tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 22.02.2009 o 21:35, adi54 napisał:

A może seymour duncan hot rails? W ironach też mają

zastanawiałem się nad tym, ale jednak doszedłem do wniosku że kiedyś Dave Murray miał lepsze brzmienie gitary, i to jednak prawda mi bardziej na słuch przypadają tamte Dimarzio , ale też rozważałem wybór tych mini humbów , lecz wole wstawić dwa humbukery do stratocastera bo to fajniej wygląda i jak dla mnie lepiej brzmiało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 21:42, kindziukxxx napisał:

> A może seymour duncan hot rails? W ironach też mają
>
zastanawiałem się nad tym, ale jednak doszedłem do wniosku że kiedyś Dave Murray miał
lepsze brzmienie gitary, i to jednak prawda mi bardziej na słuch przypadają tamte Dimarzio
, ale też rozważałem wybór tych mini humbów , lecz wole wstawić dwa humbukery do stratocastera
bo to fajniej wygląda i jak dla mnie lepiej brzmiało :)

A masz miejsce w desce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2009 o 21:44, adi54 napisał:

A masz miejsce w desce?

gadałem z lutnikiem nie widzi problemu w zrobieniu miejsca na dodatkowego humba, bo kupuje jeszcze płytkę z fat strata , tak więc miejsce się znajdzie :) najbardziej optymalnie to gitara będzie taka http://www.thomann.de/gr/fender_dave_murray_strat.htm tylko że będzie miała napis Squier by Fender na główce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 21:53, kindziukxxx napisał:


> A masz miejsce w desce?
gadałem z lutnikiem nie widzi problemu w zrobieniu miejsca na dodatkowego humba, bo kupuje
jeszcze płytkę z fat strata , tak więc miejsce się znajdzie :) najbardziej optymalnie
to gitara będzie taka http://www.thomann.de/gr/fender_dave_murray_strat.htm tylko że
będzie miała napis Squier by Fender na główce :)

A co to za squier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2009 o 21:57, adi54 napisał:

A co to za squier?

Squier deluxe strat :), tak tak wiem słaba gitara, ale najlepsza renomowana kopia na licencji Fendera , a po pierwszej wizycie u lutnika ten był zadziwiony jakością wykonania, a co lepsze ta gitara mimo napisu crafted in china była ściągana ze stanów z fabryk fendera , nawet mam oryginalny karton Fedner :), nic lutnik był zdziwiony że mimo wszystko ta gitarka prezentuje się tak dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakupić wzmacniacz. Potrzebuję w miarę potężnego łupania po facjacie, głębokiego przesteru i zadowalającej głośności do grania a la Meshuggah, Nile itp. Wymagające granie ogólnie ;p

W grę wchodzą 3 typy:
- VOX AD60VT
- ROLAND Cube 60
- Line 6 spider III 75

Wiem, wiem... "ograj - sprawdzisz". Jednak który wg was jest wart szczególnej uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 23:08, Pustelnik 88 napisał:

Planuję zakupić wzmacniacz. Potrzebuję w miarę potężnego łupania po facjacie,
głębokiego przesteru i zadowalającej głośności do grania a la Meshuggah, Nile
itp. Wymagające granie ogólnie ;p

W grę wchodzą 3 typy:
- VOX AD60VT
- ROLAND Cube 60
- Line 6 spider III 75

Wiem, wiem... "ograj - sprawdzisz". Jednak który wg was jest wart szczególnej uwagi?

Jeżeli to ma być coś głośnego, to może głośniejsze od 75 watt? Bo w sumie do domu to nie ma jak rozkręcić, a na próby z perkusją, koncerty to coś głośniejszego się przyda. Z line6 ogrywałem jedno lampowe combo, zdaje się Bogner Spider Valve. Brzmienie bardzo fajne, poza tym mnóstwo cyfrowych efektów, tylko jest niestety dość drogi. To też zależy w jaki przedział cenowy celujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 23:08, Pustelnik 88 napisał:

- VOX AD60VT


Mam 30 tego VOXa i to bardziej rockowy wzmacniacz, ale naprawdę dobry. Podobno bardziej do metalu są VOXy AD VT XL. Ale piecyk warty chociażby ogrania z powodu naprawdę szerokiej gamy brzmień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak "baj de łej" to fajny utwór do nauki - dzięki ;). Ja sobie właśnie powtarzam główne riffy, choć aktualnie głównie uczę się "Ain`t Talking `Bout Love" Van Halena - ciekawie się to gra, choć przydała by się porządna wajcha :/.

BTW. Jeżeli będziesz kupował tego POD`a, to podziel się swoją opinią o tym "cudeńku", bo sam zastanawiam się nad kupnem... Szkoda tylko, że przez drogiego $$$ ceny sprzętu rosną i moje wiosło kosztuje o 50 % drożej (!), a sam POD podrożał o ok. 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim kasę uzbieram to może zdąży stanieć. A mini-reckę na pewno dam na sajcie jak już będę miał ten efekt.
Najbardziej w tej chwili podoba mi się ustawienia do poszczególnych piosenek w pamięci tego POD'a. Brzmią naprawdę jak oryginały (

), jeśli tylko się je tez tak umie zagrać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak się wstrzelę troszkę w temat tzn. w sumie to o tym o czym teraz mówicie za wiele się wypowiedzieć nie mogę xD. Od 3 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem gitary tyle, że akustycznej (na razie pożyczona a na elektryczną po prostu mnie nie stać xD) i szukam jakichś piosenek na początek do nauki :) (zacząłem od sweet dreams bo na tym się można świetnie nauczyć szybkiej zmiany progów itp. xD). Ogólnie wciągło mnie (jak palce już tak bardzo nie bolą xD) tylko po 2 tygodniach uczenia się sweet dreams nie mogę już słuchać tej piosenki xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)
Właśnie zakupiłem gitarę Wasburn X10 B (HSS) i mam pytanie, a mianowicie:
- Czy jeśli gitary nie podłącze do niczego to da się osiągnąć taki twardy dźwięk z metalu (taki dży dży) :D , bo chodzi mi o to że jeszcze nie mam kabla i ta gitara ma 5-stopniowy przełącznik, ale jak przełączam to za każdym razem dźwięki wychodzą takie same... Czy jak podłącze gitare pod kompa z głośnikami to te przełączniki będą działać tak jak powinny ???

Wiem, że to może głupie pytanie, ale to moja pierwsza gitara i szukam odpowiedzi na moje pytanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego wzmacniacza... Ale w kompie mam głośniki Logitecha x-230 z suboferem dosyć mocne... Z tymi głośnikami coś da radę zrobić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się