tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2012 o 16:32, Langier napisał:

Od razu pisz czemu lepsza?:) O fajowa ma 22 progi, przydadzą się. Raczej nie będę kupował
przez internet ale zapamietam model tej gitary i w jakimś sklepie będę wybierał to koniecznie
tej poszukam.

stabilna jakość wykonania, 22 progi, oraz lepsze przetworniki i elektronika.
Fakt traci się trochę na wygodzie, bo LP (moim zdaniem) są strasznie wręcz niewygodne, no i humbuckery brzmią zupełnie inaczej niż single.
Co do Squiera, jest to typowy wykastrowany strat, 21 progów jest chyba jedną z największych bolączek, brak 22 naprawdę nie pozwala zagrać niektórych solówek. ale układ SSS daje ogromne możliwości kształtowania brzmienia, do dzisiaj brakuje mi tego, po wymianie przetworników. a z zalet, lekka, mega wygodna no i strat, szatana nie ugrasz, ale wyćwiczyć łapę zawsze możesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzałem nabywać nowej gitary, ale ostatnio obiła mi się o ucho ciekawa oferta. Gibson, lecz w niezbyt wygórowanej cenie, więc stąd moje pytanie, jak rozpoznać prawdziwego gibsona od falsyfikatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2012 o 17:31, Qbasmok napisał:

Nie zamierzałem nabywać nowej gitary, ale ostatnio obiła mi się o ucho ciekawa oferta.
Gibson, lecz w niezbyt wygórowanej cenie, więc stąd moje pytanie, jak rozpoznać prawdziwego
gibsona od falsyfikatu?

1. Jeżeli to w miare nowy Gibson to powinien mieć certyfikat autentyczności.
2. Zaślepka na truss roda jest na 2 a nie 3 śrubki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to takie pytanie. Ile bym musiał zapłacić za piecyk ''do grania w domu'', ale taki konkrety, co by ładnie brzmiał i nie planując koncertów dla tysięcy fanów na lotniskach, nie musiałbym myśleć o jego wymianie ? Jednym słowem, interesuje mnie dobre brzmienie, głośność mało ważna. O piecach z technicznego punktu widzenia nie mam kompletnie pojęcia, dlatego pytam. Prosiłbym o podanie przykładów godnych polecenia wzmaków, pasujących do moich.. nazwijmy to ''wymagań''.

Pozdro i z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zainteresować się mocą od trzydziestu watów w górę, bo i można grać w domu, coby sąsiadów nie zabić, a i przez perkusję się przebije nie tracąc aż tyle na jakości dźwięku co piętnastka.
Najlepszym rozwiązaniem byłby hybrydowy lub pół lampowy VOX, takie używki na allegro można dostać od 500zł w górę, cały czas mówię o 30 wattach w górę. Warto też byłoby się zainteresować jakimś Marshallem valvestatem tranzystorowym, tutaj już o ile dobrze się orientuję w cenach można dostać dwugłośnikowe 100 wattów za około 700-800zł? Za powyższymi radzę przekopać allegro, szybko coś znajdziesz, a będzie to coś co będzie funkcjonowało bez zarzutów jako piec w roli pieca do grania domowego i na próbach jak już mówiłem perkusję przebije, więc będzie Ci służył.
Piętnastki odradzam, taka byle pierdziawka żeby tylko przesłać dźwięk na wzmacniacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od bidy ujdzie taki roland http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/roland-cube-20xl ale to tylko 20 wattów mocy, więc bierz pod uwagę tylko granie w domu i małe występy w szkole :P
http://allegro.pl/vox-ad30vt-xl-combo-gitarowe-bdb-stan-okazja-i2156926200.html na tego VOXa sam mam ochotę, zobaczymy kto będzie szybszy :P
I z ceną tych Marshalli mogłem trochę przesadzić, 100w to trochę grubsza suma, aczkolwiek 50-65 spokojnie powinieneś dorwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2012 o 00:32, Bezi_113 napisał:

orientuję w cenach można dostać dwugłośnikowe 100 wattów za około 700-800zł?


Powiedzmy jednoglosnikowe 80-100W za 800-1000zl ;)
valvestate''y sa fajne, ale gral ktos moze na czyms z serii AVT Valvestate? bo rozne opinie o nim slysze, raczej gorsze niz o vs100/vs8080

@Albii

Podaj budzet, bo chetnie bym Ci polecil Tiny Terror albo Dark Terror od Orange + ichnia kolumna, ale to bedzie grubo powyzej 2000 PLN, oczywiscie uzywane tez. Ogrywalem tego pieca pare miesiecy temu na RG1570 i sie doslownie rozplywalem, niesamowite brzmienie na przesterze :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.02.2012 o 00:40, kuba9876543210 napisał:

Podaj budzet, bo chetnie bym Ci polecil Tiny Terror albo Dark Terror od Orange + ichnia
kolumna, ale to bedzie grubo powyzej 2000 PLN, oczywiscie uzywane tez. Ogrywalem tego
pieca pare miesiecy temu na RG1570 i sie doslownie rozplywalem, niesamowite brzmienie
na przesterze :]


Spytam się od razu Ciebie propo Orangów, skoro mówisz że ogrywałeś ;)
Jak wygląda sprawa, że za korekcję brzmienia odpowiada tylko jedna gałka, a nie, jak to najczęściej bywa, trzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może jakieś piosenki/utwory o morzu poza szantami :P?
Cokolwiek, byleby tylko tematyką było morze, cokolwiek co można zagrać na gitarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2012 o 00:40, kuba9876543210 napisał:

Podaj budzet,

Akurat budżet to mam bardzo rozpięty i chcę wydać taką kwotę by mieć coś bardzo dobrego i jednocześnie nie wydawać kasy na zbędne "bajery", których nie będę w stanie wykorzystać, typu właśnie, głośność mogąca sprawić, by cała okolica słuchała dobrej muzyki, jakbym grając odpalał piecyk w porywach, na kilka % jego mocy.

Bezi@ Dzięki za polecenie Marshallów i VOX''ów, bo to mnie utwierdza jeszcze bardziej w przekonaniu, że jest to dobry kierunek poszukiwania pieca.

Oczywiście, chętnie wysłucham, każdych kolejnych, porad, opinii itd. ;)

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pytałem, ale dostałem niezupełnie satysfakcjonującą odpowiedź :P Chcę kupić gitarę już teraz, ale nie stać mnie na razie na wzmacniacz (nie wiem z resztą gdzie bym go postawił, mam tyle wolnego miejsca w pokoju co nic). Czy mogę w takim razie grać na gitarze podłączonej do głośników z komputera? Głośniki porządne ( http://reviews.cnet.com/pc-speakers/logitech-z-2300/4505-3179_7-30993080.html ), karta dźwiękowa SB Audigy (mogę rozważyć zakup lepszej jeśli to pomoże), słyszałem że da się podłączyć pod Line-In albo Auxilary (lub też pod mikrofon).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a więc, gitarkę podłączasz pod wejście mikrofonu. Jeśli jest na baterię, to zdaje mi się że lepiej podłączyć pod "Line In". To by pewnie tyle było. A co do karty dźwiękowej, to jeśli nie jest zintegrowana z płytą, to i tak jest dobra:) Zazwyczaj, chyba że kupisz jakiś złom. Zdaje mi się że ta jest spoko, sam rozmyślam czy aby nie kupic karty:/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.02.2012 o 15:43, Albii napisał:

Akurat budżet to mam bardzo rozpięty i chcę wydać taką kwotę by mieć coś bardzo dobrego


hmm,
http://allegro.pl/hughes-kettner-attax-100-combo-sklep-wroclaw-i2148533158.html :)
bdb wzmacniacz niemiecki TRANZYSTOR, ale ma moc i potęgę, brzmi naprawdę genialnie, do tego 4 kanały, fakt cyfrowe efekty, ale na poziomie niemieckiej kostrukcji inżynieryjnej , a nie chińskich Lineów :), do tego można podłączyć zewnętrzne głośniki, występuje w wersji samego heada w takiej samej cenie :)

http://allegro.pl/peavey-valveking-112-gratisy-wysylka-free-i2164654251.html
i taka lampka co kto woli, oba piece są genialne, jednak ja skłaniałbym się przy tamtym tranzystorze bo jest to konstrukcja niezawodna i brzmi, a z tańszymi lampami to wiadomo jak bywa :) (jednak jak wiesz na co się piszesz przy lampie ((raz na ~2 lata wymiana lamp)), to bierz lampę, bo jednak brzmienia czystej lampy nic nie zastąpi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tańsze Valvekingi charakteryzują się awaryjnością?
Zdawało mi się, że są solidne, ale egzemplarz mojego nauczyciela po wymianie lamp się rozdupcył, to tylko wadliwy egzemplarz?
Zawsze myślałem, że tańsze Valvekingi to solidne konstrukcje które raczej nie mają w zwyczaju się psuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2012 o 22:04, Bezi_113 napisał:

Tańsze Valvekingi charakteryzują się awaryjnością?

nie tyle awaryjnością co szybszym zużyciem lamp, VK są ogólnie dobre, ale należy pamiętać że każda lampa ma jakiś większy bądź mniejszy procent na "rozdupcenie się", zwłaszcza w np. nieuziemionych instalacjach. Trochę już grzebałem w takich układach i w tranzystorach mogą jedynie poza wadami fabrycznymi wyjść zimne luty, tak to nic z nimi nie trzeba robić, a w lampach jak to lampach ryzyko jest zawsze.
Jeżeli idzie o przestrzeganie przed tanimi, to nie ma co się bać Peaveyów, Voxów, czy innych dobrze znanych, bo one muszą przejść jakąś kontrolę, jednak jest wiele tanich lamp. np takiego Carte to bałbym się kupić, albo
http://allegro.pl/wzmacniacz-gitarowy-mega-amp-t-30r-i2165755991.html
czy
http://allegro.pl/wzmacniacz-gitarowy-30w-wzmacniacze-ibiza-sound-i2166528310.html
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tylko gain i shape (w TT natomiast tone, ogrywalem DT, ale TT ponoc jedynie na wiekszym gainie ustepuje DT, stal obok w Max Music), shape to sa chyba tony srednie i to wszystko, wiec przydalo by sie miec jakis efekt. No i wazy tyle co szkolny plecak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się