tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Cholera, czy tylko ja tak mam, że nie mogę za nic ustawić satysfakcjonującego brzmienia? Nie wymagam cudów, bo sprzęt jest jaki jest, ale cholera jasna. Dość mam grania na przesterze, nawalania, chcę coś subtelniejszego, aczkolwiek nie jakiś clean znowu. Chodzi o bluesowe brzmienie. Wiem, że ograniczenia są, ale chyba z Marshalla (na razie jest w naprawie) coś uda mi się wyciągnąć, jak jeszcze dokupię jakąś albo jakieś efektyi. Any ideas? W ogóle się na sprzęcie okołogitarowym nie znam, co można uznać za wstyd :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz lampę to tzw. crunch uzyskujesz odpowiednim gainem na kanale clean. Do tego odrobina reverba i voila! Jeżeli tranzystor to podobnie, ale nie wszędzie się to uda. Zależy to tez od gitary, przetworników, sustaina. Nie wszystko jest możlwe do uzyskania. Po prostu. Poszukaj informacji o crunchu, chociaz np. na większości Marshalli jest jaki jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ugrać lekko crunchowe brzmienie no to musisz mieć sprzęt. Jesli nie masz cruncha, tylko overdrive, to ustaw na godzine 8 - 9, Bas /, mid \, treble /. Ale nie oczekuj że bedzie to jakos fenomenalnie brzmiało jesli masz jakiegos superstrata i mocniejszy piec jakiegoś Peaveya, sam gram na swoim kochanym telecasterze i piecyku marshala z trzema roznymi kanalami+oddzielnym kanałem efektow (oddzielnie reverb, delay+chorus, flanger, do wyboru do koloru)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie telefony z androidem, instalujcie Amazon App Store. Dużo darmowych aplikacji na święta, ale przede wszystkim Ultimate Guitar Tabs and Tools, warta 8 dolców mała zabawka. Naprawdę przydatna, dziala szybko i niezawodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2014 o 15:40, Kirabaxior napisał:

Jeśli macie telefony z androidem, instalujcie Amazon App Store. Dużo darmowych aplikacji
na święta, ale przede wszystkim Ultimate Guitar Tabs and Tools, warta 8 dolców mała zabawka.
Naprawdę przydatna, dziala szybko i niezawodnie.


Naprawdę dobre info, Panie Królik. ;)
Tools mam wprawdzie już od dawna, ale i tak się zainteresuję ze względu na taby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2014 o 17:40, Hepe napisał:

Warto według was korzystać z aplikacji do strojenia gitary na Androida?Sprawdzają się?


Zależy od telefonu. Na HTC Desire nie było źle, ale na Galaxy S GT-i9000 już różowo nie jest. Jak masz jak spróbuj z normalnym tunerem. Bardziej niezawodne będą pliki mp3 z prymami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2014 o 17:40, Hepe napisał:

Warto według was korzystać z aplikacji do strojenia gitary na Androida?Sprawdzają się?

jest jakaś hiszpańska apka i powiem niczego sobie. ALL tuner guitar czy jakoś tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i tak na marginesie będę grać swój pierwszy koncert... jako basista :) bas mam od niedzieli, przesłuchanie było wczoraj a koncert w ten piątek :)

Info i zaproszenie dla kolegów z Trójmiasta i okolic
Piątek plaża piratów sopot g.20:30 wjazd free :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2015 o 01:06, kindziukxxx napisał:

A i tak na marginesie będę grać swój pierwszy koncert... jako basista :) bas mam od niedzieli,
przesłuchanie było wczoraj a koncert w ten piątek :)

Info i zaproszenie dla kolegów z Trójmiasta i okolic
Piątek plaża piratów sopot g.20:30 wjazd free :)

Dołączyłeś do naszej grubostrunowej braci? Bardzo nam miło! Niestety do Trójmiasta mi nie po drodze (chociaż w sumie.. jutro wsiadam w pociąg relacji Lublin-Gdynia).
Cóż, nie pozostaje nic innego jak życzyć powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostań przy basie, jest nas mniej i jesteśmy ważniejsi (widziałeś kiedyś muzykę bez ścieżki basowej??).

A ja zacząłem grać w zespole (z ogłoszenia), który gra muzykę... festiwalową. Brać jest gdzies z dwa razy starsza ode mnie, ale całe życie jeździli na kontrakty (muzyczne ofkz) i musze przyznac, że nieźle wymiatają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super! Najważniejsze jest się realizować, a praca w zespole niesamowicie rozwija. Ja uwielbiam jeździć z zespołem w trasę i występować przy jak największych publicznościach. Raz mi się jak dotąd zdarzyło zagrać bardzo krótko, ale jednak przed kilkoma tysiącami ludzi... jak wychodzisz wtedy na scenę to wiesz dlaczego to wszystko robisz. To jest mega, dlatego polecam wszystkim grać w zespołach, chociaż czasem bywa trudno, ciężko to ważne aby to przebrnąć.

@akwyx Jesteś z lublina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2015 o 11:12, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Zostań przy basie, jest nas mniej i jesteśmy ważniejsi (widziałeś kiedyś muzykę bez ścieżki
basowej??).


Metallica - ''...And Justice for All'', idealny przykład muzyki bez ścieżki basowej.:D

Może lekki offtop, ale... skoro skoro już tylu basistów w temacie, znacie taką kapelę jak Morphine? Był to świetny rockowy zespół(był, bo ichniemu liderowi się zmarło :/), w którym nie było gitary elektrycznej, i opierał się na basie i saksofonie. Pięć bardzo fajnych płyt w dorobku, jak ktoś ma ochotę może sobie sprawdzić: http://youtu.be/kZjZBe6o78M ; http://youtu.be/K1zpo1PjAxM ; http://youtu.be/BlAWsVXKzq8
Kto wie, może to kogoś zainspiruje, a klon morfiny przydałby się.;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam sie, że ja z przyjemnościa pograłbym coś takiego. Mam nawet znajomego saksofonistę, tylko, że od kiedy poszliśmy na studia zero kontaktu mamy pomijając jakieś tam pojedyncze wymiany formułek "siemka, co tam?" kiedy sie zobaczymy na mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i jestem po pierwszym koncercie jak basista i mogę powiedzieć tyle było fantastycznie! :)
ogólnie nie znałem/nie przećwiczyłem 1/2 utworów które graliśmy ale szybkie spojrzenie na rytmicznego i grałem.
po 3utworze zepsuło mi się gniazdo :P, szybka akcja z taśmą klejącą i można było grać dalej :)
Co jak co ale czuję tą siłę i chyba zostanę już na basie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się