tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Jest sens ładować do Corta X-2 przetworniki Merlin Hellfire? Gram głównie w obniżonych strojach, a coś te stockowe przetworniki nie gadają zbyt konkretnie.

@Budep: Przede wszystkim polecam ultimate-guitar.com, ale jeżeli chodzi o piosenki Perfektu to może być tam ciężko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 24.09.2013 o 22:37, DonBertone napisał:

@Budep: Przede wszystkim polecam ultimate-guitar.com, ale jeżeli chodzi o piosenki Perfektu
to może być tam ciężko :P



Ech, no to wiadomo, że z tej strony korzystam, jak trzeba. Ale tam pewnych tabów nie znajdę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nauczyłem się paru solówek, od ostatniego czasu, i dużo lepiej mi to rzeźbienie wychodzi. Teraz mam zamiar przeglądnąć masę różnych licków na YT z bluesa, metalu, klasycznego rocka, zacząć je wykorzystywać, żeby świadomiej i bez schematów nawalać na gryfie. Fajne te licki są, całkiem przydatne zagranka do improwizacji czy solówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś wrzucał taki obrazek, rozpiska dźwięków na gitarze (6 strun, różne progi, każdy dźwięk z osobna nazwany). Ma to ktoś jeszcze? Aktualnie by mi się przydało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2013 o 02:22, Kirabaxior napisał:

Ktoś kiedyś wrzucał taki obrazek, rozpiska dźwięków na gitarze (6 strun, różne progi,
każdy dźwięk z osobna nazwany). Ma to ktoś jeszcze? Aktualnie by mi się przydało :P


Przecież tego w googlach jest jak "nasrał".

http://www.lekcjegitary.info/images/gryf2.gif

http://gitarowy.pl/obrazy/gryf.jpg

Do wyboru do koloru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale mamy nagraną tylko tą piosenkę z bardziej rockowych. Wokale dopiero się dogrywają i będą za jakieś 2 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oo, Lublin Właśnie tu wylądowałem na studiach. Z kumplem z roku planujemy zacząć coś grać. Ale zawsze na jakieś jam session jestem chętny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Was zna jakieś zacne licki gitarowe (tzw zagrywki)? Co prawda na Youtubie tego masa, ale masa też w tym syfu - np. wiele jest na pentatonikach, a ja bym chciał na jakiś skalach jońskich, doryjskich i tak dalej, a nie ciągłe nawalanie o ton albo półtora :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2013 o 20:14, Budep napisał:

Może ktoś z Was zna jakieś zacne licki gitarowe (tzw zagrywki)? Co prawda na Youtubie
tego masa, ale masa też w tym syfu - np. wiele jest na pentatonikach, a ja bym chciał
na jakiś skalach jońskich, doryjskich i tak dalej, a nie ciągłe nawalanie o ton albo
półtora :P.


http://bit.ly/19A6Ran

Nie rozumiem. Jakoś wszyscy sobie z takimi prostymi "problemami" tutaj radzą... oprócz Budepa. Chęć integracji, czy na serio aż tak trudno użyć gugla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2013 o 20:31, theZoSo napisał:


Nie rozumiem. Jakoś wszyscy sobie z takimi prostymi "problemami" tutaj radzą... oprócz
Budepa. Chęć integracji, czy na serio aż tak trudno użyć gugla?


Przecież piszę, że na YouTubie jest tego masa. Po co Ty mi to wpisujesz?

Tak chcę się zintegrować, a przy okazji wbić nowy status.*

Pytałem Was jako grajków o coś co możecie polecić, a nie 1240129515717 filmów na YT, gdzie często jest to samo, typu "łap dwie najniższe struny na 5 progu i benduj G na 7".

*jaka szkoda, że nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest problem - rzeka. Jest jednocześnie tak trudny, ale i tak banalny, że nie da się jednoznacznie i ostatecznie pomóc.

Polecam z jutuba filmiki frettedamericana - wyłap ze słuchu [filmiki są przeważnie dobrej jakości, więc nawet czasem progi widać które mniej więcej], bo Phil X ma naprawdę smakowite zagrywki... i filmiki, które nagrywa Rob Chapman, szczególnie te z "lick" w tytule. Ewentualnie wpisz "Lick of the day" i poszukaj czy jest coś w odpowiadających Ci klimatach.

Ogólnie rzecz biorąc - sam widzisz co jest. Każdy ma pewnie podobny problem jak Ty, ale jakoś trzeba sobie radzić. Cudów Ci nie stworzymy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2013 o 17:57, theZoSo napisał:

To jest problem - rzeka. Jest jednocześnie tak trudny, ale i tak banalny, że nie da się
jednoznacznie i ostatecznie pomóc.


To akurat prawda.

Dnia 10.10.2013 o 17:57, theZoSo napisał:

Polecam z jutuba filmiki frettedamericana - wyłap ze słuchu [filmiki są przeważnie dobrej
jakości, więc nawet czasem progi widać które mniej więcej], bo Phil X ma naprawdę smakowite
zagrywki... i filmiki, które nagrywa Rob Chapman, szczególnie te z "lick" w tytule. Ewentualnie
wpisz "Lick of the day" i poszukaj czy jest coś w odpowiadających Ci klimatach.



No i dzięki za wskazówki.

Dnia 10.10.2013 o 17:57, theZoSo napisał:

Ogólnie rzecz biorąc - sam widzisz co jest. Każdy ma pewnie podobny problem jak Ty, ale
jakoś trzeba sobie radzić. Cudów Ci nie stworzymy ;]


No właśnie, trzeba grać i oglądać jak inni grają... marzę o tym, by w końcu potrafić zagrać naprawdę dobre solo.

Kiedyś jak nie grałem na gitarze, to wszystkie solówki były "łał".

Jak zacząłem... to pomyślałem, że da się to opanować.

Im dalej gram, tym bardziej wiem, że zagranie dobrego sola (stworzenie czy zaimprowizowanie) to naprawdę jest sztuka.

Keep rockin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2013 o 18:50, Budep napisał:

Pytanie z innej beki - gra ktoś może tutaj na klawiszach? :D

Ja... trochę grałem i co nieco może jeszcze potrafię ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2013 o 18:56, theZoSo napisał:

> Pytanie z innej beki - gra ktoś może tutaj na klawiszach? :D
Ja... trochę grałem i co nieco może jeszcze potrafię ;]


A znasz się na modelach trochę, albo kogoś kto się zna? Bo potrzebuję konsultacji, co do jednej Yamahy :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2013 o 18:49, Budep napisał:

A znasz się na modelach trochę, albo kogoś kto się zna? Bo potrzebuję konsultacji, co
do jednej Yamahy :>

Aż na tyle to nie. Chociaż wiem, że Yamahy na ogół są całkiem, całkiem, ale to chyba nie jest żadna wiedza tajemna, więc nie mam się czym chwalić ;]

No i też niestety żadnych klawiszowców nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się