tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 19.03.2012 o 22:46, Lukas1694 napisał:

http://w359.wrzuta.pl/audio/0y3GfGSnhzC/track_1
http://w359.wrzuta.pl/audio/2qj61gOe9Fa/kawalek_2
Co wg was do zmiany?
To są bardzo wczesne wersje. Bardzo zamierzam urozmaicić te kawałki, żeby to nie było
ciągle to samo i trochę ostrzej zagrać.


1. Momentami nierówno. Ciekawy pierwszy riff ;D wszystko się klaruje, gdy wchodzi perka. Dodałbym gitarę basową oczywiście lub chociaż symulację. Od razu brzmiałoby to głębiej i soczyściej.
2. To samo co w pierwszym utworze. Na dodatek rozłożyłbym gitary na lewą i prawą. Ten moment w 2:19 bym zostawił tak na środku a potem znów gitary na lewą i prawą stronę. Oczywiście oddzielnie nagrane a nie kopiowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kawałki zrobione w pół godziny dlatego nie równo ;)
Ja bym zrobił w "kawałku drugim" po refrenie już przejście na rockowo, zwrotkę podzielił na dwie części jedna wolniejsza druga szybsza, refren potem ostry Bridge i ostatni refren zrobić szybciej. Nagrywane przez drugiego gitarzystę z zespołu, a on ma funkowe zaciągi ;) Ja ostatnio jestem zafascynowany Metallicą i ostrymi brzmieniami i mnie to inspiruje, żeby robić bardzo rozbudowane utwory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 01:33, Sareth14 napisał:

Czy uzywanie tremolo, (wajchy czy jak to tam się zwie) do Squiera Strat, szkodzi mu?:/
słyszałem że tak, ale wole się upewnić

Nic nie słyszałem o tym, aby tremolo trwale uszkadzały wiesła.
Możesz przesadzić i urwać nim struny, możesz sobie nim rozstroić gitarę ale jakoś konkretnie uszkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 10:15, Bezi_113 napisał:

> Czy uzywanie tremolo, (wajchy czy jak to tam się zwie) do Squiera Strat, szkodzi
mu?:/
> słyszałem że tak, ale wole się upewnić
Nic nie słyszałem o tym, aby tremolo trwale uszkadzały wiesła.
Możesz przesadzić i urwać nim struny, możesz sobie nim rozstroić gitarę ale jakoś konkretnie
uszkodzić?

Noo słyszałem że roztraja mocno, możliwe że mostek uszkodzić:/ ale dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozstrajanie załatwia się blokadą na struny, ale to tylko we floydzie, bo w normalnym tremolo wtedy nie idzie stroić.
W każdym razie to zwyczajne konsekwencje użytkowania ruchomego mostka, nie ma w tym nic nadzwyczajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy da się zrobić tak, że po podłączeniu wzmak->komputer, wzmacniacz będzie pełnił rolę głośnika i to co odtwarzam na komputerze będzie można usłyszeć w wzmacniaczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 20:47, Lukas1694 napisał:

Czy da się zrobić tak, że po podłączeniu wzmak->komputer, wzmacniacz będzie pełnił
rolę głośnika i to co odtwarzam na komputerze będzie można usłyszeć w wzmacniaczu?

Oczywiście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 22:57, Lukas1694 napisał:

W jaki sposób?

Podłączasz tak jak głośniki [w razie potrzeby kup przejściówkę z "grubego" jacka na standardowego]. Kabel z wejścia we wzmaku do wyjścia głośników w kompie. Działać na pewno będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 01:33, Sareth14 napisał:

Czy uzywanie tremolo, (wajchy czy jak to tam się zwie) do Squiera Strat, szkodzi mu?:/
słyszałem że tak, ale wole się upewnić

struny fender bullets , dobra regulacja, jak najmniejsze tarcie, a lekkie wajchowanie nie rozstroi po kilku użyciach gitary, jednak jak w/w nie jest spełnione to może roztroić gitarę i to każdą strunę inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po dosc długiej przerwie stwierdzilem ze znowu ta moja gitare pomecze tylko jest tak rozstrojona ze nastrojenie jej ze sluchu wykracza poza moje zdolnosci i chcialbym sobie kupic jakis prosty w uzyciu stroik, mam 3 na oku orientuje sie moze ktoś który jest lepszy? jak ktos zna w podobnej cenie jeszcze jakis inny fajny stroik to tez bedzie wdzieczny za linka;p
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/akcesoria/tunery/korg-ca-1
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/akcesoria/tunery/korg-ca-40ed
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/akcesoria/tunery/korg-ga-1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2012 o 17:25, Grzybek90 napisał:

Posiadam ten tuner i mogę go polecić. Przy standardowym strojeniu u mnie spisuje się doskonale, czy to do strojenia klasycznej, używając mikrofonu, czy elektryka używając kabla, bądź też mikrofonu. ;) W dodatku mogę powiedzieć, że wydaje się solidny. Spadł kilka razy, nic się nie stało, żadnych śladów. Woziłem go troszkę ze sobą to też nie musiałem się obawiać, że się rozpadnie.
ps: Kupowałem na guitarcenter.pl i do nich też zastrzeżeń nie mam, wszystko szybko, sprawnie, profesjonalnie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Standardowe pytanie, które przewija się w tym temacie po raz setny - co kupić?
Chciałbym nauczyć się grać na gitarze - problem w tym, że nie mam na czym.
Kwota - 500zł, gitara akustyczna.
Rozważałem - Ibanez V72, T.Burton Greengo, Fender CD60 (ze szczególnym podkreśleniem tego ostatniego).

Opinie o nich? Rady dla nowicjusza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 12:44, NikiNicoo napisał:

Witam!

Standardowe pytanie, które przewija się w tym temacie po raz setny - co kupić?
Chciałbym nauczyć się grać na gitarze - problem w tym, że nie mam na czym.
Kwota - 500zł, gitara akustyczna.
Rozważałem - Ibanez V72, T.Burton Greengo, Fender CD60 (ze szczególnym podkreśleniem
tego ostatniego).

Opinie o nich? Rady dla nowicjusza?


Nowicjusz i tak nie zauważy różnicy. Kupuj to na co Cię stać ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 10:47, Lukas1694 napisał:

W jaki sposób rozłożyć gitarę na lewą i prawą stronę?


Chodziło mi o to, że gdy się słucha tego nagrania na słuchawkach to gitara jest w mono (czyli słyszy się ją "na środku"). Wygodniej jak nagrasz gitarę na "lewe ucho" i "prawe ucho". Na pewno wiesz o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania:
1) Każda kostka ma wbudowaną bramkę szumów, czy o ich wyciszenie trzeba zazwyczaj zatroszczyć się samemu? Moja gitara na przesterze już nie jest zbyt cicha, jak podłączę coś do tego to w ogóle będzie masakra...
2) Ile kosztuje w miarę porządny wah wah?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się