tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 13.02.2012 o 22:30, Andrew_15 napisał:

Nowa, a budżet tak gdzieś około 400 zł :)
Znalazłem taką gitarę YAMAHA C30 :) Co o niej myślisz ? Opinie raczej zbiera pozytywne
:)

jak chcesz klasyka możesz śmiało brać tą Yamaszkę, jak akustyka
http://allegro.pl/t-burton-greengo-wc-bs-super-gratisy-promocja-i2098575089.html
Polska firma i to bardzo porządna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.
Pewnie wybiorę tą Yamahę :) Z tego co czytałem na poczętek lepsza jest klasyczna :)
Teraz tylko wybrać odpowiednią aukcję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakąś kostkę przesterową do 300zł? Myślę nad Boss DS1. Wiem że z efektami w takiej cenie nie znajdę, ale jesli... :D Fakt ze glownie mi chodzi by przester byl niezly, jędrny i soczysty. Ten w moim piecu juz mnie drażni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2012 o 22:36, Kirabaxior napisał:

Polecicie jakąś kostkę przesterową do 300zł? Myślę nad Boss DS1. Wiem że z efektami w
takiej cenie nie znajdę, ale jesli... :D Fakt ze glownie mi chodzi by przester byl niezly,
jędrny i soczysty. Ten w moim piecu juz mnie drażni.

jak chcesz przester do Rocka, Blues-a , max do heavy metalu ~
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/efekty-gitarowe/kostki/mxr-m-115-distortion-iii
lub
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/efekty-gitarowe/kostki/mxr-m-104-distortion-

(każdy chwali bardziej lub mniej swoje, a ja do bossów przekonany nie jestem, a mxr są niezniszczalne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu pogrzebałbym za używanym DS-2, a jeśli zależy Ci głównie na heavy metalu to możesz spróbować z Marshallem Jackhammerem JH-1.
W wspomnianego wyżej gatunku jestem z tej kostki zadowolony, tyle mogę powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś mi wytłumaczyć, jak to jest z tymi skalami? W jakiejś antycznej książce znalazłem, że skala jońska to c-d-e-f-g-a-h-c. Podążając za http://gitaradlapoczatkujacych.pl/dzwieki-na-gryfie.html i rozpiską dźwięków na gryfie, powinienem grać ją bijąc E6 na 8 i 10 progu, A5 na 7 i 8, D4 na 5 i 7, G3 na 4 i 5, H2 na 1 i 3 oraz E1 na pustym i pierwszym progu? Jeżeli dobrze rozumuję, to czy poszczególne odstępy między dźwiękami można grać zaczynając np. od 15 progu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2012 o 19:48, nazgul47 napisał:

Takie pytanko: jest jakiś prosty sposób na nastrojenie gitary na D# G# C# F# A# D#?

każdą strunę 1/2 tonu w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, tyle to wiem :) ale jak mam nastrojoną na standard, to przy strojeniu o pół tonu w dół, na których progach naciskać struny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2012 o 23:13, nazgul47 napisał:

Hm, tyle to wiem :) ale jak mam nastrojoną na standard, to przy strojeniu o pół tonu
w dół, na których progach naciskać struny?


na tych samych co wczesniej pusta struna, 12 lub 24
jak pol tonu w dol to prog 12 bedzie brzmial jak 11 na EADGBE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym uziemieniem? Ostatnio coś mi kabel szwankował to oddałem do elektryka (może coś namieszał), żeby go trochę uciął i na razie jest OK, nie przerywa, ale przedwczoraj poprawiając kabel przy wtyku w gitarze, poczułem jakby lekkie kopnięcie (już któryś raz), no i właśnie, w domu uziemienia nie mam. Czasami też gram z kolegą z dwoma piecami (Fender Mustang I i Randall RX25RM, BTW ten Fender to świetny piec), pod jednym gniazkiem. Gdzieś tak przeczytałem, że raczej bezpiecznej niż pod dwoma innymi? Ale nadal nie wiem jak z tym uziemieniem, jeśli mam takie, o niezbyt raczej dużej mocy, piece. Przyznaję: kompletnie się na tych sprawach nie znam. Czy mam się bać? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2012 o 11:34, juke napisał:

Jak to jest z tym uziemieniem? Ostatnio coś mi kabel szwankował to oddałem do elektryka
(może coś namieszał), żeby go trochę uciął i na razie jest OK, nie przerywa, ale przedwczoraj
poprawiając kabel przy wtyku w gitarze, poczułem jakby lekkie kopnięcie (już któryś raz),
no i właśnie, w domu uziemienia nie mam. Czasami też gram z kolegą z dwoma piecami (Fender
Mustang I i Randall RX25RM, BTW ten Fender to świetny piec), pod jednym gniazkiem. Gdzieś
tak przeczytałem, że raczej bezpiecznej niż pod dwoma innymi? Ale nadal nie wiem jak
z tym uziemieniem, jeśli mam takie, o niezbyt raczej dużej mocy, piece. Przyznaję: kompletnie
się na tych sprawach nie znam. Czy mam się bać? :>

jak masz transystor to nie ma co się bać jedynie będziesz słyszeć brumienie, jak masz lampę to łuk elektryczny może cię zabić, ale tylko w okreslonych przypadkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2012 o 00:24, Bezi_113 napisał:

Na Twoim miejscu pogrzebałbym za używanym DS-2, a jeśli zależy Ci głównie na heavy metalu
to możesz spróbować z Marshallem Jackhammerem JH-1.

Mazur dobrze wiesz, ze nie ruszam heavy metalu :P
DS-2 poszukam, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2012 o 12:29, kindziukxxx napisał:

jak masz transystor to nie ma co się bać jedynie będziesz słyszeć brumienie, jak masz
lampę to łuk elektryczny może cię zabić, ale tylko w okreslonych przypadkach :)

Dzięki za odpowiedź. No to ćwiczę sobie dalej, bo na wymianę instalacji na razie się nie zanosi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2012 o 17:20, juke napisał:

> jak masz transystor to nie ma co się bać jedynie będziesz słyszeć brumienie, jak
masz
> lampę to łuk elektryczny może cię zabić, ale tylko w okreslonych przypadkach :)

Dzięki za odpowiedź. No to ćwiczę sobie dalej, bo na wymianę instalacji na razie się
nie zanosi. :)

mniej więcej coś takiego:
http://www.fakt.pl/Zabila-go-gitara-Straszna-smierc-muzyka,artykuly,68774,1.html
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Tragedia-na-lekcji---21-latek-zginal-razony-pradem,wid,12152771,wiadomosc.html?ticaid=1df02

w sumie to należy wystrzegać się łapania 2 gitar, ewentualnie wymienić przystawki na AKTYWNE wtedy nie porazi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2012 o 17:27, kindziukxxx napisał:

mniej więcej coś takiego:
http://www.fakt.pl/Zabila-go-gitara-Straszna-smierc-muzyka,artykuly,68774,1.html
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Tragedia-na-lekcji---21-latek-zginal-razony-pradem,wid,12152771,wiadomosc.html?ticaid=1df02

w sumie to należy wystrzegać się łapania 2 gitar, ewentualnie wymienić przystawki na
AKTYWNE wtedy nie porazi :)

O tym porażeniu wcześniej troszkę czytałem, winą też chyba było przebicie w rozdzielaczu, właśnie dzięki tej sprawie dowiedziałem się, żeby unikać łapania dwóch gitar. Możesz trochę wyjaśnić z tymi przystawkami? Czyli w sg mam przystawki pasywne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2012 o 17:54, juke napisał:

O tym porażeniu wcześniej troszkę czytałem, winą też chyba było przebicie w rozdzielaczu,
właśnie dzięki tej sprawie dowiedziałem się, żeby unikać łapania dwóch gitar. Możesz
trochę wyjaśnić z tymi przystawkami? Czyli w sg mam przystawki pasywne?


takie porażenie jest przez różnicę potencjałów która dąży do równowagi a jak człowiek łapie to jest idealnym zwarciem i uziemieniem.

w SG są montowane pasywne. Aktywne inaczej przetwarzają dźwięk, najprościej w aktywnym jest mniej zwojów,ma wbudowany wzmacniacz i jest zasilany prądem stałym z baterii, a sygnał wyjściowy jest czysty i bezpieczniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się