tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 24.09.2012 o 21:02, kindziukxxx napisał:

> > Napisz co chcesz grać to złożymy Ci odpowiedni sprzęcik, a co do kabla to na
początek
>
> > wystarczy taki przenoszący sygnał z 2 prostymi wtykami o dl. 3m
> > >
> >
> Na pewno będę próbował ogarniać jakieś trash metalowe kawałki, trochę punku, ewentualnie

> bluesik.
co do wiosła:
http://tablica.pl/oferta/gitara-elektryczna-jackson-js-20-dinky-tanio-ID1pKdZ.html
co do pieca:
http://tablica.pl/oferta/combo-gitarowe-laney-lg-35-r-ID1pt6P.html
i będzie dobrze :)


Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2012 o 15:21, Fucio napisał:

Pytanie do "handlarzy":
Wysyłał ktoś z was kolumnę kurierem? Ne mam pojęcia jak zapakować to bydle xD

Duża ta kolumna?
Nie wysyłałem, ale dostałem kurierem całkiem spore "bydle" kiedyś. Karton [jeżeli duża kolumna, to z tym punktem będzie problem wynikający z rozmiarów wymaganego opakowanka], a do środka, oprócz właściwego pasażera: styropian, gazety, jeszcze styropian i gazety, ew. jakieś kartony, takie jak np. zostają w hipermarketach po... czymś, pozginać na kilka razy i poupychać tak, by bydle stało stabilnie w kartonie. Zamknąć, pozaklejać, pozaklejać jeszcze raz, [opcja na bogato - pozaklejać po raz trzeci i czwarty].

Raczej nic ciekawszego nie wymyślisz. Linami tego nie ustabilizujesz w środku nijak :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2012 o 19:40, Fucio napisał:

http://guitarcenter.pl/catalog/hartke/bas/wzmacniacze/kolumny-basowe/hartke-410-xl
Coś takiego... cóż, chyba będę musiał improwizować i zrobić wersję custom kartonu :P

Ew. można zrobić ładny pancerzyk [sic] z papieru paczkowego podklejonego kartonami [jak masz dojście do kartonów to nawet kilka warstw można tak dokleić dla pewności] przy pomocy jakiejś solidnej taśmy, a potem w całość ubrać kolumnę [ofc kartonami do wewnątrz] i jeszcze okleić taśmą w kluczowych miejscach. Cholernie dziwny pomysł, nie wiem co ja spaliłem, że mi to do łba przyszło, ale z braku laku... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś rzucić poprawnym linkiem do tabów Eric Clapton - Tears in Heaven? Bo w naszym piękny kraju nie wiedzieć czemu tabulatury są poblokowane do tego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heja Ludzie :) Mam pytanko. Da sie moze jakos znalezc poprawne nuty do knocking on heavens door Gunsów? Zalezy mi zeby byly poprawne bo bede robic sobie tatuaż (fragmencik knocking na pieciolinii)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2012 o 23:53, Nevrac napisał:

Heja Ludzie :) Mam pytanko. Da sie moze jakos znalezc poprawne nuty do knocking on heavens
door Gunsów? Zalezy mi zeby byly poprawne bo bede robic sobie tatuaż (fragmencik knocking
na pieciolinii)...

Ale linia gitary? Bo przeciez to sobie można spokojnie samemu rozpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2012 o 12:55, akwyx napisał:

> Heja Ludzie :) Mam pytanko. Da sie moze jakos znalezc poprawne nuty do knocking
on heavens
> door Gunsów? Zalezy mi zeby byly poprawne bo bede robic sobie tatuaż (fragmencik
knocking
> na pieciolinii)...
Ale linia gitary? Bo przeciez to sobie można spokojnie samemu rozpisać.


Ale trza nuty znać, a wiadomo, jak to jest z gitarzystami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2012 o 13:12, Budep napisał:

> > Heja Ludzie :) Mam pytanko. Da sie moze jakos znalezc poprawne nuty do knocking

> on heavens
> > door Gunsów? Zalezy mi zeby byly poprawne bo bede robic sobie tatuaż (fragmencik

> knocking
> > na pieciolinii)...
> Ale linia gitary? Bo przeciez to sobie można spokojnie samemu rozpisać.

Ale trza nuty znać, a wiadomo, jak to jest z gitarzystami :D


To akurat nic trudnego. Btw, to guitar pro już nie zapisuje nutami od razu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2012 o 13:41, akwyx napisał:

To akurat nic trudnego. Btw, to guitar pro już nie zapisuje nutami od razu?

Owszem nic trudnego, ale naprawdę strasznie mało gitarzystów zna nuty. I tak, Guitar Pro zapisuje nuty razem z tabami, ale przez to, że niektórzy tych nut nie znają, to piszą utwór tylko tabami, nie zmieniając wartości rytmicznych, na skutek czego cały utwór masz np. w szesnastkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2012 o 15:31, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

> To akurat nic trudnego. Btw, to guitar pro już nie zapisuje nutami od razu?
Owszem nic trudnego, ale naprawdę strasznie mało gitarzystów zna nuty. I tak, Guitar
Pro zapisuje nuty razem z tabami, ale przez to, że niektórzy tych nut nie znają, to piszą
utwór tylko tabami, nie zmieniając wartości rytmicznych, na skutek czego cały utwór masz
np. w szesnastkach

Przypomniałeś mi jak mój kumpel zrobił coś takiego. Wymyślił riff i zamiast zmienić wartości to podrkęcał tempo XD.
Nie wiem, jak to jest z innymi w sumie, ja sam się nauczyłem czytać nuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2012 o 15:42, akwyx napisał:

ja sam się nauczyłem czytać nuty.

Bo to trudne wcale nie jest, a i przydatne często bywa, ale żeby się tego nauczyć to trzeba trochę nad tym posiedzieć i się zmęczyć (bo trzeba po prostu wykuć). A z doświadczenia wiem że jeśli żeby coś zrobić i nikt tego nie wymaga, to bardzo mało osób się tego podejmie.

BTW. Mój dialog z kumplem nad nutami do Kanonu w D Pachelbella (nie miałem tabów):
J: Może byś się wreszcie nauczył nut?
K: A po co? Mam taby.
J: A to już się tego Kanonu nie chcesz nauczyć?
K: Znajdę w necie
J: A rytm?
K: Ze słuchu
Życzyłem mu powodzenia i po prostu sobie poszedłem :) Z tego co wiem to jeszcze się nie nauczył, choć trochę czasu już minęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedys cos ogarnialem nut bo mialem jakies doswiadczenia z muzyka ale juz wszystko zapomnialem... Moze mi napiszesz/zalinkujesz cos co mi pomoze samemu nauczyc sie nut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedys potrafilem czytac z nut jak gralem na syntezatorze, ale to bylo dawno temu. Teraz na gitarze mniej wiecej jaki jest rytm potrafie odczytac z nut, ale juz jaki dzwiek w danym miejscu to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2012 o 21:58, Nevrac napisał:

Kiedys cos ogarnialem nut bo mialem jakies doswiadczenia z muzyka ale juz wszystko zapomnialem...
Moze mi napiszesz/zalinkujesz cos co mi pomoze samemu nauczyc sie nut.

Niestety ja sie z jakiejs książki uczyłem, ale jeśli będę miał chwilę czasu to Ci czegoś ładnego poszukam w internecie. Niestety obecnie mam urwanie głowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się