tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 21.04.2016 o 10:36, Pablo_Querte napisał:

No cóż, to masz jeszcze czas na podjęcie właściwej decyzji. Nie myślałeś o poszukaniu
jakichś ciekawych klonów nie-Les Paula? Ogólnie to w takiej cenie mógłbyś coś wyrwać
interesującego na allegro lub olx, ale musisz po prostu przeglądać te strony aż się coś
trafi. Jaguara odradzam, co prawda ma piękne brzmienie, ale to bardzo problematyczny
i niestabilny sprzęt z uwagi na ruchomy mostek.


My chyba mówimy o dwóch różnych rzeczach :D
Bo mi chodzi o jakąś gitarę w kształcie LP np. Epi czy Washburna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli tutaj chodzi o single cut, tak?
Wygoda zależy przede wszystkim od profilu gryfu, szerokości podstrunnicy etc. Dla mnie np. Les Paul jest super niewygodny (podobnie jak Fender). W elektryku preferuję gryfy tzw. wyścigowe, wąskie o profilu mocno spłasczonego C.
Co innego gitary klasyczne. Ale to zupełnie inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2016 o 14:14, Akwyx napisał:

Czyli tutaj chodzi o single cut, tak?
Wygoda zależy przede wszystkim od profilu gryfu, szerokości podstrunnicy etc. Dla mnie
np. Les Paul jest super niewygodny (podobnie jak Fender). W elektryku preferuję gryfy
tzw. wyścigowe, wąskie o profilu mocno spłasczonego C.
Co innego gitary klasyczne. Ale to zupełnie inna bajka.


Ja mam teraz gitarę z gryfem wyścigowym właśnie i jest bardzo wygodna, ale jak grałem na innych bardziej zaokrąglonych też było dobrze. Wiem że to jak mi się będzie grało zależy głównie od gryfu. Chciałem po prostu znaleźć coś co brzmi w miarę dobrze jak za swoją cenę w kształcie LP, bo strato-podobnego już coś mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak można domowymi sposobami naprawić zapadnięty potencjometr? Pokrętło od volume mam zapadnięte od dłuższego czasu i muszę w końcu coś z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się