tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2012 o 13:45, o_Orange napisał:

A mógłbyś polecić jakiś w cenie do 600 ewentualnie 800 złotych?

http://guitarcenter.pl/catalog/bas/wzmacniacze/comba-basowe/laney-rb3 - do 800zł

http://guitarcenter.pl/catalog/bas/wzmacniacze/comba-basowe/behringer-ultrabass-bxl1800 -180W mocniejszy do 800zł

http://guitarcenter.pl/catalog/behringer/bas/wzmacniacze/comba-basowe/behringer-ultrabass-bxl900-a 90W - 599zł,

nie są to piece najwyższej jakości laney lepszy, ale wystarczające z mocą na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z opinią, że używanych pieców nie kupuje się przez internet, tylko najlepiej na miejscu od zaufanych ludzi, po wcześniejszym sprawdzeniu. Jak już kupować to tylko nówki.. Co o tym myślicie ?

Tak przy okazji, jak można by było mocniej zbliżyć brzmienie do tego, 3:12 http://www.youtube.com/watch?v=WbSxzqA8QrA
Na moim obecnym piecyku i szału nie będzie, no ale może jakieś konkretne ustawienia gałeczek, sprawią, że brzmienie będzie bardziej znośne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 20:27, Albii napisał:

Spotkałem się z opinią, że używanych pieców nie kupuje się przez internet, tylko najlepiej
na miejscu od zaufanych ludzi, po wcześniejszym sprawdzeniu. Jak już kupować to tylko
nówki.. Co o tym myślicie ?

Tak przy okazji, jak można by było mocniej zbliżyć brzmienie do tego, 3:12 http://www.youtube.com/watch?v=WbSxzqA8QrA
Na moim obecnym piecyku i szału nie będzie, no ale może jakieś konkretne ustawienia gałeczek,
sprawią, że brzmienie będzie bardziej znośne. ;)

hmm, ja bym podbił górę mniej więcej godz 14-15, środek 8-9, bas okolice 12 tak +/-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, znacznie lepiej to brzmi niż na wcześniejszych ustawieniach. ;)

A potrafiłbyś coś napisać na temat pierwszej połowy mojego postu ? Bo wymiana pieca jest nieunikniona, ta papierdółka na której obecnie gram, to bardziej zniechęca do grania niż pozwala się cieszyć z poprawnie zagranego utworu, czy ulubionego fragmentu kawałka. Dlatego chciałbym mieć wszystko obczajone i być pewnym czego chcę.
Bym sobie załatwił jakiś piecyk na miejscu, ale tutaj jednak, dość mały wybór jest.. allegro bardzo atrakcyjne się wydaje, ale liczę się z każdą opinią.

Jeszcze pytanko, gdzie mógłbym poczytać o wzmacniaczach by mieć jakieś szersze pojęcie niż to, że ten jest dobry, a ten jest beznadziejny ? Coś poza wikipedią. ;)

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2012 o 00:18, Albii napisał:

Jeszcze pytanko, gdzie mógłbym poczytać o wzmacniaczach by mieć jakieś szersze pojęcie
niż to, że ten jest dobry, a ten jest beznadziejny ? Coś poza wikipedią. ;)


http://www.ultimate-guitar.com/reviews/
Aczkolwiek nie polecam kierować się netem jeżeli chodzi o opinie o wzmacniaczach, bo zwykle trafia się na muzycznych purystów którzy tolerują tylko lampy za 45234234$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2012 o 00:18, Albii napisał:

Dzięki, znacznie lepiej to brzmi niż na wcześniejszych ustawieniach. ;)

sam szukałem brzmienia ironów i zajęło mi to kilka pierwszych miesięcy aby się zbliżyć :)

Dnia 09.04.2012 o 00:18, Albii napisał:

A potrafiłbyś coś napisać na temat pierwszej połowy mojego postu ? Bo wymiana pieca jest
nieunikniona, ta papierdółka na której obecnie gram, to bardziej zniechęca do grania
niż pozwala się cieszyć z poprawnie zagranego utworu, czy ulubionego fragmentu kawałka.
Dlatego chciałbym mieć wszystko obczajone i być pewnym czego chcę.
Bym sobie załatwił jakiś piecyk na miejscu, ale tutaj jednak, dość mały wybór jest..
allegro bardzo atrakcyjne się wydaje, ale liczę się z każdą opinią.

nówki to spokojnie można brać ze wszystkich sklepów, używki no musisz wiedzieć że jest to dobry piec, i tutaj niestety nic Ci nie zagwarantuje że jest dobry dla Ciebie, bo niestety słuch każdy ma inny i każdy z nas poszukuje innego wyidealizowanego brzmienia, więc jak szukasz musisz ogrywać.

Dnia 09.04.2012 o 00:18, Albii napisał:

Jeszcze pytanko, gdzie mógłbym poczytać o wzmacniaczach by mieć jakieś szersze pojęcie
niż to, że ten jest dobry, a ten jest beznadziejny ? Coś poza wikipedią. ;)

forum gitara, czy gitarzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mam wyeliminować taki dziwny efekt na wzmaciaczu Line 6, że gaśnie mi jakby dźwięk? To znaczy, że jak np zagram pojedyńczy dźwięk i trzymam strunę, to bardzo szybko on gaśnie, znika.

Jeszcze dodam, że on jest taki głuchy jakiś niewyrazisty.. i to na ustawieniu "metal" czy nawet insane :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, że jest głuchy i niewyrazisty napiszę tylko: Line 6... To ich znak rozpoznawczy, jeżeli chodzi o wzmaki ;]

A szybkie "gaśnięcie" dźwięku może być też spowodowane przez gitarę - przetworniki, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2012 o 20:08, theZoSo napisał:

Co do tego, że jest głuchy i niewyrazisty napiszę tylko: Line 6... To ich znak rozpoznawczy,
jeżeli chodzi o wzmaki ;]

A szybkie "gaśnięcie" dźwięku może być też spowodowane przez gitarę - przetworniki, etc.


Ech. Na szczęscie mam jesze jeden piec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2012 o 22:36, kindziukxxx napisał:

może chodzić jeszcze o złe trzymanie struny i przez to sam wygaszasz dźwięk?


Nie, nie o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tanglewooda TSB 59. To jest wynik mojego wypadu na "spacer" po muzycznych w Olnie. Ruszyłem z zamiarem pogrania i poparzenia co fajnie brzmi. Pograłem na Epiphonach, Vintagu, Squierach...no i na tym Tangle. Wziąłem go do ręki tylko z tego powodu, że nigdy nie grałem na semi hollow body. Podłączam do lampowej Bugery, gram, gram i czuję, że to jest to czego szukałem w brzmieniu. Do tego gitarka dobrze ustawiona była, zacne brzmienie na cleanie i na przesterze. Zostawiłem go na wieszaku, aby za 2 dni po niego wrócić.
I teraz stwierdzam oficjalnie, że semi hollow body to nie są jedynie gitray do jazzu i bluesa - to są na serio uniwersalne wiosła, powiedziałbym wręcz, że bardzo.
Najwięcej też gram na akustyku (też Tangle) i szukałem jakiejś jakby składni jego brzmienia w elektryku.

Szczerze mówiąc, Yamaha to też zacna gitarka. Dobrze gra i na serio dała radę na paru koncertach. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano, Tanglewood sklepał jeszcze Hagstroma o podobnej budowie tylko o tysiąc droższego. Model Viking, ale nie pamiętam, który. Tangle był lepszy zarówno wygodą, jak i brzmieniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się