tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Witam. Mam pytanko. Myśle o tym żeby zacząć grać kostką metalową, bo zwykłe strasznie szybko mi sie łamią, ścierają etc. etc. No i słyszałem że taka kostka niszczy struny... i tu moje pytanie, ile w tym prawdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 18:10, akwyx napisał:

Witam. Mam pytanko. Myśle o tym żeby zacząć grać kostką metalową, bo zwykłe strasznie
szybko mi sie łamią, ścierają etc. etc. No i słyszałem że taka kostka niszczy struny...
i tu moje pytanie, ile w tym prawdy?

metalową? a to nie jest przypadkiem do basu? Ja tam śmigam na Jazz III i jakoś aż tak bardzo się nie zużywają:D A ile taka metalowa kostka kosztuje? żeby nie było ci jej szkoda zgubić bo jak narazie u mnie największa wadą kostek jest to że skubane potrafią szybko znikać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 19:32, Mateusz9214 napisał:

> Witam. Mam pytanko. Myśle o tym żeby zacząć grać kostką metalową, bo zwykłe strasznie

> szybko mi sie łamią, ścierają etc. etc. No i słyszałem że taka kostka niszczy struny...

> i tu moje pytanie, ile w tym prawdy?
metalową? a to nie jest przypadkiem do basu? Ja tam śmigam na Jazz III i jakoś aż tak
bardzo się nie zużywają:D A ile taka metalowa kostka kosztuje? żeby nie było ci jej szkoda
zgubić bo jak narazie u mnie największa wadą kostek jest to że skubane potrafią szybko
znikać...

Teoretycznie do basu, ale znam paru gitarzystów którzy na takich grają. A ostatnio milimetrową Erniego zużywyłem w jeden wieczór... Ale chyba jakaś lipna była bo za free dawali ;)
Kosztuje chyba troche więcej, ale to nie jest jakaś straszna kwota, sądzę ze max 5 zł. Dla mnie największy problem to niszczenie strun... A mi też się kiedyś gubiły, ale ostatnio gram tylko w jednym miejscu więc się skubane nie ukryją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>(...) i tu moje pytanie, ile w tym prawdy?

Obawiam się bardzo dużo - mocne szarpanie taką kostką
może poważnie uszkodzić owijkę struny co w końcu doprowadzi
do jej pęknięcia. Mam taką kostkę, ale nawet do basu jej nie
używam - cholernie się ściera i zostawia ślady na paluchach, w dodatku
stawia mocny opór przy szarpaniu(co nie zawsze jest pożądane)
no i jak już wspomniałem, przy dłuższym używaniu osłabia
strukturę struny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2009 o 19:37, akwyx napisał:

Teoretycznie do basu, ale znam paru gitarzystów którzy na takich grają. A ostatnio milimetrową
Erniego zużywyłem w jeden wieczór... Ale chyba jakaś lipna była bo za free dawali ;)

To czemu tu sie dziwić?:D

Dnia 12.02.2009 o 19:37, akwyx napisał:

Kosztuje chyba trochę więcej, ale to nie jest jakaś straszna kwota, sądzę ze max 5 zł.

za 5 zł masz takie 2 fajne jazz III... ale wiesz polecałbym ci wypróbować te kostki, są mniejsze, wytrzymalsze i zmuszają cię trochę do innego stylu gry...

Dnia 12.02.2009 o 19:37, akwyx napisał:

Dla mnie największy problem to niszczenie strun... A mi też się kiedyś gubiły, ale ostatnio
gram tylko w jednym miejscu więc się skubane nie ukryją ;)

ahh cwaniak jak chyba Gpsa im podłącze zeby nie uciekały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 16:42, W.S.A.D napisał:

Na tym moja wiedza się kończy... O tym piecu basowym wiem jedynie od taty (basista) i
kilku kolegów. Jak chcesz mogę ich podpytać co do gitary i pieca. Ja ci nie pomogę, bo
nie chcę ci nic bezsensownego napisać. Wiem jedynie, że na gitarę basową trzeba wydać
więcej pieniędzy niż na gitarę elektryczną. Wiem jeszcze, że bardzo trudno jest znaleźć
nowemu dobrą gitarę za dobrą cenę.



A jaki bass byś polecił dla początkującego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanko zamierzam kupić klucze do elektryka i nie wiem czy jest różnica pomiędzy kluczami dwustronnymi a jednostronnymi... Proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 19:37, akwyx napisał:

Teoretycznie do basu, ale znam paru gitarzystów którzy na takich grają. A ostatnio milimetrową
Erniego zużywyłem w jeden wieczór... Ale chyba jakaś lipna była bo za free dawali ;)


Ja mam kostke planet weava najciensza i od 3 miesiecy praktycznie jej nie zjechalem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 21:28, BANITA PL napisał:

> Teoretycznie do basu, ale znam paru gitarzystów którzy na takich grają. A ostatnio
milimetrową
> Erniego zużywyłem w jeden wieczór... Ale chyba jakaś lipna była bo za free dawali
;)

Ja mam kostke planet weava najciensza i od 3 miesiecy praktycznie jej nie zjechalem :D


Wiesz zalezy jakie masz struny, jaki strój, no i od techniki gry... aczkolwiek ostatnio zakupiłem sobie 3mm Dunlopa i jestem bardzo zadowolony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zbieram kasę na jakiś fajny efekt gitarowy. Wcześniej miałem na oku Zoom G1X, ale potem zobaczyłem to http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/efekty-gitarowe/multiefekty/line-6-pocket-pod i zdecydowałem się jeszcze zbierać więcej kasy. Powiedzcież - warto zbierać na tego POD'a? W necie ma świetne opinie co w przypadku G1X nie jest tak oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema mam gitarę elektryczną mam piecyk ale nic nie umiem zagrać. Chciałbym prosić żeby ktoś podsunął mi jakąś prostą w zagraniu piosenkę najlepiej na samych akordach i żeby dało się to odpalić w GP z góry thx. Jak grać nie zacznę to ta gitara mi zgnije ;] xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 16:22, Skarmory napisał:

www.ultimate-guitar.com <--- Taby
Wpisujesz nazwę piosenki i wybierasz czy ma to być tab, bas czy np. GP ;]


xD a teraz przeczytaj co tam napisałem wyżej i spróbuj ponownie. Gdybym znał piosenkę to bym znalazł ale pytam czy ktoś mi podrzuci coś łatwego myślisz ze ja wiem co łatwo jest zagrać? Tytuły proszę xD pomocy ja chce grać xD Byle co abym dał rade taki nowicjusz ze mnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 16:26, driv4r napisał:

> www.ultimate-guitar.com <--- Taby
> Wpisujesz nazwę piosenki i wybierasz czy ma to być tab, bas czy np. GP ;]

xD a teraz przeczytaj co tam napisałem wyżej i spróbuj ponownie. Gdybym znał piosenkę
to bym znalazł ale pytam czy ktoś mi podrzuci coś łatwego myślisz ze ja wiem co łatwo
jest zagrać? Tytuły proszę xD pomocy ja chce grać xD Byle co abym dał rade taki nowicjusz
ze mnie ;]

Smoke on the Water mogę Ci z pamięci odpalić (najlepiej grac na 2 środkowych strunach na przesterze oczywiście) i numery progów (0 to będzie pusta czyli nigdzie nie dociskasz): 0, 3, 5, 0, 3, 6, 5, 0, 3, 5, 3, 0 i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 17:16, adi54 napisał:

Smoke on the Water mogę Ci z pamięci odpalić (najlepiej grac na 2 środkowych strunach
na przesterze oczywiście) i numery progów (0 to będzie pusta czyli nigdzie nie dociskasz):
0, 3, 5, 0, 3, 6, 5, 0, 3, 5, 3, 0 i to wszystko.


Dzięki spróbuje to jakoś skumać na gitarze i się pobawię. Jakby jeszcze ktoś coś miał to proszę pisać z góry dziękuję ;]

PS To to? http://www.ultimate-guitar.com/tabs/d/deep_purple/smoke_on_the_water_video_lesson.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 17:44, Łowca Gier napisał:

Smells like Teen Spirit, Seven Nation Army, Iron Man, Highway to Hell - absolutna prościzna,
a mimo to świetnie brzmią.


Dzięki. Na razie mi wystarczy a jeśli ktoś jeszcze coś ma to zapraszam na gg 9021933

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 17:44, Łowca Gier napisał:

Smells like Teen Spirit, Seven Nation Army, Iron Man, Highway to Hell - absolutna prościzna,
a mimo to świetnie brzmią.

Popieram. Iron Man jest bardzo łatwy ;] Solo także nie jest takie trudne ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie na solówce wysiadam. Na moim piecu (Peavey Backstage) brzmi ona... nijako. Ale whatever. Dam radę. A tak BTW to może ktoś potrafi mi doradzić w związku z moim poprzednim postem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się