogiell napisał:

Mój najmłodszy syn :3.


Jak tam P-90-tki się przy AC/DC spisują ? :>
Swoją drogą piąteczka - zawodowe wiosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2012 o 18:25, luq napisał:

> Mój najmłodszy syn :3.

Jak tam P-90-tki się przy AC/DC spisują ? :>
Swoją drogą piąteczka - zawodowe wiosło.


P90 są... genialne, jedyne co w nich gryzie to ich specyficzne brzęczenie, ale to w końcu element zabawy. Neck kąsa jak rasowy humbucker, bridge`owi zaś bliżej do singla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się