tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 19.06.2013 o 21:00, theAlbii napisał:

> mi tam by się podobało jakby trochę wydarło lakieru, gitara wtedy nabiera charakteru.

W sumie często są sprzedawane gitary w stylu vintage lub ludzie sami przerabiają je właśnie
na coś takiego..
Tylko jakoś nie potrafię sobie wyobrazić jak na alpine white, czy jak dokładnie nazywa
się ten kolor, wyglądałaby taka stylizacja. :)

Niech wyżre do drewna, będzie stajl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2013 o 22:47, Lukas1694 napisał:

Jeśli dla funu a nie poważne granie to ok :)

w wrześniu jedziemy do Hamburga na spotkanie z Mr. God of Power Metal - kaim Hansenem :P

ale tak jeszcze wiele u niej do poćwiczenia, jednak po rozśpiewaniu zaśpiewa Phantom of the Opera Nightwisha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zdjęcie wszystkich strun podczas ich wymiany w gitarze z ruchomym mostkiem to dobry pomysł? Czeka mnie później coś oprócz ponownej regulacji mostka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie korzystałem z footswitchy, bo wszystko miałem w kostce i sprawa była dla mnie jasna. I tu pytanie.
Są jednoprzyciskowe footswitche, dwu i więcej. Rozumiem, że jak jest 1 przycisk, to przęłączam między cleanem a przesterem. Jak mam dwa, to pod jednym mam przester, pod drugim clean? Jeśli tak, to właściwie po co kupować dwuprzyciskowy footswitch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również nigdy nie korzystałem z takiego sprzętu, ale nie jest czasem tak, że jeśli masz we wzmacniaczu kilka programowalnych ustawień (ja np. mam 12), to jeden pedał odpowiada za następne ustawienie, a drugi za poprzednie? Ewentualnie, jeśli ktoś ma podobnie do mnie, czyli kanały A, B i C, a do każdego z nich 4 ustawienia, to jeden pedał może przełączać pomiędzy kanałami, a drugi pomiędzy ustawieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2013 o 15:15, Kirabaxior napisał:

Nigdy nie korzystałem z footswitchy, bo wszystko miałem w kostce i sprawa była dla mnie
jasna. I tu pytanie.
Są jednoprzyciskowe footswitche, dwu i więcej. Rozumiem, że jak jest 1 przycisk, to przęłączam
między cleanem a przesterem. Jak mam dwa, to pod jednym mam przester, pod drugim clean?
Jeśli tak, to właściwie po co kupować dwuprzyciskowy footswitch?


Zazwyczaj drugi przycisk to boost. Przydatne przy graniu solówek zwłaszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś polecić jakiś mikrofon cobym sobie go podłączył do kompa i w niezłej jakości mógł nagrać gitarę i wokal? W sensie gram na akustyku i śpiewam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z nowymi strunami. 13-56, najgrubsza struna dość wyraźnie brzęczy. W sumie tylko ona. Tak przy graniu jednego dźwięku, jak i przy zmienianiu progów, kiedy jest to wyraźniejsze. Były zakładane w serwisie, więc wszystko chyba powinno być idealnie wyregulowane, nie? Czy to po prostu tak grube struny, że to normalne albo muszą się jeszcze rozciągnąć? No nie wiem. Dałem za regulację gitary itp prawie 500zł, więc trochę lipa że teraz taki fakap mam... Ale wolę najpierw spytać, bo blisko to nie jest i nie chce mi się zasuwać znów, jeśli to może za parę dni minąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2013 o 02:19, kuba9876543210 napisał:

Jak slychac, ze brzeczy to poglos, albo ustaw wyzej struny.


Ale właśnie nie powinny być już ustawione przez nich? Życzą sobie 30 za wymianę strun, ustawiają gitarę pod konkretny strój, to chyba wszystko już powinno być zrobione...

Dnia 20.07.2013 o 02:19, kuba9876543210 napisał:

Co oni Ci tam robili, ze kosztowalo to 500zl? Za sama ''regulacje'' jest to kilka razy
za duzo.


http://guitarhelp.pl/lutnik-warszawa

Tu jest cennik, dokładnie Ci nie powiem, bo było tego tyle, że sam nie pamiętam. Machnęli mi renowację za 245 [gitara ma prawie 5 lat i nigdy nie widziała lutnika, wg nich totalnie powyginana, skręcona, depresje na gryfie, progi zużyte] + 230 uzbierało się z tych mniejszych popierdółek, włącznie z wymianą strun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co ci mogę powiedzieć, przepłaciłeś, taniej by cię wyszło wysłać kurierem do lutnika w dowolnym miejscu w kraju. Ja za pełną regulację zmianę strun i przelutowanie całej elektroniki wraz z wymianą potencjometrów (które on dał) zapłaciłem 100zł, moze to kwestia miejsca, ale taki cennik straszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównując ceny do innych polecanych lutników wiele nie przepłaciłem. Np. mniej więcej to samo u Witkowskiego kosztowałoby mnie 300-400zł. A sam serwis, gdzie oddałem gitarę ma świetne opinie. Sam aż tak gigantycznej różnicy jak niektórzy nie odczuwam, może to kwestia tego, jak słabym gitarzystą jestem? Co do struny z dnia na dzień wydaje mi się, że jest trochę lepiej... Na szczęście za jakieś 1,5 tyg mam przegląd gwarancyjny to powiem co i jak. Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że te wszystkie opinie są sfałszowane, szczególnie że i mi ten serwis polecił znajomy.

https://plus.google.com/108484692499984830193/about?hl=pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh ja powiem tak, mój kolega który zakupił gitarę która miała być niby "uszkodzona" u lutnika wpierw usłyszał czy to jest mięsny i czy chce kupić kilo kabanosów, a jak wziął ją do ręki okazało się że nie ma nic do naprawy to uwaga nie wziął nic. ogólnie mam do niego zaufanie bo serwisuje się u niego nergal i nowak z TSA, więc zły nie jest, a jak regulowałem u niego gitarę na strój standardowy to obniżył struny tak nisko że nie szło zejść nawet pół tonu bez chaczenia o inne progi, a 500zł to ja miałbym wymiane elektroniki, regulację i szlif progów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja miałem regulację, szlif progów, elektronika sprawdzona i naprawiona [o ile się nie mylę jakoś sygnały nierówno szły z przetworników, nie pamiętam co dokładnie gość mi mówił]. Zresztą dopiero co pisałeś, że za regulację i przelutowanie elektroniki dałeś raptem 100, więc czegoś nie łapię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2013 o 20:32, DonBertone napisał:

Mam pytanie typowo laickie: w jaki sposób obniżyć akcję strun w elektryku?


Jeżeli masz gitarę z ruchomym mostkiem, to wystarczy poluzować struny, obniżyć mostek i ponownie nastroić gitarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się