tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

A śpiewa ktoś tu z grających? Bo bywa, że ja sobie lubię gitarę walnąć w kąt i po prostu śpiewać jakieś kawałki, wtedy najczęściej cisnę z krtanii (piecze), ale mam chrypowaty i bardziej rockowy wokal, bo jak tak nie robię, to jakoś za czysto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 16:03, Budep napisał:

A śpiewa ktoś tu z grających? Bo bywa, że ja sobie lubię gitarę walnąć w kąt i po prostu
śpiewać jakieś kawałki, wtedy najczęściej cisnę z krtanii (piecze), ale mam chrypowaty
i bardziej rockowy wokal, bo jak tak nie robię, to jakoś za czysto :D

śpiewa to moze za dużo powiedzane :) co najwyżej to próbuje ale i to nie sam śpiew a " śpiew z graniem" na chwilę obecną uczę się tego aby nie zapomnieć grać czy czegoś wymówić w danym momencie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się uczę żeby w ogóle ogarnąć jedno i drugie jednocześnie... Póki co wychodzi tylko w najprostszych piosenkach. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 22:22, JayL napisał:

Ja się uczę żeby w ogóle ogarnąć jedno i drugie jednocześnie... Póki co wychodzi tylko
w najprostszych piosenkach. ;p

a a odkryłem że zależy od momentu grania i tak jak są power chordy nie ma najmniejszego problemu z ciągnięciem śpiewu, jak jest jednolite bicie - również, ale jak są jakieś przejścia to człowiek może się pogubić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, jak gram coś prostego, gdzie tylko zmieniam chordy to nie ma problemu. NJednolity rytm pomaga [dlatego np spokojnie sobie śpiewam Lonely Day, mimo że trzeba trochę latać po strunach]. Ale choćby takie Roulette gra się banalnie, ale dołączyć do tego śpiew... nie da rady. ;p Może kwestia wprawy, jak zagrasz piosenkę z zamkniętymi oczami bez najmniejszej pomyłki i zająknięcia to i wokal da radę dodać. Ale jeśli trzeba jednocześnie skupiać się na graniu to jest spoory problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej! Była taka sytuacja, że grałem z wokalistą, który przyniósł utwór oraz z gitarzysta z ktorym juz nie gram.
W obecnym składzie utwory gramy oba przerobione po swojemu, a wokalista grozi mi, że pojdzie z tym do sądu bo... gram czyjś utwór mimo, że gramy go po swojemu. Czy cos w takim wypadku grozi? Nie wiem czy odpowiedni temat ale tak chce sie dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2013 o 19:34, Lukas1694 napisał:

Hej! Była taka sytuacja, że grałem z wokalistą, który przyniósł utwór oraz z gitarzysta
z ktorym juz nie gram.
W obecnym składzie utwory gramy oba przerobione po swojemu, a wokalista grozi mi, że
pojdzie z tym do sądu bo... gram czyjś utwór mimo, że gramy go po swojemu. Czy cos w
takim wypadku grozi?


Wyśmianie. Na takim szczeblu i przy tak błahej sprawie, tylko i wyłącznie wyśmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metallica ukradła jeden z moich utworów i gra go teraz po swojemu na koncertach, ale w końcu doszedłem do wniosku, że właśnie lepiej ich wyśmiać, zamiast iść do sądu. Jeszcze fani się dowiedzą jaki jestem wspaniały i nie będę mógł rano wyjść do sklepu po bułki, aby ktoś mnie nie zaczepił o autograf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Covery można grać chyba bez niczyjej zgody. Poza tym jeśli dobrze zrozumiałem oni odeszli od zespołu, ale piosenka jest wspólnym dobrem od kiedy ją przyniósł i pokazał... Dopiero jak wydacie płytę i napiszecie, że są stricte Waszego autorstwa, może zacząć się oburzać. ;p Ale i tak pewnie żadnych konsekwencji by nie wyciągnął, raczej go nie zarejestrował nigdzie. Pomijając fakt, że to by było chamskie. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2013 o 19:34, Lukas1694 napisał:

Hej! Była taka sytuacja, że grałem z wokalistą, który przyniósł utwór oraz z gitarzysta
z ktorym juz nie gram.
W obecnym składzie utwory gramy oba przerobione po swojemu, a wokalista grozi mi, że
pojdzie z tym do sądu bo... gram czyjś utwór mimo, że gramy go po swojemu. Czy cos w
takim wypadku grozi? Nie wiem czy odpowiedni temat ale tak chce sie dowiedzieć.



Jak wydacie płytę i napiszecie, że to Wasze, to może jakieś problemy się pojawią. Ale teraz? Grajcie to w każdej knajpie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybko i na temat, mam możliwość kupna basu (Samick FN4 Fairlane VS) za 200zł, gdzie cena w sklepach zaczyna się od 700 w górę. Dobra to marka, bo szczerze to nigdy o niej nie słyszałem. Tylko szybko, bo zależy mi na czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 16:35, Qbasmok napisał:

Szybko i na temat, mam możliwość kupna basu (Samick FN4 Fairlane VS) za 200zł, gdzie
cena w sklepach zaczyna się od 700 w górę. Dobra to marka, bo szczerze to nigdy o niej
nie słyszałem. Tylko szybko, bo zależy mi na czasie.

za 200zł warto, można pograć, dupy nie urywa, ale też nie jest wstydem i kawałkiem drewna do kominka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka, dawno na forum nie byłem i już raz tu pisałem o gitarze do 800 zł, teraz mam nową propozycję.
Z kolego robimy zespół, po maturze chcę kupić gitarę elektryczną do 1000 zł. Pieca nie mam.
Mile widziana używka, wypatrzyłem kilka jacksonów na allegro i zaczynają bardzo mi się podobać.
Mostek - mile widziany stały. Nie jestem metalowcem, takie disco polo, bo cos takiego chłopaki chcą grać. Jednak ja w domu wolę przestawic sie na rockową muzykę. Stary polski rock, samemu coś potworzyć. Lubie jak cos jest kolorowe, bo większość gitarzystów których widziałem mają monotonne czarne korpusy... A krwista czerwień, lub cos niebieskiego, pomogłoby sie wyróżnić. No i kto poleca jakiś przyzwoity sprzęt z drugiej ręki? No moze do 1200zł, aby progi nie byly zjeżdżone, bo lutnika nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się