tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 11.02.2012 o 18:31, gogiell napisał:

P90 są... genialne, jedyne co w nich gryzie to ich specyficzne brzęczenie, ale to w końcu
element zabawy. Neck kąsa jak rasowy humbucker, bridge`owi zaś bliżej do singla.


No to w takim razie liczę na jakiś fajny cover jak kiedyś będziesz narzekał na nadmiar czasu; chętnie bym posłuchał jak się instrument sprawuje :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2012 o 17:04, gogiell napisał:

Mój najmłodszy syn :3.

U mnie by nie przeszły P-90ki... No ale to jednak Twoje wiesło ;]

Gratuluję zią! Miodny sprzęcik, obyś wykoksił na nim niejedno solo.
Dołączam się do luq''owego posta - bez prezentacji możliwości swoich [ ;D] i gibolka nie opuścisz tego forum żywy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, jeszcze potrzebny mi piecyk który w 100% wykorzysta możliwości tego cuda...
Chyba będę musiał się wybrać do znajomego punka kilka domów dalej, który nagrywa płytę, bo pożyczył sobie secik Marszala JCM 800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ludzie, pomóżcie bo nigdzie nie mogę znaleźć, chodzi o przejściówkę aby podłączyć gitarę do kompa, bo w końcu wypada coś nagrać, ale ja jestem ślepy i nie mogę znaleźć,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2012 o 21:00, kindziukxxx napisał:

ludzie, pomóżcie bo nigdzie nie mogę znaleźć, chodzi o przejściówkę aby podłączyć gitarę
do kompa, bo w końcu wypada coś nagrać, ale ja jestem ślepy i nie mogę znaleźć,


Czy poprawna odpowiedź to: przejściówka -> gruby jack - chudy jack ->?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2012 o 21:20, theZoSo napisał:

> ludzie, pomóżcie bo nigdzie nie mogę znaleźć, chodzi o przejściówkę aby podłączyć
gitarę
> do kompa, bo w końcu wypada coś nagrać, ale ja jestem ślepy i nie mogę znaleźć,


Czy poprawna odpowiedź to: przejściówka -> gruby jack - chudy jack ->?

tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2012 o 21:21, kindziukxxx napisał:

> Czy poprawna odpowiedź to: przejściówka -> gruby jack - chudy jack ->?
tak

O ile dobrze skopiowany link, to chyba tu masz.
http://allegro.pl/przejsciowka-wtyk-jack-3-5mm-gniazdo-jack-6-3mm-i2059486591.html

Ew. może taniej wyjdzie odwiedzić jakiś sklepik "elektryczny" i tam pokupić takie cuś... A chyba nawet na pewno wyjdzie taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiś program, co by można nagrać partię gitarową z wokalem na przykład i na tej ścieżce dograć sobie drugą gitarę?

Bo mam fajny pomysł, ale muszę na dwie gitary zagrać, a tylko taka opcja będzie, jak dorwę owy program, że sobie nagram gitarę z wokalem, a później na to naniosę drugą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2012 o 22:17, Gumisiek2 napisał:

Audacity.


Mam ten program, nawet nie wiedziałem, że tam jest taka opcja... jakieś wskazówki jak to ''uaktywnić''. Bo wiem, że kiedyś coś tam próbowałem właśnie tak zrobić, ale nie potrafiłem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2012 o 22:11, Budep napisał:

Znacie jakiś program, co by można nagrać partię gitarową z wokalem na przykład i na tej
ścieżce dograć sobie drugą gitarę?

Bo mam fajny pomysł, ale muszę na dwie gitary zagrać, a tylko taka opcja będzie, jak
dorwę owy program, że sobie nagram gitarę z wokalem, a później na to naniosę drugą :D

po prostu nagrywasz równolegle dodatkową ścieżkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2012 o 02:29, Albii napisał:

Jak to mówią, nie liczy się różdżka, tylko czarodziej. :)

dokładnie, w swoim czasie znajomi się dziwili że ich epi za 2k~ z super piecem potrafiły brzmieć gorzej niż mój Squier na 20W Laneyu :D, swoją drogą zabawa głośnością i zmianą tonów potrafi naprawdę bardzo dużo wpłynąć na dźwięk, jednak po zmianie na humby to już nie jest aż tak słyszalne;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Od zawsze marzyłem o gitarze, ale jakoś nigdy nie dostałem jej w swoje ręce :P
Ostatnio postanowiłem to zmienić tylko nie wiem jaką wybrać.
I bym prosił o pomoc, jakieś wskazówki i porady. Nie znam się na tym ii nie wiem jaką wybrać.
Dodam, że jestem w tym zupełnie zielony. Chodzi mi o gitarę klasyczną lub akustyczną, dla amatora ;)
Liczę na cenne wskazówki i pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa, a budżet tak gdzieś około 400 zł :)
Znalazłem taką gitarę YAMAHA C30 :) Co o niej myślisz ? Opinie raczej zbiera pozytywne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 22:30, Andrew_15 napisał:

Znalazłem taką gitarę YAMAHA C30 :) Co o niej myślisz ? Opinie raczej zbiera pozytywne :)

To klasyk, a ja się nie znam na klasykach tak, jak na akustykach, bo po prostu sam poszukiwałem gitary akustycznej ;)
Ale polecam trochę dołożyć i kupić na przykład Fendera CD60, a jak nie, to Yamaha F310.
Samick D1 z tego, co widzę jest też niezły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się