tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

The White Stripes - Seven Nation Army
Nirvana - Smells Like Teen Spirit
System of a Down - Sugar
Metallica - Enter Sandman
Scorpions - When the Smoke Is Going Down

EDIT: Zapomniałem oczywiście o Deep Purple - Smoke on the Water :P Co do solówek, to jako początkujący nie zagrasz solówki właśnie ze Smoke on the Water oraz Enter Sandman, ale na luzie powinieneś zagrać sola z pozostałych utworów (poza Sugar, które tego elementu nie posiada).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2012 o 23:24, Budep napisał:

Jest jakiś sposób, żeby podczas grania na stojąco SG tak fatalnie się nie kołysał? Jak
można było umieścić tak perfidnie ten "haczyk", że gitara ciągle się obsuwa? :D


Na tą przypadłość cierpią prawie wszystkie SG, od najtańszych do najdroższych. O dziwo mój Tribute (tak właściwie to cała seria) jest dobrze wyważony, w przeciwieństwie do np. `61 RI którego ogrywałem w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2012 o 23:46, gogiell napisał:

> Jest jakiś sposób, żeby podczas grania na stojąco SG tak fatalnie się nie kołysał?
Jak
> można było umieścić tak perfidnie ten "haczyk", że gitara ciągle się obsuwa? :D


Na tą przypadłość cierpią prawie wszystkie SG, od najtańszych do najdroższych. O dziwo
mój Tribute (tak właściwie to cała seria) jest dobrze wyważony, w przeciwieństwie do
np. `61 RI którego ogrywałem w sklepie.


Na szczęście jeszcze do ewentualnych livów pozostaje Les Paul :D:D

Mam takie pytanko. Jak rozruszać serdeczny palec? Cholera, mam go strasznie zastanego. Oczywiście pracuje nad tym już od paru miesięcy, ale nadal on jest fatalny, mimo że nastał mały progres. Dokładniej chodzi mi o granie serdecznym palcem razem z małym palcem, różnych riffów. Kiedy muszę zagrać kombinację serdeczny/mały albo na odwrót, to strasznie ten serdeczny mi się grzebie i gra nieczysto :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2012 o 22:10, Daronn_Darker napisał:

Mam prośbę, mógłby mi ktoś podać 2-3 kawałki na których też zaczynał się uczyć grać?
Będę wdzięczny.

breaking the law - Judas Priest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakieś nagrania z solówkami na akustyku?
Oprócz tych, które znam, czyli Sweet Child O'' Mine, KISS - Forever, Nickelback - Someday, Nickelback - Leader of Men, Pink Floyd - Wish you were here.
Partie solowe na gitarach akustycznych mają coś, co sprawia, że mogę ich słuchać w nieskończoność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2012 o 14:14, Harrolfo napisał:

Polecicie jakieś nagrania z solówkami na akustyku?
Oprócz tych, które znam, czyli Sweet Child O'' Mine, KISS - Forever, Nickelback - Someday,
Nickelback - Leader of Men, Pink Floyd - Wish you were here.
Partie solowe na gitarach akustycznych mają coś, co sprawia, że mogę ich słuchać w nieskończoność
:)


Może nie konkretnie solo to jest, ale akustyczna partia w Trivium - Shogun, polecam.

http://www.youtube.com/watch?v=O5qB1kTmUZA Od 3:55 mniej więcej zaczyna się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2012 o 12:55, Budep napisał:

Na szczęście jeszcze do ewentualnych livów pozostaje Les Paul :D:D


Dnia 10.03.2012 o 12:55, Budep napisał:

Na szczęście jeszcze do ewentualnych livów pozostaje Les Paul :D:D


Ty grasz normalnie na Les Paulu? Miałem przyjemność pobyć z nim przez 2 godziny na dzień przed koncertem, bo nie chciało mi się wiesła przywozić i myślałem, że to cholerstwo mi rękę urwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2012 o 18:46, gogiell napisał:

Ty grasz normalnie na Les Paulu? Miałem przyjemność pobyć z nim przez 2 godziny na dzień
przed koncertem, bo nie chciało mi się wiesła przywozić i myślałem, że to cholerstwo
mi rękę urwie.

tyż grołem, niewygodne jak cholera, a gryf twardy i nieskończenie gruby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory zawsze grałem kostkując z góry na dół, ale stwierdziłem, że muszę się nauczyć naprzemiennie. Wydaje mi się to jednak w niektórych przypadkach strasznie nienaturalne. Macie jakieś sposoby, żeby sobie to wdać w nawyk?

I jeszcze jedno. Czy kostkować naprzemiennie wszystki, niezależnie od tego co gram? Np to http://www.songsterr.com/a/wsa/megadeth-disconnect-guitar-tab-s12639t1 (gitara rytmiczna) mam grać też kostkując naprzemiennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 22:31, Oloninho napisał:

Do tej pory zawsze grałem kostkując z góry na dół, ale stwierdziłem, że muszę się nauczyć
naprzemiennie. Wydaje mi się to jednak w niektórych przypadkach strasznie nienaturalne.
Macie jakieś sposoby, żeby sobie to wdać w nawyk?


Ćwiczyć i tyle. Ja tak miałem, że był pewien riff, którego zagranie na dół było niewygodne i się nie nadążało, więc postanowiłem, że sobie zacznę walić naprzemiennie. Minęło parę miechów i to już jest naturalny styl grania, wszystko jest milsze, prostsze i łatwiejsze ;D

Dnia 12.03.2012 o 22:31, Oloninho napisał:

I jeszcze jedno. Czy kostkować naprzemiennie wszystki, niezależnie od tego co gram? Np
to http://www.songsterr.com/a/wsa/megadeth-disconnect-guitar-tab-s12639t1 (gitara rytmiczna)
mam grać też kostkując naprzemiennie?


Zależy, jak leży. Gra w dół daje bardziej agresywne brzmienie, jest ''atak''. Niektórzy gitarzyści jadą tylko w dół, inni naprzemiennie; zależy jaką utwór ma charakterystykę i czy nadążasz. Na razie bym polecał poćwiczyć sobie naprzemienne, bo to abecadło :>

PS. Mi się wygodniej gra na stojąco na Lesławie, SG ma inny gryf, ręka boli sięgając 'daleko'. W SG trudniej się za to dostępuje do niskich progów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy to kostkowanie naprzemienne, to znaczy że w 100% kostkuję naprzemiennie - dół, góra, dół, góra i zawsze tak samo, czy mogę np tak, że dół, góra, dół, dół, dół, góra. Wiecie o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2012 o 16:34, Oloninho napisał:

A czy to kostkowanie naprzemienne, to znaczy że w 100% kostkuję naprzemiennie - dół,
góra, dół, góra i zawsze tak samo, czy mogę np tak, że dół, góra, dół, dół, dół, góra.
Wiecie o co chodzi?


Oczywiście, że MOŻESZ. Możesz sobie grać jak chcesz, możesz łamać schematy. Myślę, że za często przywiązuje się do jakiś wzorców, zupełnie niepotrzebnie. Sam tak miałem, jak gitarzysta z mojego ulubionego zespołu kostkował wszystkie riffy w dół i też tak chciałem, nie wiem po co.

Sam kostkuję naprzemiennie, niekiedy podwajając sobie do dołu, żeby mi ładniej brzmiało. Niektóre riffy gram tylko w dół, bo wolę. Sam wypracuj swój styl.

Możesz kostkę trzymać między kciukiem a małym palcem do tego odwrotną stroną - ważne, by było czysto i dobrze brzmiało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką polecacie gitarę akustyczną do 1000zł?

Zależy mi przede wszystkim na wycięciu, by móc grać na wyższych progach. Zastanawiam się między firmą Takamine, a T Burton, ale ciężko coś mi wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się