tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 30.05.2012 o 18:31, Mateuszencjowaty napisał:

A tak w ogóle, to ktoś z Was jedzie na Trivium xD?


Bym pojechał ale... sesja [2] :D

Spoiler

Przy okazji zapraszam na niedzielę na Kult do Głogowa ^^ Dodatkowo atrakcja dnia - spotkanie ze mną xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 16:49, Mateuszencjowaty napisał:

> pytanko do naszych wymiataczy:
> wybiera się ktoś z was na Blues Festival w Gdyni ? :)

A ja może zawitam ;)

to może w końcu się zobaczymy :)

@Zoso
sesja sresja, wrzesień też jest dla ludzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2012 o 12:47, nazgul47 napisał:

Nie ma spiny, są drugie terminy.

Drugie terminy, drugie terminy... A analiza matematyczna mi się ciągnie z poprzedniego semestru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się denerwować, warunek też Cię może uratować :D

A żeby offtopa nie robić: czy jest może jakaś strona z piosenkami bez danych ścieżek (gitary prowadzącej)? Tak żeby sobie pograć do utworu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2012 o 13:33, theZoSo napisał:

> Nie ma spiny, są drugie terminy.
Drugie terminy, drugie terminy... A analiza matematyczna mi się ciągnie z poprzedniego
semestru ;)

a tam drugie terminy, zawsze są i 3, ja miałem najwięcej to 5 termin pół roku po sesji i jakoś było, ale trzeba walczyć, jeszcze semestr i wpuszcza mnie do studia dźwiękowców :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkie, pilne pytanko. Chciałbym nagrać jak gram kawałek, bądź kawałek kawałka, jako gitara rytmiczna, a potem na ten filmik narzucić podkład z resztą instumentów. Znacie jakiś prosty programik gdzie mógłbym coś takiego zrobić ? Coś innego niż windows movie maker ?

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się rok, jak gram na gitarze i generalnie wszystko idzie do przodu, nawet warstwa teoretyczna, ale jest jedna rzecz, z którą za jasną cholerę nie mogę nic zrobić.

Nie wiem czy mam jakąś wadę genetyczną, czy co, ale mam chyba zrośnięte ścięgna dwóch palców - serdecznego i małego. Osobno hulają na gryfie całkiem sprawnie, na to nie narzekam, ale jak mam zagrać coś szybkiego, co wymaga by najpierw położyć mały palec, a szybko serdeczny, to często mi to nie wychodzi. Nie trafiam czysto, serdeczny ustawia się jakoś poziomo, jakby dwa palce na raz szły. Ćwiczę to od dobrego pół roku, a efektów jest kompletne zero. Co ciekawe, jak mam położony wskazujący na gryfie i nawalam na przemian tylko serdeczny-mały, to nie jest tak źle, ale gdybym miał tylko tymi palcami tak robić, to by było 50 BMP :D

Miał/ma ktoś tak, czy to tylko genetyczna choroba moich palców, skrzywienie ręczne? Za cholerę nie wiem, jak to zmienić w końcu, nieważne czy gram 3 godziny, czy dopiero mam gitarę w łapie, te palce zachowują się tak samo, czyli fatalnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem wprost. Deal with it. Ja też sporo narzekałem, bo mam naprawdę małe dłonie i zazdrość mnie bierze gdy widzę na yt tych gości z "pajęczymi" łapami, ale stwierdziłem, że to po prostu dodatkowy element zabawy. Ważne, żebyś posiadał poczucie rytmu i jako taki słuch, reszta jest kwestią ćwiczeń i przezwyciężania trudności. Taki Iommi przecież stracił opuszki dwóch palców i jakoś daje radę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też miałem napisać, o Iommim, ale gogiell mnie wyprzedził ;]

Graj tak jak potrafisz... wymasteruj skilla. Wyjdzie na to samo, uwierz mi. Żaden gitarzysta nie umie grać wszystkiego. Gdyby było inaczej, to większość znanych wioślarzy zapewne nie wyszłaby z garażu na scenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna się tutaj ktoś na akordach w jakimś przyzwoitym stopniu? Czy wszyscy tylko nawalają power chordy + miażdżące solówki? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2012 o 22:39, Budep napisał:

Zna się tutaj ktoś na akordach w jakimś przyzwoitym stopniu? Czy wszyscy tylko nawalają
power chordy + miażdżące solówki? :D

A potrzebujesz coś? Mogę spróbować pomóc, aczkolwiek nie obiecuję, że się uda ;)

PS. Na akordach się (chyba) rochę znam, a powerchordów nie gram - tak odpowiadając stricte na zadane pytanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2012 o 14:28, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

> Zna się tutaj ktoś na akordach w jakimś przyzwoitym stopniu? Czy wszyscy tylko nawalają

> power chordy + miażdżące solówki? :D
A potrzebujesz coś? Mogę spróbować pomóc, aczkolwiek nie obiecuję, że się uda ;)

PS. Na akordach się (chyba) rochę znam, a powerchordów nie gram - tak odpowiadając stricte
na zadane pytanie ;)


Tak, mam pytanie. Czysto właściwie praktyczne... bo uczę się budowy akordów, łączenia teraz etc, dużo tego jest, ale proste pytanie - jak płynnie opanować akordy? To znaczy jak się tego uczyć, by wiedzieć, że tutaj na gryfie znajdziemy C-dur, tutaj D-moll itd. Oczywiście najlepiej byłoby mieć cały gryf w głowie i to płynnie, ale czy istnieje jakiś inny sposób? Chyba tylko trzeba się szkolić w pamięci gryfu, czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO trza się nauczyczyć gryfu na pamięć, to na prawdę nie jest trudne, po raz setny już chyba zarzucam tym linkiem:
http://www.fretboardmaster.com/fretboardgame.html
Naucz się też interwałów - ile półtonów i stopni ma każdy z nich. Dzięki temu właściwie po znalezieniu jednego dźwięku na gryfie można ułożyć każdy akord np. znajdujesz dźwięk D, od tego tercję małą, kwintę i masz D-mol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2012 o 16:34, Budep napisał:

Tak, mam pytanie. Czysto właściwie praktyczne... bo uczę się budowy akordów, łączenia
teraz etc, dużo tego jest, ale proste pytanie - jak płynnie opanować akordy? To znaczy
jak się tego uczyć, by wiedzieć, że tutaj na gryfie znajdziemy C-dur, tutaj D-moll itd.
Oczywiście najlepiej byłoby mieć cały gryf w głowie i to płynnie, ale czy istnieje jakiś
inny sposób? Chyba tylko trzeba się szkolić w pamięci gryfu, czyż nie?


Żeby nauczyć swoje palce szybkiego układania się do akordu (np.) C-dur trzeba po prostu ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze kilka razy: ćwiczyć

Jeśli chodzi Ci o to jak akordy budować, to najogólniej mowiąc, akord podstawowy (tzn. C-dur; a-moll; G-dur itd.) buduje się z I, III i V dźwięku danej gamy. A więc, jeśli chcesz zbudować akord G-dur to: bierzesz gamę G-dur ( g a h c d e fis g) i wybierasz z niej I, III i V dźwięk (g h d). Masz akord, teraz tylko trzeba go sobie umiejscowić na gryfie. Jeśli weźmiesz skalę/gamę a-moll to wyjdzie Ci akord a-moll, jeśli F-dur, to akord F-durr itd. itp.
Co do akordów septymowych (czyli tych z siódemką), to dokłada się do nich siódmy dźwięk danej gamy - są to czterodźwięki.
Aha, dźwięki mogą się powtarzać - tzn. grając akord G-dur nie szarpiesz (jak już pewnie zauważyłeś ;) ) 3 strun, tylko 6. Ważne jest to, aby na każdej z nich był odpowiedni dźwięk.

PS. To było tak na chłopski rozum, jak chcesz to wejdź w googla i coś jeszcze sobie poszukaj. I tak jak napisał Fucio, naucz się interwałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2012 o 17:06, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

> Tak, mam pytanie. Czysto właściwie praktyczne... bo uczę się budowy akordów, łączenia

> teraz etc, dużo tego jest, ale proste pytanie - jak płynnie opanować akordy? To
znaczy
> jak się tego uczyć, by wiedzieć, że tutaj na gryfie znajdziemy C-dur, tutaj D-moll
itd.
> Oczywiście najlepiej byłoby mieć cały gryf w głowie i to płynnie, ale czy istnieje
jakiś
> inny sposób? Chyba tylko trzeba się szkolić w pamięci gryfu, czyż nie?

Żeby nauczyć swoje palce szybkiego układania się do akordu (np.) C-dur trzeba po prostu
ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze kilka razy: ćwiczyć

Jeśli chodzi Ci o to jak akordy budować, to najogólniej mowiąc, akord podstawowy (tzn.
C-dur; a-moll; G-dur itd.) buduje się z I, III i V dźwięku danej gamy. A więc, jeśli
chcesz zbudować akord G-dur to: bierzesz gamę G-dur ( g a h c d e fis g) i wybierasz
z niej I, III i V dźwięk (g h d). Masz akord, teraz tylko trzeba go sobie umiejscowić
na gryfie. Jeśli weźmiesz skalę/gamę a-moll to wyjdzie Ci akord a-moll, jeśli F-dur,
to akord F-durr itd. itp.
Co do akordów septymowych (czyli tych z siódemką), to dokłada się do nich siódmy dźwięk
danej gamy - są to czterodźwięki.
Aha, dźwięki mogą się powtarzać - tzn. grając akord G-dur nie szarpiesz (jak już pewnie
zauważyłeś ;) ) 3 strun, tylko 6. Ważne jest to, aby na każdej z nich był odpowiedni
dźwięk.

PS. To było tak na chłopski rozum, jak chcesz to wejdź w googla i coś jeszcze sobie poszukaj.
I tak jak napisał Fucio, naucz się interwałów.


Lol. W ogóle nie zrozumiałeś mojego pytania, ja to wiem, uczy mnie facet ze szkoły muzycznej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się