tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

http://www.youtube.com/watch?v=lxyeM2GBqww
teortytycznie jakoś tak, jest wersja darmowa też, sporo tam funkcji...bawiłem się takim czymś, jedynie co trza wyeliminować to opóźnienia spowodowanę przez kartę dźwiękowo, ja szałowej nie mam, więc miałem lekkie.

IMO to jest dość dobre rozwiązanie. Złapać do tego jakąś używkę, całkiem nieźle, ale nie spodziewaj się cudów, że zabrzmisz jak Kirk, czy jak Bonamassa na takim połączeniu. Też nie zabrzmisz tak jako oni przy małym piecyku ;) Ja wolałbym zainwestować tę kwotę w gitarę i uzbierać na wzmaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2012 o 13:48, pelo94 napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=lxyeM2GBqww
teortytycznie jakoś tak, jest wersja darmowa też, sporo tam funkcji...bawiłem się takim
czymś, jedynie co trza wyeliminować to opóźnienia spowodowanę przez kartę dźwiękowo,
ja szałowej nie mam, więc miałem lekkie.

IMO to jest dość dobre rozwiązanie. Złapać do tego jakąś używkę, całkiem nieźle, ale
nie spodziewaj się cudów, że zabrzmisz jak Kirk, czy jak Bonamassa na takim połączeniu.
Też nie zabrzmisz tak jako oni przy małym piecyku ;) Ja wolałbym zainwestować tę kwotę
w gitarę i uzbierać na wzmaka.


Czyli że mozna uzyskać taką jakość jak na tym filmiku jeśli tylko będe miał ten program i przejściówkę z dużego na małego jacka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem ekspertem w tej kwestii, najlepiej poczytaj o guitar rigu i ampitubie na innych forach, np. magazynu gitarzysty, tam ludzie sporo o tym pisz też ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić gdzie gitara została zrobiona? Mam oko na pewnego Epi LP z Ebaya, ale właściciel nie wiem gdzie została zrobiona. http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&_trksid=p4340.l2557&rt=nc&nma=true&item=150866692186&si=TYnt%252BexoY4sQwwKjg4PqTY%252BuQNY%253D&viewitem=&sspagename=ADME%3AX%3ARTQ%3AGB%3A1123&orig_cvip=true&rt=nc link gdyby ktoś chciał, dzięki za pomoc (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2012 o 10:35, Sareth14 napisał:

Jak sprawdzić gdzie gitara została zrobiona? Mam oko na pewnego Epi LP z Ebaya, ale właściciel
nie wiem gdzie została zrobiona. http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&_trksid=p4340.l2557&rt=nc&nma=true&item=150866692186&si=TYnt%252BexoY4sQwwKjg4PqTY%252BuQNY%253D&viewitem=&sspagename=ADME%3AX%3ARTQ%3AGB%3A1123&orig_cvip=true&rt=nc
link gdyby ktoś chciał, dzięki za pomoc (:

poproś o kod na gitarze
http://forum.gibson.com/index.php?/topic/54419-id-your-epiphone-here-serial-key-guitardater-link-factory-codes-a-worldwide-guide-part-3/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymiana humbuckera w mojej gitarze zakończyła się małą porażką, wprawdzie pickup gra, ale dopiero kiedy pokrętła od głośności na wzmacniaczu są ustawione na ponad połowę.. Drugi pickup, którego nie ruszałem przy takim ustawieniu może przyprawić kogoś o zawał albo straszyć sąsiadów. Gdzie teoretycznie wykazałem się głupotą, która sprawiła, że przetwornik nie działa prawidłowo ?
Przy okazji zapytam, wie ktoś, czy przy wszystkich pickupach kolory kabelków oznaczają to samo, czyli zielony 1-, biały 1+, czerwony 2-, czarny 2+ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2012 o 13:27, Arishok napisał:

Wymiana humbuckera w mojej gitarze zakończyła się małą porażką, wprawdzie pickup gra,
ale dopiero kiedy pokrętła od głośności na wzmacniaczu są ustawione na ponad połowę..
Drugi pickup, którego nie ruszałem przy takim ustawieniu może przyprawić kogoś o zawał
albo straszyć sąsiadów. Gdzie teoretycznie wykazałem się głupotą, która sprawiła, że
przetwornik nie działa prawidłowo ?

zdjecia poproszę :)

Dnia 08.08.2012 o 13:27, Arishok napisał:

Przy okazji zapytam, wie ktoś, czy przy wszystkich pickupach kolory kabelków oznaczają
to samo, czyli zielony 1-, biały 1+, czerwony 2-, czarny 2+ ?

każda firma inaczej oznacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie dot. wysyłek sprzętu z sklepu guitarcenter. A mianowicie, za każdy kupiony sprzęt płacę za przesyłkę, czy ma to się zbierać i ze dwie rzeczy i płacę raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2012 o 15:48, kindziukxxx napisał:

zdjecia poproszę :)

Proszę bardzo. ;) No to ''krótki'' opisik. Wymieniany neck pickup z seryjnego seymour designed(kabel czterożyłowy) na EMG HZ H3(kabel pięciożyłowy). Gitara dwa humbuckery, 2 potencjometry volume, 2 potencjometry tone i 3 pozycyjny przełącznik. Miejsca prowizorycznych lutowań wykonanych przeze mnie zaznaczone czerwonymi kółkami na jednym ze zdjęć. Biały kabel to zielony* (1-), czarny* (2+) wraz z nim przylutowany nieizolowany. W ich miejscach były przylutowane kable tego samego koloru, pomijając nieizolowany, którego nie było.

*według oznaczeń EMG

20120809002724

20120809002911

20120809002922

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 00:35, Arishok napisał:

> zdjecia poproszę :)
Proszę bardzo. ;) No to ''krótki'' opisik. Wymieniany neck pickup z seryjnego seymour
designed(kabel czterożyłowy) na EMG HZ H3(kabel pięciożyłowy). Gitara dwa humbuckery,
2 potencjometry volume, 2 potencjometry tone i 3 pozycyjny przełącznik. Miejsca prowizorycznych
lutowań wykonanych przeze mnie zaznaczone czerwonymi kółkami na jednym ze zdjęć. Biały
kabel to zielony* (1-), czarny* (2+) wraz z nim przylutowany nieizolowany. W ich miejscach
były przylutowane kable tego samego koloru, pomijając nieizolowany, którego nie było.


*według oznaczeń EMG

napisz jeszcze jaka to gitara dokładnie, jak wróce do domu to przejrzę schematy i powiem co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samick AV7.. jak znajdziesz schematy od niego to jesteś Bogiem. ;) Jakby potrzeba było jakiś informacji, dodatkowych zdjęć etc. daj znać. Póki co podałem wszystko co mi do głowy przyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 21:36, Arishok napisał:

Samick AV7.. jak znajdziesz schematy od niego to jesteś Bogiem. ;) Jakby potrzeba było
jakiś informacji, dodatkowych zdjęć etc. daj znać. Póki co podałem wszystko co mi do
głowy przyszło.

dobra, do Samica nic nie znałazłem, ale jest to LP, więc myslę że nie odbiega zbytnio od standardowej konstrukcji :)
w sumie nie do końca widać co zrobiłeś źle, ale pamietam, tak że kabel bez izolacji to masa wiec - do uziemienia, do tego jak nie bawisz się w jakieś rozłączanie cewek to hot output do podłączenia przetwornika, a 2 kable z wyjściami z humba odwrotnie spolartzowane łączysz ze sobą , izoluje taśmą i zostawiasz w spokoju nigdzie nie podłączone :), a posotały kabel do masy. ja w twoim schemacie nie widzę tego złączenia cewek i niepodłączonego od nich kabla i to właśnie moze być moim zdaniem problemem :)

Sam wymieniałem kilka h przetworniki, ale to przez to ze nie było schematów na 5 pozycyjny przełącznik 2x,1x, HSH :)

20120810085120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 08:58, kindziukxxx napisał:

dobra, do Samica nic nie znałazłem, ale jest to LP, więc myslę że nie odbiega zbytnio od standardowej konstrukcji :)

Ale nie jest identyczny.

>do tego jak nie bawisz się w jakieś rozłączanie cewek to hot output do podłączenia przetwornika, a 2 kable z wyjściami z humba odwrotnie spolartzowane łączysz ze sobą , izoluje taśmą i zostawiasz w spokoju nigdzie nie podłączone :),
Biały i czerwony zawinięte w taśmę od dawna leżą sobie spokojnie głębszej części gitary. ;)

>ja w twoim schemacie nie widzę tego złączenia cewek i niepodłączonego od nich kabla i to właśnie moze być moim zdaniem problemem :)
Hmm... czyli co dokładnie robić, co dokładnie sprawdzać ? Już się tyle namęczyłem, nakombinowałem, że nie ogarniam tego wszystkiego i myli mi się jedno z drugim. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2012 o 13:07, Arishok napisał:

Hmm... czyli co dokładnie robić, co dokładnie sprawdzać ? Już się tyle namęczyłem, nakombinowałem,
że nie ogarniam tego wszystkiego i myli mi się jedno z drugim. ;)

a masz może schemat przetwornika, bo z tego co wiem to właśnie raczej czerwony odpowiada najczesciej za normalny output

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2012 o 05:03, Arishok napisał:

Zrobiłem prosty schemat tego jak przetworniki były podłączone fabrycznie.

dimarzio ma takie samo oznaczenie i dokopałem się do swojej instrukcji, masz błąd:
czarny i biały razem, czerwony to wyprowadzenie, zielony i pusty na uziemienie i będziesz miał standardowego humba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spytam dla pewności, mówisz o kolorkach kabelków EMG ? :)
Bo jeżeli tak to zielony mam podłączyć tam gdzie teraz był czarny, na miejsce zielonego czerwony, a czarny dołączy do białego jako odłączony ? Ehh.. skomplikowane. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2012 o 14:50, Arishok napisał:

Spytam dla pewności, mówisz o kolorkach kabelków EMG ? :)
Bo jeżeli tak to zielony mam podłączyć tam gdzie teraz był czarny, na miejsce zielonego
czerwony, a czarny dołączy do białego jako odłączony ? Ehh.. skomplikowane. :D

tak, schemat połączeń i kolory są takie same jak w Dimarzio, mam ok. 7 różnych możliwości połączeń, a na humbuckera zacytuję:
Standard Wiring:
Connect black&white together, red i hot, green and bare are ground.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się