tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Czy jest coś lepszego w podobnej cenie (300-500zł) dla kogoś kto chcę się uczyć gry na elektryku niż Epiphone Les Paul Junior??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 18:26, Vernio napisał:

Czy jest coś lepszego w podobnej cenie (300-500zł) dla kogoś kto chcę się uczyć gry na
elektryku niż Epiphone Les Paul Junior??

To w ogóle nie jest dobra cena... A ten Epi w ogóle nie jest gitara godna polecenia. Jak już musisz tanio to opłaca się najbardziej i zarazem najtańsza gitarą, na jakiej można w miarę już pograć jest Epiphone Les Paul Special II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 18:29, ZO_S_O napisał:

> Czy jest coś lepszego w podobnej cenie (300-500zł) dla kogoś kto chcę się uczyć
gry na
> elektryku niż Epiphone Les Paul Junior??
To w ogóle nie jest dobra cena... A ten Epi w ogóle nie jest gitara godna polecenia.
Jak już musisz tanio to opłaca się najbardziej i zarazem najtańsza gitarą, na jakiej
można w miarę już pograć jest Epiphone Les Paul Special II.



Ona jest za 329zł. Hmm. Właśnie o tej też chyba myślałem jeśli ci chodzi o ten model:

http://www.rnr.pl/p5111.893_epiphone_les_paul_special_ii_vs_gitara_elektryczna.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i Special II to byłby już dobry wybór. Jeszcze lepszym wyjściem byłoby zbierać kasę dalej i kupić coś już całkowicie porządnie średniego jak na ogólne standardy, czyli gitara za powyżej 1000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 18:37, ZO_S_O napisał:

i Special II to byłby już dobry wybór. Jeszcze lepszym wyjściem byłoby zbierać kasę dalej
i kupić coś już całkowicie porządnie średniego jak na ogólne standardy, czyli gitara
za powyżej 1000zł.



Mam już inne wydatki zaplanowane w niedalekośredniej przyszłości ,żeby zbierać na coś droższego, niestety.:/
A co z piecykiem i stroikiem? Za ile można dostać coś ludzkiego?(To znaczy też tanio i najlepiej z tego sklepu jak byś mógł podać.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem cie... Chcesz gitarę za jakąś cenę, a inni mówią ci, że lepiej byłoby uzbierać i walą to, że ty nie możesz czekać :) Ogólnie Special 2 i Powiedzmy Peavey Backstage (Tani piecyk, wcale nie zły).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał wsaadman - to jest nawet mój zestaw (muszę go chyba zrobić moim "signature set" xD ).

Co do posta imć wsaadman''a to spodobało mi się to zdanie, że "walimy to, że nie może czekać". I to jest racja. Im dłużej w swoim zamierzeniu wyczekasz, tym lepiej. Jeżeli wyczekasz do uzbierania solidnej kwoty, to znaczy, że naprawdę chcesz to robić i pieniądze nie pójdą na marne. To może być tylko słomiany zapał, mimo iz Tobie zdaje się inaczej, to po pierwsze. Po drugie im lepszy sprzęcik kupisz, tym większa frajdą jest nauka gry na nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 18:47, wsaadman napisał:

Rozumiem cie... Chcesz gitarę za jakąś cenę, a inni mówią ci, że lepiej byłoby uzbierać
i walą to, że ty nie możesz czekać :) Ogólnie Special 2 i Powiedzmy Peavey Backstage
(Tani piecyk, wcale nie zły).



Ogólnie to będę kupował kompa i na niego pójdzie kasa. Ale coś tam zostanie i pomyślałem ,że może na elektryka starczy jakimś cudem, choć i tak pewnie będę musiał nawet do wersji ze Specialem 2 i tym piecykiem co podałeś dozbierać. A tak po za tym gitara do nauki za dużą kasę?

Edit: Dzięki za rady. Słomiany zapał? Raczej nie. Uczę się grać już od jakiegoś czasu na akustyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak gitara do nauki. Sam zrobiłem błąd kupując tak tanie wiosło. Dzisiaj bije się w piersi... I elektryk to naprawdę jest już pasja. Nie dorywcze zainteresowanie. Akustyk jest dla każdego i tam albo ktoś nie gra, albo gra dobrze, albo jest geniuszem. Jak ktoś ma elektryka to nie ma wyjścia. Musi już w to wejść na maksa. Wiesz... kiedyś to ja miałem naprawdę duże sukcesy w grze na klawiszach. Grałem tylko na tych w szkole muzycznej. Gdy rodzice mi kupili już własne to nagle zainteresowanie prysło... To nie jedyny znany przypadek. Też się zarzekałem, że będę grał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 19:08, ZO_S_O napisał:

Nie ma czegoś takiego jak gitara do nauki. Sam zrobiłem błąd kupując tak tanie wiosło.
Dzisiaj bije się w piersi... I elektryk to naprawdę jest już pasja. Nie dorywcze zainteresowanie.
Akustyk jest dla każdego i tam albo ktoś nie gra, albo gra dobrze, albo jest geniuszem.
Jak ktoś ma elektryka to nie ma wyjścia. Musi już w to wejść na maksa. Wiesz... kiedyś
to ja miałem naprawdę duże sukcesy w grze na klawiszach. Grałem tylko na tych w szkole
muzycznej. Gdy rodzice mi kupili już własne to nagle zainteresowanie prysło... To nie
jedyny znany przypadek. Też się zarzekałem, że będę grał.


Hmm. A jest jakiś sposób sprawdzenia tego czy będzie się grało jak się kupi gitarę nie kupując jej? Ja myślę ,że nie. Jeśli ją kupie to będzie to porządnie przemyślana decyzja. I dzięki jeszcze raz. Nie spodziewałem się tak szybkich odpowiedzi.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli przeczekasz jeszcze zbierając na coś wartego kupna to będzie to jeszcze lepiej przemyślana decyzja.
PS
Warto nawet bardziej kupić lepszą używkę, bo o wiele lepiej się sprawuje niż słaba, a droższa nówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 19:27, ZO_S_O napisał:

Jezeli przeczekasz jeszcze zbierając na coś wartego kupna to będzie to jeszcze lepiej
przemyślana decyzja.
PS
Warto nawet bardziej kupić lepszą używkę, bo o wiele lepiej się sprawuje niż słaba, a
droższa nówka.



Używka odpada raczej. Nie chodzi tylko o gitarę, ale po prostu nie jestem zwolennikiem kupna używanych rzeczy, niestety. A jaki jest kolejny cenowy poziom w którym jest gitara godna polecenia? (No i model rzecz jasna.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używki jeżeli chodzi o gitary to najlepsza rzecz... Właśnie taka postawa wobec używek jest tutaj błędem. Tez to muszę naprawić :D
Poziom cenowy? Myślę, że najtaniej gitary godne polecenia a będące dobrym już sprzętem kosztują ok. 1200zł. Zależy Ci na Epiku na przykład? To doradziłbym model G400. Ewentualnie G400 Custom. Taniej? Kilka osób polecało Cort''a Katanę. Myślę, że warto poszukać w internecie opinii a najlepiej ograć wybrana gitarę samemu przed kupnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 19:43, ZO_S_O napisał:

Używki jeżeli chodzi o gitary to najlepsza rzecz... Właśnie taka postawa wobec używek
jest tutaj błędem. Tez to muszę naprawić :D
Poziom cenowy? Myślę, że najtaniej gitary godne polecenia a będące dobrym już sprzętem
kosztują ok. 1200zł. Zależy Ci na Epiku na przykład? To doradziłbym model G400. Ewentualnie
G400 Custom. Taniej? Kilka osób polecało Cort''a Katanę. Myślę, że warto poszukać w internecie
opinii a najlepiej ograć wybrana gitarę samemu przed kupnem.



OMG. Wystąpił błąd i posta mi zżarło.:/ Wersji tego G400 jest trochę.

Za 1079
http://www.rnr.pl/p5128.893_epiphone_goth_g_400_pb_gitara_elektryczna.html
Za 1359
http://www.rnr.pl/p5570.893_epiphone_g_400_eb_gitara_elektryczna.html

Są też za 1249 ale,ale są czerwone.... Wiem ,że nie można patrzeć na okładkę, ale trzeba zachować choć kilka % wyglądu.

Przed tą pierwszą jest dopisek Goth. To znaczy ,że jest do takiej muzyki czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stylizowana tak... krzyże, etc. na gryfie i markery w tymże kształcie.
Ze sklepów od rock n'' roll polecam bardziej guitar center. Ceny przeważnie niższe niz w rnr a jak nie to dodaja gratisy takie jak paski czy kable nawet piece do droższych modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Goth jak dla mnie jest shitowy (matowy...), a poza tym w sklepie porównywałem sobie czerwoną i czarną i ta pierwsza jest znacznie ładniejsza, ale to już kwestia gustu :).
P.S. - na zdjęciu z R`n`R czerwona wygląda okropnie, ale naprawdę tak nie jest ;). W rzeczywistości kolor jest mocniejszy i ciemniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć to Goth gdyby nie ten znak to by moim zdaniem wyglądał najlepiej z tych modeli. Tak samo dobrze wygląda ta wersja za 1359 zł hmm tylko no,że kosztuje 1359zł. Tu już nie chodzi o moją kasę. Tu by mnie poprostu rodzina przechrzciła.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się