tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 01.03.2012 o 21:54, Lukas1694 napisał:

Tak. A gdzie to wyłączyć?

U mnie na pasku z ikonkami obok zegara na ekranie jest ikonka takiego głośniczka i klikając na nią otwiera się Menadżer Realtek HD Audio, tam wybieram urządzenie nagrywające z panelu u góry, i pod spodem mam dwie zakładki. "Efekt mikrofonu" oraz "Domyślny format" W tym pierwszym są wspomniane efekty. Klikając na kółeczka obok ich nazw wyłączam je. U Ciebie powinno być podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno się tutaj nie udzielałem, ale to tylko dobra wiadomość. Zamiast lamentować i pytać, po prostu skupiłem się na grze :D

Właśnie molestuję pentatonikę, później zamierzam skalę jońską, następnie powrócić do szkółki na DVD, wszystko spokojnie i bez pośpiechu. I mimo, że tę pentatonikę krótko jadę, to jakieś efekciki widać, udało mi się skonstruować nawet małe, z ładem i składem solo, więc to jeszcze bardziej motywuje do działania :)

Jeszcze mam pytanie ''techniczne'' - czy temperatura ma wpływ na gitarę, struny? Albo jakieś inne czynniki, bo stoi u mnie w pokoju bez żadnego futerału, bo nie mam, a niekiedy wydaje mje się, że trochę wilgotniomierz powyżej normy :D

PS: Zapomniałbym o akustyku - toż to fantastyczne jest. Uwielbiam od czasu do czasu chwycić sobie pudło i ponawalać, niby to samo gram, a fun jakiś większy, chillout i podnieta w jednym :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2012 o 21:01, Budep napisał:

Jeszcze mam pytanie ''techniczne'' - czy temperatura ma wpływ na gitarę, struny? Albo
jakieś inne czynniki, bo stoi u mnie w pokoju bez żadnego futerału, bo nie mam, a niekiedy
wydaje mje się, że trochę wilgotniomierz powyżej normy :D


Jeśli nie trzymasz na mrozie i nie trzymasz jej obok kominka lub w wilgotnej piwnicy to wszystko jest ok ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos może czy da się zrobić w Guitar Pro tak, że gdy kliknę na dane uderzenie w perkusji, to żeby pokazywało mi się w ktorym miejscu jest ono na linii gry gitary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2012 o 18:09, kindziukxxx napisał:

> > check this :)
> > http://soundcloud.com/kindziukxxx/right-now
> Zły link. Jeżeli ustawiłeś, że nagranie ma być prywatne musisz wrzucić ten, który
znajduje
> się z prawej strony.
dziękuję, :)
http://soundcloud.com/kindziukxxx/right-now/s-b19d9


Ok, ale mam jedno zastrzeżenie. Wstęp nawet mi się podobał... przez pierwsze 20 sekund, potem tylko myślałem jak długo będzie to jeszcze lecieć i za pierwszym razem wyłaczyłem nie mogąc się doczekać końca tego motywu:P Jak dla mnie przydało by się skrócić wstęp, bo trochę przynudza.:| Ale to tylko moja skromna opinia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2012 o 22:14, Lukas1694 napisał:

Wie ktos może czy da się zrobić w Guitar Pro tak, że gdy kliknę na dane uderzenie w perkusji,
to żeby pokazywało mi się w ktorym miejscu jest ono na linii gry gitary?


Masz GP 5?
Na pierwszym obrazku masz przycisk wyświetlania kilku linii na raz. Na dole możesz potem sobie wybierać które ścieżki mają być wyświetlane. I potem na drugim obrazku możesz sobie wyłączyć np. drugą gitarę i bas i zostaje perka z gitarą i tam kreskami zaznaczyłem odpowiadające "nuty" gitary i perki.

Można też zmienić widok: "Tryb strony", "Tryb pergaminu", "Tryb ekranu pionowego" i "Tryb ekranu poziomego". Przyciski znajdują się obok tego przycisku "Wielościeżkowy widok". Ja najczęściej używam "Tryb ekranu pionowego". Wtedy tabulatura jest rozciągnięta na cały ekran.
Pozdrowienia ;D

20120306162713

20120306162715

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad zakupem ktorejs z gitar:
Vintage v100 lub Epiphone G-400 H... Macie jakas opinie na temat tych gitar? Ktora lepsza/gorsza? Dzis w sumie widzialem na zywo jak koles gral na tym epiphoniku i calkiem ladnie brzmial...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2012 o 23:18, Nevrac napisał:

Zastanawiam sie nad zakupem ktorejs z gitar:
Vintage v100 lub Epiphone G-400 H... Macie jakas opinie na temat tych gitar? Ktora lepsza/gorsza?
Dzis w sumie widzialem na zywo jak koles gral na tym epiphoniku i calkiem ladnie brzmial...


Trudny wybór. Obie gitary są naprawdę dobre w swoim przedziale cenowym. Jedyne co można zrobić w takim wypadku to ograć jedną i drugą i na pewno wtedy jakaś przewaga się wyłoni na rzecz któregoś z wioseł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2012 o 23:18, Nevrac napisał:

Zastanawiam sie nad zakupem ktorejs z gitar:
Vintage v100 lub Epiphone G-400 H... Macie jakas opinie na temat tych gitar? Ktora lepsza/gorsza?
Dzis w sumie widzialem na zywo jak koles gral na tym epiphoniku i calkiem ladnie brzmial...


Podstawowa różnica - Les Paul jest cięższy od SG, ale rekompensuje to nieco mocniejszymi dołami. Przetestuj obie i bierz tą która będzie Ci najlepiej leżeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nickelback - When We Stand Together
Metallica - Nothing Else Matters ;)
Metallica - The Unforgiven
Metallica - Mama Said
Pink Floyd - Wish You Were Here

I ogólnie gros muzyki filmowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób, żeby podczas grania na stojąco SG tak fatalnie się nie kołysał? Jak można było umieścić tak perfidnie ten "haczyk", że gitara ciągle się obsuwa? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się