tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 22.07.2012 o 14:22, nazgul47 napisał:

Dużo zależy, ja swój kupiłem za bodajże 2 dychy i działa dobrze. Poszukaj na allegro,
jest ich mnóstwo. A jeśli nie masz akurat kasy, możesz takowy zrobić nawet z ołówka.


Nie no znajdzie się :)

A jak to zrobić swoją drogą? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2012 o 15:42, Budep napisał:

A jak to zrobić swoją drogą? :D

Ja robiłem kiedyś z czytnika kart i sznurowadła. Trochę pomyślunku i inspiracji Macgyver''em i nawet nie posiadając takich cennych i rzadkich rzeczy jak ołówek i gumki, dasz radę zrobić kapo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2012 o 00:01, Arishok napisał:

> A jak to zrobić swoją drogą? :D
Ja robiłem kiedyś z czytnika kart i sznurowadła. Trochę pomyślunku i inspiracji Macgyver''em
i nawet nie posiadając takich cennych i rzadkich rzeczy jak ołówek i gumki, dasz radę
zrobić kapo.


Hehe, dałem radę tak jak w ten instrukcji powyżej. Dzięki

Ale tak czy siak zaopatrzę się w najbliższym czasie w profesjonalny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy czasem nie padł mi humbucker w Corcie X-2. Dźwięk jest mniej agresywny, niż wcześniej, dodam, że przez jakiś czas grałem bez potencjometru Tone, bo uległ on uszkodzeniu. Po wymianie zauważyłem, że owszem, dźwięk jest ostrzejszy, ale nie tak jak przedtem. Możliwe, że przez grę bez tego potencjometru rozmagnesował mi się humbucker? Jestem laikiem, także się nie śmiać, jeżeli palnąłem głupotę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie dot. gitar marki Epiphone. A dokładniej Epiphone Les Paul Standard EB.
Sprzedawcy w sklepie mówili mi,że Epiphone jako marka jest jedną z najlepszych marek produkujących gitary i mają najlepszej jakości gitary. Ale czy faktycznie tak jest dalej?
Czy sprawdzanie progów w typie jakbym strzelał ze snajperki to pozwala sprawdzić, czy progi są równo nabite?
O co chodzi z tym wklejanym gryfem? Trzeba się tego bać, że odpadnie itp. ?
Czy wykonanie siodełka w tych firmach jest dobre? Ogólnie materiał wykonania tej gitary jest zachwycający,a wykonanie tej gitary prezentowało się nieźle, tyle, że ta część koło hambuckera przednego co to jest? Lekko tak odstawała i wykonana była z czegoś tak jak plastik?

Jakie pytania zadać sprzedawcy co do gitary? Jeśli na nie nie odpowie to kiedy wiedzieć,że muszę zmienić sklep?
Chodzi mianowicie o

Spoiler

Rock N'' Roll

. Sprzedawcy przedstawili mi tą gitarę,że jest polecana, pokazali różne efekty z Marshall GV2 itd. Wygląda nieźle, ale ja nie do końca wiem co do gitar elektrycznych.
Zbytnio nie mam okazji kupić gitar elektrycznych używanych,więc się pytam.

Czy jak użyję efekt GV2 Marshalla i wezmę kompletnie inny piecyk np. Line 6 Spider IV 15 W to zadziała?

20120728223730

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Sprzedawcy w sklepie mówili mi,że Epiphone jako marka jest jedną z najlepszych marek produkujących gitary i mają najlepszej jakości gitary. Ale czy faktycznie tak jest dalej?
Epiphone to takie tańsze Gibsony. Ale jak za taką kasę to IMO dobre gitary.

Dnia 28.07.2012 o 22:41, BartexooN napisał:

O co chodzi z tym wklejanym gryfem? Trzeba się tego bać, że odpadnie itp. ?

Chyba większość, jak nie praktycznie wszystkie gitary w tym przedziale cenowym są tak wykonane. Raczej nie ma się co bać, jeżeli nie masz zamiaru używać gitary jako wiosła do kajaka, czy pałki baseballowej.

>ta część koło hambuckera przednego co to jest? Lekko tak odstawała i wykonana była z czegoś tak jak plastik?
Hmm.. pickguard ? http://en.wikipedia.org/wiki/Pickguard
Zazwyczaj to plastik i "odstaje" by być na równi z plastikowymi pudełeczkami na przetworniki. Ja akurat odkręciłem go, ponieważ bardziej mi się podoba gitara bez niego i wygodniej mi tak.

Dnia 28.07.2012 o 22:41, BartexooN napisał:

Czy jak użyję efekt GV2 Marshalla i wezmę kompletnie inny piecyk np. Line 6 Spider IV 15 W to zadziała?

Tak, wszystko będzie działać. Obojętnie jakiej firmy jest efekt i wzmacniacz wszystko będzie śmigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Przy okazji jeśli można widzieć... Chodzi o pokrętła, niektóre gitary typu Les Paul nie mają dokładnie wokół osi tego pokrętła, tylko się 1 może 2 pokrętła idą leciusieńko w bok (jakieś 1mm), ale częśniej bardziej co jest widoczne. Czy to jest moźliwe do naprawy?

Ile kosztuje taki przegląd u lutnika zazwyczaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2012 o 22:41, BartexooN napisał:

Witam, mam takie pytanie dot. gitar marki Epiphone. A dokładniej Epiphone Les Paul Standard
EB.
Sprzedawcy w sklepie mówili mi,że Epiphone jako marka jest jedną z najlepszych marek
produkujących gitary i mają najlepszej jakości gitary. Ale czy faktycznie tak jest dalej?

W tej cenie można znaleźć o wiele lepsze gitary, gdzie nie płaci się kilku stówek za logo firmy a za faktyczną jakość. I nie muszą to wcale być inne "kroje".

Dnia 28.07.2012 o 22:41, BartexooN napisał:

Czy sprawdzanie progów w typie jakbym strzelał ze snajperki to pozwala sprawdzić, czy
progi są równo nabite?

Rozumiem, że chodzi Ci o metodę "na oko"... Jakoś styknie ;]

Dnia 28.07.2012 o 22:41, BartexooN napisał:

O co chodzi z tym wklejanym gryfem? Trzeba się tego bać, że odpadnie itp. ?

Niektóre gitary mają gryf połączony z korpusem na śruby, a niektóre mają gryf wklejany. Jak będziesz chciał gitarę rozpieprzyć to dasz radę w obu wypadkach ;]

Dnia 28.07.2012 o 22:41, BartexooN napisał:

Ogólnie materiał wykonania tej gitary jest zachwycający,a wykonanie tej gitary prezentowało się nieźle, tyle, > że ta część koło hambuckera przednego co to jest? Lekko tak odstawała i wykonana była z czegoś tak jak
plastik?

Jak już napisał kolega wyżej - pickguard. Taka niby ochrona przed rysowaniem lakieru podczas kostkowania. No i ozdoba. Poza tym - który to jest "humbucker przedni"? Jak dla mnie oba są z przodu...

Dnia 28.07.2012 o 22:41, BartexooN napisał:

Chodzi mianowicie o

Spoiler

Rock N'' Roll

. Sprzedawcy przedstawili mi tą gitarę,że jest
polecana, pokazali różne efekty z Marshall GV2 itd. Wygląda nieźle, ale ja nie do końca
wiem co do gitar elektrycznych.

Rn''R jest ogólnie drogi, tyle mogę powiedzieć. W każdym sklepie pokażą Ci sprzęt w najlepszy możliwy sposób, tak, by Tobie się wydawało, że cud, miód i orzeszki i w ogóle ojacie. Na dobrym wzmacniaczu każde wiesło zabrzmi świetnie dla kogoś, kto miał niewielką styczność z tego rodzaju instrumentami.

Dnia 28.07.2012 o 22:41, BartexooN napisał:

Czy jak użyję efekt GV2 Marshalla i wezmę kompletnie inny piecyk np. Line 6 Spider IV
15 W to zadziała?

Po primo - Spidery od Line 6 to nie wzmacniacze. Proponuję inny piecyk. Po drugo - efekt do działania potrzebuje tylko źródła zasilania... no i okablowania. Nie ma zależności między rodzajem wzmaka i zewnętrznymi efektami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2012 o 10:09, theZoSo napisał:

W tej cenie można znaleźć o wiele lepsze gitary, gdzie nie płaci się kilku stówek za
logo firmy a za faktyczną jakość. I nie muszą to wcale być inne "kroje".

Przykład?

I jeszcze polecana firma gdzie kupować gitarę. Najlepiej by była w Łodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2012 o 10:23, BartexooN napisał:

Przykład?

Vintage V100. Jakością brzmienia tak samo dobra jak Epi, ale wg. mnie jakością wykonania przy tej cenie nie pozostawia na Epi suchej nitki.

Spoiler

Uwielbiam tutaj polecać tą gitarę po raz wtóry :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego vintage, to gitarka wydaje się mieć duży potencjał i jak zostaniesz prowymiataczem i będziesz potrzebował lepszego wiosła to wystarczy wymienić parę części, albo samą elektronikę i już w miarę zawodowa gitarka powinna być. Osobiście bym go zabrał zamiast Epi, ładniejszą główkę ma. ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest sensu po roku gry kostką uczyć się trochę palcami? :) Bo kusi to, jest parę fajnych motywów gdzie zagranie ich palcami brzmi po prostu... jak ma brzmieć, a kostką w ogóle, typu to: http://tabs.ultimate-guitar.com/j/john_mayer/age_of_worry_tab.htm?rated&voted . Kostką nie da rady basu wytworzyć i to brzmi tak niepełnie. Z drugiej strony palcami się trudno gra, paznockie mi się zryją i za dużo nauki by było... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 23:32, Budep napisał:

Jest sensu po roku gry kostką uczyć się trochę palcami? :) Bo kusi to, jest parę fajnych
motywów gdzie zagranie ich palcami brzmi po prostu... jak ma brzmieć, a kostką w ogóle,
typu to: http://tabs.ultimate-guitar.com/j/john_mayer/age_of_worry_tab.htm?rated&voted
. Kostką nie da rady basu wytworzyć i to brzmi tak niepełnie. Z drugiej strony palcami
się trudno gra, paznockie mi się zryją i za dużo nauki by było... :P


Ja bardzo lubie grać palcami i polecam poćwiczyć. Uważam, że lepiej jest umieć więcej niż mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 23:32, Budep napisał:

Jest sensu po roku gry kostką uczyć się trochę palcami? :)


Jasne, że tak. Te techniki siebie nie wykluczają. Mogą być stosowanie wymiennie w zależności od granego utworu/motywu(czasami stosuje się też technikę pośrednią - uderza kostką struny basowe, a wiolinowe szarpie się serdecznym, albo tym mniej serdecznym). Warto opanować je obie, bo np. gitara akustyczna na paluchach nabiera zupełnie innego wymiaru. Poza tym, niektóre motywy są po prostu nie do zagrania samą kostką(a nawet jeśli to nie zabrzmią tak jak powinny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest sens.
Są nagrania stworzone wręcz do grania palcami i praktycznie niemożliwe do zagrania kostką.
Obie te techniki są przydatne i warto je znać oraz stosować. Zwłaszcza na gitarze klasycznej/akustycznej świetnie gra się palcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jest to przydatna rzecz i rzeczywiście, jak stwierdził akwyx "lepiej umieć więcej niż mniej". Jeśli się boisz o paznokcie to zawsze możesz założyć nylonowe struny (jeśli masz akustyka, nie wiem jak na elektryku, chociaż gdzieś na YT widziałem stratocastera z nylonowymi strunami), aczkolwiek gram palcami na metalowych strunach i nic z paznokciami mi się nie stało.

Możesz jeszcze spróbować grać tak jak w jazzie, z tego co wiem grają, tzn. kostka między kciukiem i wskazującym i trzy pozostałe normalnie opuszkami/paznokciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale z Was specjaliści :D

Z chęcią to poćwiczę, bo to cholernie fajne i takie ''inne'', daje spore możliwości. Ale jak to zacząć ćwiczyc? Nawala się opuszkami czy paznokciami? Znajdę gdzieś jakiś turtorial dla kompletnego zielonego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej według mnie opuszkami.
Jak zacząć ćwiczyć? Znajdź nagranie z grą palcami, które lubisz i ćwicz je :)
Warto najpierw próbować coś łatwego, na przykład Metallica - The Unforgiven, czy Poets of the Fall - Late Goodbye.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się