tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Floydów polecam po prostu odpalić sobie jakieś Money czy cuś na słuchawkach i grać na żywca/ze słuchu. Ew. z takich bardziej "znańszych" do spamiętania to Wish You Were Here iiii... nic mi do głowy nie przychodzi poza tym ;]

Scorpionsów może Wind of Change, albo może Send Me An Angel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej ;)
Mam gitarkę klasyczną, którą odkopałem po kilku latach. Umiem nawet odczytywać tabulatury, a w sumie z nut też coś ogarniam. Tyle, że dopiero niedawno wkroczyłem w gitarowe brzmienia i ciężko mi cokolwiek zagrać. Czy moglibyście polecić mi jakiś łatwy do zagrania utwór, którego bym się w miarę szybko nauczył? Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KISS generalnie gra się prosto, poza kilkoma solówkami. Love Gun spróbuj, dobrze ustaw przester to w uszach się miło zrobi :D Sure know something, Beth i Forever(zwlaszcza solówka)świetnie brzmią na akustyku, a wszystkie są proste do obadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2012 o 21:12, Harrolfo napisał:

Witam,
Polecicie jakieś nie za trudne nagrania KISS, Scorpions, Nickelback, Poets of the Fall,
Alice Cooper, Pink Floyd i Daughtry?


Young Lust, Have A Cigar Floydów, Detroit Rock City KISS można tyż dodać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@theZoSo - WYWH już umiem, ale dzięki za resztę.

@Kirabaxior - Forever też umiem, ale solówki nie ruszałem, resztę sprawdzę, dzięki :)

@Mateuszencjowaty - dzięki, sprawdzę.

Dodam jeszcze tylko utwory, które umiem grać i czekam na kolejne propozycje :)

Nickelback - When We Stand Together
Nickelback - Lullaby
KISS - Every Time I Look At You
KISS - I Still Love You
Scorpions - Rock You Like A Hurricane
Poets of the Fall - Late Goodbye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, ''Run Like Hell'' Floydów można też dodać, szczególnie jak się ma delaya ;)
Tak w ogóle, to warto by chyba też było wyjść poza ten wąski krąg zespołów, które podałeś. Mogę polecić, nie wiem który raz, ''Make It Wit Chu'' Queens Of The Stone Age (+ jakaś improwizacja do tego, świetna sprawa), ''Wish'' Nine Inch Nails (Chociaż w sumie, tak naprawdę, tam jest jeden riff... Ale gra się super. No i oczywiście, jeśli trafi Ci w gust...), ''Tie Your Mother Down'' Queen, ''One Vision'' Queen, ''In The Lap Of The Gods... Revisited'', tyż Queen. O, a może ''Just'' Radiohead? Przyjemnie się gra, nie wymaga wielu godzin ćwiczeń, a frajda nieziemska. Tak naprawdę, można jeszcze wymieniać, a wymieniać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema
Mam do Was takie proste pytanie. Chciałbym wrócić do częstszego grania na gitarze w związku z tym szukam nowego instrumentu który zastąpi mi starego klasyka bliżej nieokreślonej marki. Myślałem o takim akustyku:

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-akustyczne/squier-sa-105-nat

Słyszałem o nim dobre opinie szczególnie jeżeli chodzi o jakość wykonania (oczywiście w tym przedziale cenowym). Z marką Squier mam dobre doświadczenia ale w kategorii gitar basowych więc chciałem się zapytać o Waszą opinię ewentualnie o inne modele w tej cenie które możecie zaproponować. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2012 o 22:22, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

@Budep
Kciuk odpowiada za te basowe zera, jak napisałeś, a pozostałe struny grasz "palcami".
Tzn. 2 grasz wskazującym, 4 środkowym i serdecznym. Wszystkie struny szarpiesz.

PS. Wybacz, opcja "odpowiedź" mi nie działa.


Trzy struny na raz szarpnąć zatem? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2012 o 23:43, Harrolfo napisał:

4 na raz :)
Nic trudnego, do 5 spokojnie jest do ogarnięcia ;)


:(

No to ja jestem na razie na poziomie "ciota" :P, bo wychodzi mi co najwyżej pojedyńcze granie strun, a nie na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2012 o 23:56, Budep napisał:

No to ja jestem na razie na poziomie "ciota" :P,

Powiedzmy, że niewprawiony jesteś :)

Dnia 12.08.2012 o 23:56, Budep napisał:

bo wychodzi mi co najwyżej pojedyńcze granie strun, a nie na raz.

Polecam ćwiczenie palców przy:
Metallica - Nothing Else Matters
Metallica - The Unforgiven
Poets of the Fall - Late Goodbye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś moim bohaterem, myślałem, że zwariuję przez te kabelki i błędne instrukcje. Może kiedyś spotkamy się na jakimś gitarowym rekordzie, czy gdzieś indziej, to stawiam Ci piwo, no chyba, że tak jak ja go nie lubisz. ;) Zrobiłem tak jak pisałeś i wszystko śmiga, że aż czysta przyjemność słuchać, tylko jest jeden mały problem. Ciche brzęczenie, dotknę metalowej części, nieizolowanego kabla albo drewna wewnątrz gitary, gdzie pochowane są kable i brzęczenie znika, cisza. Gdzie może tkwić problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Totalny amator w temacie potrzebuje pomocy :)

Interesuję się od kilku dni tematem gitary i zastanawiam się czy nie zacząć na niej grać. Nigdy nie miałem dłuższego kontaktu z żadnym instrumentem, ale czuję, że ten "to jest właśnie to".
Poświęciłem wczoraj lekturze kilka godzin czytając m.in. o rodzajach gitar, ich budowie, podstawach grania oraz czym się kierować podczas zakupu (pierwsze dziesięć artykułów z tej strony

).

Tutaj kilka pytań do Was:
- jakie gitary akustyczne polecacie? Czytam, że na początek najlepiej dać +/- 400zł
- jakie sklepy gitarowe w Poznaniu i okolicach polecacie?
- na co zwracać uwagę podczas zakupów? Wiem, że mam patrzeć na wielkość pudła rezonansowego, brzmienie instrumentu, jakość wykonania oraz wygląd. Coś jeszcze?
- ile trwa opanowanie podstawowej gry na gitarze? Zdaję sobie sprawę, że brzmi to bardzo ogólnie, ale chciałbym wiedzieć ile czasu muszę poświęcać na grę, aby były z tego jakieś efekty.

To by było na tyle. Mam nadzieję, że "nowego" potraktujecie dość delikatnie. Nie potrafię operować jakimiś zaawansowanymi pojęciami więc proszę o jasne tłumaczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się