tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 26.03.2007 o 20:52, Ivo kudlaty napisał:

Szukam jakiegoś fajnego akustyka w cenie do 350 zł. Co polecacie? W grę wchodzi allegro, sklepy
branżowe, może sami macie coś na zbyciu? ;] hmm?


obczaj oferte www.bigbeat.pl . tanio i pewnie, do 350 nie kupisz, ale koło 370 juz tak;) nie pamietam dokladnie, ale ponizej 400 były fajne corty akustyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam bardzo mooocno ograniczony budżet ;] A i tak jest to gitara przejściowa. Gdy już zrozumiem co i jak to zamierzam kupić jakiegoś porządnego elektryka ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli akustyk miałbybyc przejściowy, to lepiej dołożyć trche i kupić elektryka. ale jesli nie ma jak dołożyć, to bierz tego corta. bije na głowę rozmaite wynalazki niejednokrotnie droższe od niego, ale to nie żadna sklejka czyy cos podobnego. gitara oczywiście dla poczaątkujących i nie ma sie spodziewac po niej nie wiadomo czego, ale na początek bardzo dobra. no i ta cena;) a weź jeszcze zobacz to: http://bigbeat.pl/product_info.php?products_id=3264&topSsid=a801c47e1ea373fae54c2b203acc8499

ma humbucker przy mostku, no i jest tansza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy konkurs na gitarzystę został zakończony bo nie mam czasu wertować 14 stron;] cóż mój typ - Jimmy Page:P

> No właśnie mam bardzo mooocno ograniczony budżet ;] A i tak jest to gitara przejściowa. Gdy
> już zrozumiem co i jak to zamierzam kupić jakiegoś porządnego elektryka ;]

Zobacz na Malko.pl tam możesz znaleźć coś ciekawego w przyzwoitych cenach, nie polecam rnr dość wygórowane ceny. Jak mówi tymuś za 370-80 złociszy można dorwać jakiegoś corta, jedna mała rada najpierw udaj się do sklepu i rozeznaj się w cenach bo kupowanie w ciemno w internecie to kiepski pomysł...tak samo jak gitary z allegro, nie ma to jak profesionalny sklep szczególnie dla osoby początkującej. Ahhh no i jak nie znajdziesz gitary dla leworęcznej osoby co może być dość trudne (tak samo jak przestawienie się z prawej na lewą rękę - tym bardziej podziwiam:) zawsze można przełożyć odwrotnie struny i choć nie jest to najlepszy pomysł, to w wypadkach ekstremalnych tak można postąpić, choć dziwne rzeczy się mogą ze strojem dziać.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie: co potrzeba, by grać przez głośniki

Dnia 26.03.2007 o 21:43, Ivo kudlaty napisał:

z kompa?


Karte dźwiękową, ale możesz ją spalić. Najlepiej piecyk kupić ale tu trzeba nieźle kasy wyłożyć żęby kupić coś przyszłościowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm na razie zamierzam grac tylko 4fun i nie potrzeba mi hiper wypasionego piecyka. Jakiś do ~100 zł możecie zaoferować? (może być używka ;])

>>>tak samo jak przestawienie się z prawej na lewą rękę - tym bardziej podziwiam:

tzn. ja mam po prostu w pewnym stopniu zdeformowany mały palec (tzn. da się go zgiąć tylko do połowy). Myślę, ze to raczej będzie przeszkadzało, prawda?

>>>Karte dźwiękową, ale możesz ją spalić
Hmm z kasą krucho, bardzo prawdopodobne jest to, że się spali? (hehe chyba mam zintegrowaną xD )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 22:03, Ivo kudlaty napisał:

Hmm na razie zamierzam grac tylko 4fun i nie potrzeba mi hiper wypasionego piecyka. Jakiś do
~100 zł możecie zaoferować? (może być używka ;])

>>>tak samo jak przestawienie się z prawej na lewą rękę - tym bardziej podziwiam:

tzn. ja mam po prostu w pewnym stopniu zdeformowany mały palec (tzn. da się go zgiąć tylko
do połowy). Myślę, ze to raczej będzie przeszkadzało, prawda?


To zależy co chcesz grać:)

Co do piecyka to używaną 20''stkę czyli w sam raz do gry domowej można nabyć w granicach 150-200złociszy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problem nr 1) mieszkam w bloku i wystarczył by ma najcichszy piecyk. Czy na zwykłej gitarze elektrycznej da się grać lewą ręką bez konieczności przekładanie strun? A grać zamierzam w rytmach heavy - thrash no i może troszkę klasycznego staroszkolego rocka ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 22:03, Ivo kudlaty napisał:

Hmm z kasą krucho, bardzo prawdopodobne jest to, że się spali? (hehe chyba mam zintegrowaną
xD )

Zawsze możesz ćwiczyć bez piecyka "na sucho" tak radził mi mój nauczyciel, bo jak Cię zacznie bawić gra na gitarze to nie ma sensu wykładać kasy dwa razy na coś. Lepiej raz a kupić coś porządniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee tam 50 - 100 zł na piecyk nie będzie mi żal. A i tak jeżeli mi się spodoba, to nowy sprzęt widzi mi się dopiero w sierpniu jak troszkę grosza zarobi się w Anglii ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie gitara typu strat odpada;] z trzema singlami to raczej ciężkiego brzmienia nie uzyskasz...najcichszy piecyk? To może rozejrzyj się za jakimiś zestawami startowymi typu epiphone SG\Les Paul Junior, Ibanez starter tam dostajesz od razu piecyk przeważnie jest to 10 Watt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tfu chodziło mi o ten taki Metallicowo-Megadethowy thrash, który za ciężki to nie jest. Takie klimaty. Zresztą zdaje sobie sprawę, że takiego np. Kreatora, czy Testamenta na elektryku za 350 zł nie pogram ^^ . a jak więcej grosza sypnie to zamiast X360 kupie sobie sprzęt tak za ok. 2tys. To ma być jedynie hmm starter gitarzysty :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam gitare elektryczna i piecyk(caly komplet) ale slyszalem ze naprzyklad w innych gitarach trzeba po jakims czasie nastawiac stuny czy jakos tak czy to potrzbne??? a jesli tak to jak to sie robi?? z górki thx:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 12:04, Darth PeTeR napisał:

Mam gitare elektryczna i piecyk(caly komplet) ale slyszalem ze naprzyklad w innych gitarach
trzeba po jakims czasie nastawiac stuny czy jakos tak czy to potrzbne??? a jesli tak to jak
to sie robi?? z górki thx:)

nasteawiać?? a nie nastrajać?? jeśli chodzi o nastawanie to nigdy nie słyszałem a o nastrajniu...no jakby to powiedxić doświadczyłem to na własnych uszach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorka wielka za 2 posta ale nie mogłem sie powstrzymać :D. Ile kosztował by elektrych, średnio ostre brzmienie średnio niskiej klasy + piecyk. @. da sie podłączyć gitare odrazu do głośników z subooferem, a jeśli dać przez piec to starczą głośniki normalne czy trzeba coś specjalnego dokupywać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 12:23, Bartek 93 napisał:

Sorka wielka za 2 posta ale nie mogłem sie powstrzymać :D. Ile kosztował by elektrych, średnio
ostre brzmienie średnio niskiej klasy + piecyk. @. da sie podłączyć gitare odrazu do głośników
z subooferem, a jeśli dać przez piec to starczą głośniki normalne czy trzeba coś specjalnego
dokupywać??


Za średnio niskiej klasy gitarę i jakiś piecyk to strzelam tak 800 złociszy. Czyli tak z 600 za gitarę 2 stówy na wzmacniacz.

Nie da się głośników prosto w gitarę wsadzić – nie ta wtyczka :P Trzeba mieć przejściówkę na minijacka i wtedy wpiąć do karty muzycznej pod wejście line-in. No i wypadałoby mieć jeszcze jakiś program symulujący piec, np. takiego Guitar Rig ale on kupe kasy kosztuje a nie wiem jak tam z jakimiś darmowymi cosiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się