tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2012 o 14:33, Sareth14 napisał:

Wie ktoś jak można sprawdzić gitare po serial''u? NO-0909123015 , epiphone Les paul
standard

PONAWIAM. I chciałem się spytać czy Vintage jest jak Epiphone, w sensie że ma prawo do robienia les pauli? Nie umiem tego inaczej wytłumaczyć, ale mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2012 o 10:28, Sareth14 napisał:

> Wie ktoś jak można sprawdzić gitare po serial''u? NO-0909123015 , epiphone Les
paul
> standard
PONAWIAM. I chciałem się spytać czy Vintage jest jak Epiphone, w sensie że ma prawo do
robienia les pauli? Nie umiem tego inaczej wytłumaczyć, ale mam nadzieję że rozumiecie
o co mi chodzi :p

http://www.guitardaterproject.org/epiphone.aspx/epiphone.aspx

A co do licencji na "kształty", to trzeba zauważyć, że Vintage nie robi identycznych LP jak Gibby czy Epi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2012 o 01:38, Harrolfo napisał:

Najlepiej według mnie opuszkami.
Jak zacząć ćwiczyć? Znajdź nagranie z grą palcami, które lubisz i ćwicz je :)
Warto najpierw próbować coś łatwego, na przykład Metallica - The Unforgiven, czy Poets
of the Fall - Late Goodbye.


Znam masę nagrań palcami, ale nie wiem jak to się robi. Jak gram, to dźwięk jest stłumiony i to w ogóle nie brzmi. Nie wiem jak mam grać, jak to się robi i o co chodzi :P Szukałem jakiegoś turtoriala dla początkujących, ale nic nie ma, oprócz ogólnikowych informacji, które nic nie dają :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2012 o 15:15, Harrolfo napisał:

Może tak być dlatego, że źle trzymasz (za słabo na przykład) akordy.


Daj spokój, nie gram pięć dni :P

Chodzi o to, że jak uderzam nawet puste struny palcami, to brzmią jak na palmmutingu (na bank nie tłumię). Po prostu niewyrazisty dźwięk, zwłaszcza najgorzej jest z basową E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Epi 3 razy tańszy, wiec dla nowego w temacie ''lepszy''. Skąd np. mam wiedzieć, czy będę grac dalej i mam tyle kasy wydać na gitarę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2012 o 20:23, Dregorio napisał:

Epi 3 razy tańszy, wiec dla nowego w temacie ''lepszy''.

Ehh.. posta mi nie dodało. W każdym razie Vintage kosztuje podobnie co Epiphone, a nawet jest troszkę tańszy.

Dnia 31.07.2012 o 20:23, Dregorio napisał:

Skąd np. mam wiedzieć, czy będę grac dalej i mam tyle kasy wydać na gitarę?

Jakbym miał grać na np: elektryku za 200zł to na pewno nie chciałbym grać dalej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2012 o 20:40, Arishok napisał:

> Epi 3 razy tańszy, wiec dla nowego w temacie ''lepszy''.
Ehh.. posta mi nie dodało. W każdym razie Vintage kosztuje podobnie co Epiphone, a nawet
jest troszkę tańszy.

Epi 600-800zł Vin 1500zł.

Dnia 31.07.2012 o 20:40, Arishok napisał:

> Skąd np. mam wiedzieć, czy będę grac dalej i mam tyle kasy wydać na gitarę?
Jakbym miał grać na np: elektryku za 200zł to na pewno nie chciałbym grać dalej. ;)

Co prawda, to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mowa o Epiphone Les Paul Standard, nie o Specialu, który łapie się w cenie, którą podałeś. No i Vintage tańszy trochę, a to tylko sklep internetowy.

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/vintage-v100blk
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/epiphone-les-paul-standard-eb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2012 o 21:06, Arishok napisał:

Mowa o Epiphone Les Paul Standard, nie o Specialu, który łapie się w cenie, którą podałeś.
No i Vintage tańszy trochę, a to tylko sklep internetowy.

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/vintage-v100blk
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/epiphone-les-paul-standard-eb

Tak, tak masz racje. Ja myślałem o tym drugim :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz pora bym ja zadał pytanie. Pickupy będę wymieniał w gitarce w następnym tygodniu, bo dopiero wtedy będę miał dostęp do porządnej lutownicy. W gitarce chińszczyzna, a na półce pasywy EMG, czy montować je pod obecne kabelki i potencjometry, czy może warto je wymienić ? To, że zmiana przystawek przyniesie zmiany to oczywiste, ale te kable i reszta badziewia sprawia wrażenie takie, że nowe dawałyby taki sam rezultat. Może jednak się mylę i kable też trzeba wywalić, bo będą prezentować ten sam poziom co przetworniki ? Mi się wydaje, kabel to kabel, albo przewodzi, albo nie, albo dobrze przylutowany, albo źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2012 o 12:14, theZoSo napisał:

> > Wie ktoś jak można sprawdzić gitare po serial''u? NO-0909123015 , epiphone
Les
> paul
> > standard
> PONAWIAM. I chciałem się spytać czy Vintage jest jak Epiphone, w sensie że ma prawo
do
> robienia les pauli? Nie umiem tego inaczej wytłumaczyć, ale mam nadzieję że rozumiecie

> o co mi chodzi :p
http://www.guitardaterproject.org/epiphone.aspx/epiphone.aspx

A co do licencji na "kształty", to trzeba zauważyć, że Vintage nie robi identycznych
LP jak Gibby czy Epi.

O już wiem. Epi jest wykupiony przez Gibsona,i w ten sposób robi ''prawdziwe'' Les Pauly. Nie jak Tanglewood dla przyklładu. Czy Vintage jak Epi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczę palcę od czasu do czasu, jak je wzmocnię, to myślę, że będzie nauka szła coraz lepiej, to nie takie trudne aż :D

Ale pytanko, jak grać akordy? Tzn góra-dół i tak dalej, bo tego to ja kompletnie nie ogarniam. Kciukiem w dół, wskazującym w górę? Ale jak rękę trzymać, by to się płynnie odbywało, a nie takie szarpanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 03:58, Arishok napisał:

Teraz pora bym ja zadał pytanie. Pickupy będę wymieniał w gitarce w następnym tygodniu,
bo dopiero wtedy będę miał dostęp do porządnej lutownicy. W gitarce chińszczyzna, a na
półce pasywy EMG, czy montować je pod obecne kabelki i potencjometry, czy może warto
je wymienić ? To, że zmiana przystawek przyniesie zmiany to oczywiste, ale te kable i
reszta badziewia sprawia wrażenie takie, że nowe dawałyby taki sam rezultat. Może jednak
się mylę i kable też trzeba wywalić, bo będą prezentować ten sam poziom co przetworniki
? Mi się wydaje, kabel to kabel, albo przewodzi, albo nie, albo dobrze przylutowany,
albo źle.

same kabelki nie mają tu wiele do powiedzenia, prędzej potencjometry - gałki ale jak nie trzeszczą to nie ma co się męczyć przy pierwszej wymianie, sam już coś takiego przechodziłem i powiem że warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście mi podać jakieś w miarę łatwe kawałki na elektryka żeby można było też śpiewać? I oprócz tego parę łatwych solówek, żeby zacząć się uczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość do podłączenia przez wejście liniowe lub mikrofonowe. Najlepiej mieć jakiś program z symulacjami, to ma spory sens, np. Guitar Rig czy Amplitube. Do tego powinna być dość dobra karta dźwiękowa, żeby nie było opóźnień.

Oloninho -->
Z tych łatwych do śpiewania:
Black Keys - Your touch
White stripes - Dead leaves and the dirty ground
Steppenwolf - Born to be wild

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 22:34, pelo94 napisał:

Jest możliwość do podłączenia przez wejście liniowe lub mikrofonowe. Najlepiej mieć jakiś
program z symulacjami, to ma spory sens, np. Guitar Rig czy Amplitube. Do tego powinna
być dość dobra karta dźwiękowa, żeby nie było opóźnień.

Oloninho -->
Z tych łatwych do śpiewania:
Black Keys - Your touch
White stripes - Dead leaves and the dirty ground
Steppenwolf - Born to be wild


No dobra podłączyć się da, ale jak wygląda sprawa z jakością? mam do wydania 500 zł a nie sadze zęby dało się za to kupić dobrą gitarę i wzmacniacz,dlatego myślałem zęby kupić samą gitarę i podłączyć ją do komputera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się