tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 08.05.2012 o 16:41, gogiell napisał:

Zosia:

:]

Dnia 08.05.2012 o 16:41, gogiell napisał:

Gorzej, jak chłopak chce grać coś lżejszego i nie chce zostać mhrocznym ghitarzystą.

Jakby chciał grać coś lżejszego to pewnie by nawet nie patrzył na takie wiesło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://muzyczny.pl/133038_Hoefner-HCT-J17-SB-gitara-elektryczna-hollow-body.html

Czy taka gitarka grałaby bez wzmacniacza? Tzn. wiem że można na gitarze grać "na sucho" ale czy na takiej gitarze da się osiągnąć efekt jaki da się osiągnąć na akustyku? Bo w sumie to otwór (otwory) rezonansowy to w jakiejś szczątkowej formie ma...

PS. Mam nadzieję, że podanie linku do sklepu nie zostanie przezmodków potraktowane jako reklama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 22:32, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

Czy taka gitarka grałaby bez wzmacniacza? Tzn. wiem że można na gitarze grać "na sucho"
ale czy na takiej gitarze da się osiągnąć efekt jaki da się osiągnąć na akustyku? Bo
w sumie to otwór (otwory) rezonansowy to w jakiejś szczątkowej formie ma...


To nie otwór rezonansowy, to ozdoba.

Dnia 08.05.2012 o 22:32, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

PS. Mam nadzieję, że podanie linku do sklepu nie zostanie przezmodków potraktowane jako
reklama


A bo mało linków do różnych sklepów i aukcji na Allegro przewijało się przez temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 23:41, Gumisiek2 napisał:

To nie otwór rezonansowy, to ozdoba.

:( Szkoda

A jeszcze jedno pytanie: Jak się taki typ gitary elektrycznej nazywa? :D (Otwarcie się przyznaję, że na elektrykach się nie znam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2012 o 21:50, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

A jeszcze jedno pytanie: Jak się taki typ gitary elektrycznej nazywa? :D (Otwarcie się
przyznaję, że na elektrykach się nie znam)


Hollow body, masz to w opisie :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2012 o 00:09, Pustelnik_88 napisał:

http://pliczek.net/index.php?p=37294
Moja nagrywka z dziś (gitary, bas, perka itp.)
Co myślicie o tym? Dodać mocny sludgowy wokal i git :D tak na razie sobie kombinuję
(sprawdzcie tez poprzednią nagrywkę, parę postów wcześniej). Wrzucajcie swoje nagrywki
:)

Czekam na twój album ;). Chciałem się tak przestroić, ale spojrzałem na swojego floyda i zrygnowałem hehe.
Ciekawa atmosfera, taka łagodniejsza Meshuggah. Jakiej grubości strun używasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Czekam na twój album ;). Chciałem się tak przestroić, ale spojrzałem na swojego floyda i zrygnowałem hehe. Ciekawa atmosfera, taka łagodniejsza Meshuggah. Jakiej grubości strun używasz?"

@Fucio

Ze względu na to, że przyciski "odpowiedz" itp. nie działają to piszę tak.
Dzięki :D Nie wiem jak to jest z floydami, ale u mnie przy stałym mostku i strunami przez korpus jest łatwo się przestrajać. Ogólnie lubię grube struny, ale tutaj gram na 13-56 drop A# (4 półtony w dół z E do C).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2012 o 18:49, Pustelnik_88 napisał:

Ze względu na to, że przyciski "odpowiedz" itp. nie działają to piszę tak.
Dzięki :D Nie wiem jak to jest z floydami, ale u mnie przy stałym mostku i strunami przez
korpus jest łatwo się przestrajać. Ogólnie lubię grube struny, ale tutaj gram na 13-56
drop A# (4 półtony w dół z E do C).


ctrl+f5 /shift+f5 i powinno wrócić do normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Grałem na gitarze od 1 klasy gimnazjum do trzeciej,potem jednak mi się znudziła i ją sprzedałem. Teraz jestem w klasie drugiej liceum, czyli ostatni raz gitarę w ręku miałem dwa lata temu. Właśnie ,znowu wróciła mi straszna chęć na grę,niedługo mam osiemnastkę i myślę nad zakupem gitary. Teraz mam do was pytania, ile by mi zajęło aby przypomnieć sobie wszystko czego się nauczyłem, do dzisiaj w pamięci mam taby do niektórych piosenek:). Za ile mógłbym kupić dobrą i gitarę i piecyk? Wcześniej grałem na cort zenox z42 a wzmacniacz to był laney lx20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do akordów.

Mianowicie akord bez przewrotu składa się z toniki, tercji i kwinty. Czyli, jeżeli weźmiemy C-dur, to mamy CEG, tak? Powiedzmy, że zrobimy jeden przewrót, wtedy tercja wędrugę na początek i mamy EGC.

No i powiedzmy, że szukam tego na chwytni. I znajduję te trzy dźwięki. Ale w takim razie czym się różni kolejność ich łapania na gryfie, żeby było z przewrotem? Nie wiem czy to dobrze wyjaśniłem, ale sam nie wiem, jak to działa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2012 o 16:02, slipknotslayersoad napisał:

Witam wszystkich. Grałem na gitarze od 1 klasy gimnazjum do trzeciej,potem jednak mi
się znudziła i ją sprzedałem. Teraz jestem w klasie drugiej liceum, czyli ostatni raz
gitarę w ręku miałem dwa lata temu. Właśnie ,znowu wróciła mi straszna chęć na grę,niedługo
mam osiemnastkę i myślę nad zakupem gitary. Teraz mam do was pytania, ile by mi zajęło
aby przypomnieć sobie wszystko czego się nauczyłem, do dzisiaj w pamięci mam taby do
niektórych piosenek:). Za ile mógłbym kupić dobrą i gitarę i piecyk? Wcześniej grałem
na cort zenox z42 a wzmacniacz to był laney lx20.

3 miesiące intensywnego grania i łapa powinna wrócić do formy, znam to dokładnie wiesz jak coś zagrać, ale ręka nie będzie działać tak jak trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2012 o 20:12, kindziukxxx napisał:

> Witam wszystkich. Grałem na gitarze od 1 klasy gimnazjum do trzeciej,potem jednak
mi
> się znudziła i ją sprzedałem. Teraz jestem w klasie drugiej liceum, czyli ostatni
raz
> gitarę w ręku miałem dwa lata temu. Właśnie ,znowu wróciła mi straszna chęć na grę,niedługo

> mam osiemnastkę i myślę nad zakupem gitary. Teraz mam do was pytania, ile by mi
zajęło
> aby przypomnieć sobie wszystko czego się nauczyłem, do dzisiaj w pamięci mam taby
do
> niektórych piosenek:). Za ile mógłbym kupić dobrą i gitarę i piecyk? Wcześniej grałem

> na cort zenox z42 a wzmacniacz to był laney lx20.
3 miesiące intensywnego grania i łapa powinna wrócić do formy, znam to dokładnie wiesz
jak coś zagrać, ale ręka nie będzie działać tak jak trzeba :)


A jak ze sprzętem. Mógłbyś coś polecić w miarę porządnego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2012 o 20:40, slipknotslayersoad napisał:

A jak ze sprzętem. Mógłbyś coś polecić w miarę porządnego??


podaj kwotę maksymalną i coś wymyślimy, bo tak to moglibyśmy się nie zamknąć i w 8 000zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Niedawno skończyłem szkołę Artura Lesickiego na DVD, znacie jakieś podobne tego typu kursy gitarowe bądź naprawdę konkretne i ciekawe książki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2012 o 21:24, slipknotslayersoad napisał:

No nie wiem, na cały zestaw tak około 1000 zł.

http://allegro.pl/fender-stratocaster-mexico-95-96-r-i2347117064.html
może uda się ją kupić za 800 zł, wartość jak dla mnie mimo wszystko przekracza 1400 zł :)
http://allegro.pl/vintage-squier-by-fender-stratocaster-korea-1993-i2333063984.html
bardzo dobra gitarka, tylko jak ja kupisz ciężko będzie z kasą na piecyk :)


a jak chcesz koniecznie mieć coś taniej to:
http://allegro.pl/squier-strat-standard-najtaniej-przesylka-gratis-i2337819141.html
700zł

z piecyków:
http://allegro.pl/piec-gitarowy-peavey-solo-promocyjna-cena-i2322252565.html
lub
http://allegro.pl/vox-pathfinder-10-wzmacniacz-gitarowy-combo-10w-i2346806188.html
oba się nadadzą i nie powinny Cię zrazić do powrotu, a co do startów są to mega wygodne gitarki, ale mają ograniczenie do 21 progów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się