tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Heh... Tego Les Paula kupiłem dosyć niedawno... dobra gitara. Z Peave''y Backstage brzmi bardzo fajnie. Ale mimo wszystko poleciłbym ją co najwyżej fanom hard rocka... Cytując tytuł jednego z forumowych tematów "Już nie rock... jeszcze nie metal" oto co można zagrać na tym wiośle.
Jeśli chodzi o stronę techniczna to wg. mnie jest bez zastrzeżeń.
Co do Epi czytałem gdzieś, że jednak za taką cenę jaką na początku sam zaproponowałeś to opłaca się poszukać czegoś innej firmy choć Epiphone''y sprawdzają się całkiem nieźle w tym przedziale cenowym. Na pewno znajdzie się coś lepszego bo naprawdę dobry Epi kosztuje powyżej 1000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 12:41, przemcio256 napisał:

Dnia 19.01.2009 o 12:41, przemcio256 napisał:


Która z tych gitar jest lepsza? Czy opłaca się patrzeć na to czy gitara ma "wajchę"? Bo słyszałem że takową git. ciężej się stroi :( Ale z kolei fajnie takie whaaaammmyyy sobie porobić :)

A i jeszcze jedno. Czy mnie się wydaje czy ten piecyk ma wbudowany efekt? Tzn ten ovedrive to to samo co efekt overdrive?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak - ma wbudowany efekt.

Co do gitar z wajchą to nie wiem, nie stroiłem nigdy takiej... Ale zdaje mi się, że to nie ma takiego dużego wpływu na strojenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 13:21, przemcio256 napisał:

Tak - ma wbudowany efekt.

Co do gitar z wajchą to nie wiem, nie stroiłem nigdy takiej... Ale zdaje mi się, że to
nie ma takiego dużego wpływu na strojenie.

Oj ma... Gitary z wajchą, to przeważnie gitary z ruchomym mostkiem... A tam ze strojeniem jest sporo zabawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 13:23, W.S.A.D napisał:

> Tak - ma wbudowany efekt.
>
> Co do gitar z wajchą to nie wiem, nie stroiłem nigdy takiej... Ale zdaje mi się,
że to
> nie ma takiego dużego wpływu na strojenie.
Oj ma... Gitary z wajchą, to przeważnie gitary z ruchomym mostkiem... A tam ze strojeniem
jest sporo zabawy...

No właśnie chodzi mi o gitarke z ruhomym mostkiem :D Ciężko się takową stroi? Bardzo ciężko? Na czym to polega?
No i ostatecznie musze podjąć decyzję bo chyba w przeciągu 2 tyg zamówię. Co brać? Jeżeli jest to moja pierwsza gitara to wziąć tańszą Fendera? Czy dołożyć i bawić się Eiphonem?
Proszę pomóżcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że poza kluczami są jeszcze tzw. mikrostrojniki. Tam przy mostku. I żeby strój nie spadał, powinno się raz a dobrze nastroić przy kluczach, oraz mikrostrojnikach, chyba, że chcesz dostrajać gitarę co chwilę. W sumie to nawet nie trzeba się tym bawić, ale lepiej jest nastroić porządnie. Z moich doświadczeń, Fendery zawsze łatwo się stroiło jak na ruchome mostki - gorzej z Ibanezami. Co do gitar - ja zacząłem na specialu II, i nie było źle, ale dopiero po mojej drugiej gitarze, zdałem sobię sprawę, że les paul to nie dla mnie. To zależy od ogrania - co ci bardziej przypadnie do gustu, na czym ci się lepiej gra. Ja teraz zbieram kasę na jakiegoś strata ;)
No i oczywiście kwestia brzmienia. Na czystym kanale bardziej mi się podoba Fender - to szklane brzmienie. Ale na przesterze, bardziej odpowiada mi Gibson. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 13:34, BANITA PL napisał:

No właśnie chodzi mi o gitarke z ruhomym mostkiem :D Ciężko się takową stroi? Bardzo
ciężko? Na czym to polega?
No i ostatecznie musze podjąć decyzję bo chyba w przeciągu 2 tyg zamówię. Co brać? Jeżeli
jest to moja pierwsza gitara to wziąć tańszą Fendera? Czy dołożyć i bawić się Eiphonem?

Proszę pomóżcie :D

Jeżeli chodzi o wymienione tremolo fenderowe i ibanezowe, to większych problemów nie ma, ale mimo wszystko na początek polecam mostek stały. Za to prawdziwa zabawa zaczyna się z mostkami dwustronnymi (floyd rose i pochodne). Tutaj problem jest nie tyle ze strojeniem co z przestrajaniem i wymianą strun. W zależności od grubości strun trzeba kontrolować, żeby mostek zbytnio nie leżał, albo nie odstawał. Poza tym nie ma mowy z szybkim przestrojeniem gitary do strojów droppowanych. Przydatną zabawką w takich przypadkach jest tremstop, ale to już inna bajka...
EDIT: jeżeli chcecie uzyskać w gitarach z mostkiem stałym podobny efekt jak przy operowaniu wajchą, to polecam rozglądnąć się za jakimś whammy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema mam problem, bo chciałem ustawić menzurę ale nie mogłem więc poszedłem do lutnika aby to zrobił. No i on powiedział że wszystko z nią w porządku i mi tą menzurę wyregulował, jednak nadal słyszę lekkie wibracje i nie wiem co Sie dzieje, gitara to Cort zenox z42.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 09:49, kacper78 napisał:

Bass czy elektryk co byście waszym gustem polecili?? i z waszego doświadczenia...

To zależy tylko od ciebie. Wolisz sekcje rytmiczną, ale bębny cię odpychają - bierz bas. Wolisz coś bardziej "na zewnątrz" ? Bierz gitarę. Reszta to twój wybór ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, oficjalnie kupuję gitarkę :D Tata dołożył mi kasę i tak:
Mam 750 zł na wszystko
Piecyk biorę następujący : http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/peavey-backstage
Pasek sobie na razie odpuszczę bo nie mam zamiaru grać na scenie (przynajmniej teraz ;P)
Ale cholibka nie jestem pewien tej gitary... Ludzi mówią że Epiphone ( http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/epiphone-les-paul-special-ii-eb) ale cholibka ja zawsze sobie wyobrażałem elektryka z wajchą :D Takie widzimisie od zawsze miałem :)
Dlatego pisze jeszcze raz do was z prośbą o pomoc. Doradździe mi coś, proszę. Trochę poszukałem i znalazłem takie coś ( http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/cort-x2-bk) co o tym sądzicie? A jeżeli nie to to co :D No i ta wajcha... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam pytanie.. Uczę się grać na elektryku od ponad dwóch miesięcy i powoli się w to zagłębiam (a co najważniejsze- samodzielna jak na razie nauka sprawia mi radość i czasem nawet satysfakcję wbrew wcześniejszym obawom), ale od pewnego czasu pewna rzecz zaczęła mnie irytować, a teraz praktycznie nie mogę tego znieść. Chodzi o brzmienie strun (zwłaszcza G) na pierwszym progu. Niezależnie od miejsca, w którym dociskam struna okrutnie brzęczy i dźwięk przypomina... no nie wiem, odgłos szlifierki. Wiem, że gitara, która brzęczy w niektórych miejscach może być wadliwa, ale nie przypominam sobie żeby ten problem istniał od samego początku. Zwłaszcza że w sklepie gitarę wybierał mi zaufany sprzedawca pod okiem znajomego gitarzysty. W ogóle był to dla mnie niemały wydatek i szanuję ten instrument, na pewno nie było sytuacji, w której uderzyłbym nią o coś, czy żeby mi spadła (no, chyba że pod moją nieobecność coś takiego się wydarzyło).

Czy jest możliwe, że to po prostu struny się zużyły i nadają się do wymiany? (do takiego wniosku doszedłem, bo raz że gitara była wcześniej w sklepie dość długo i zapewne była tam wiele razy używana, a dwa że struny cały czas mam od nowości. Oprócz najcieńszej, którą zerwałem zaraz pierwszego dnia i dostałem nową gratis w tym samym sklepie :P A ona najmniej brzęczy i nawet nie przeszkadza).
I ogólnie, jaki byście mi polecili komplet strun na początek? Tak jak mówiłem jestem zupełnie początkujący, gram (no, na razie staram się grać ;) ) głównie hard-rockowe kawałki (jak na razie próbuję głównie Black Sabbath i Scorpions), a moja gitara to Schecter Revenger, dokładnie taki:
http://www.rnr.pl/p7742.893_schecter_revenger_stblk_gitara_elektryczna.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 16:12, BANITA PL napisał:

A więc tak, oficjalnie kupuję gitarkę :D Tata dołożył mi kasę i tak:
Mam 750 zł na wszystko
Piecyk biorę następujący : http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/peavey-backstage
Pasek sobie na razie odpuszczę bo nie mam zamiaru grać na scenie (przynajmniej teraz
;P)
Ale cholibka nie jestem pewien tej gitary... Ludzi mówią że Epiphone ( http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/epiphone-les-paul-special-ii-eb)
ale cholibka ja zawsze sobie wyobrażałem elektryka z wajchą :D Takie widzimisie od zawsze
miałem :)
Dlatego pisze jeszcze raz do was z prośbą o pomoc. Doradździe mi coś, proszę. Trochę
poszukałem i znalazłem takie coś ( http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/cort-x2-bk)
co o tym sądzicie? A jeżeli nie to to co :D No i ta wajcha... ;)


Elektryka z "wajchą" w tej cenie nie ma szans. Po kilu pociągnięciach będzie Ci się rozstrajała, a może nawet po jednym. Zainteresuj się gitarami ze stałym mostkiem. Epiphona jeśli masz taki budżet nie polecam.
Jest jeszcze rada: pójdź do sklepu, weź gitarę do ręki i ograj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 20:45, pelo94 napisał:

> Ok panowie / panie ostateczna decyzja
> http://guitarcenter.pl/catalog/compare.php?product_id_2=1757&product_id_1=528
> która!?
> Proszę o szybką pomoc

Teraz to już Twoja decyzja...mam pytanie masz szansę obie ograć?
Ogranie dużo da...

Jeżeli będą w Riffie (Megastore) to ogram obydwie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 21:28, BANITA PL napisał:

> > Ok panowie / panie ostateczna decyzja
> > http://guitarcenter.pl/catalog/compare.php?product_id_2=1757&product_id_1=528

> > która!?
> > Proszę o szybką pomoc
>
> Teraz to już Twoja decyzja...mam pytanie masz szansę obie ograć?
> Ogranie dużo da...
Jeżeli będą w Riffie (Megastore) to ogram obydwie ;)


Zobacz jeszcze tą...zbiera dobre opinie. Tylko niech Cię nie zwiedzie mostek..wajche wymontować, mostek zablokować. Tak jest najlepiej, bo w innym wypadku nic nie zdziałasz.

http://www.riff.net.pl/yamaha-et-112-p-1731.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się