tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2009 o 22:04, Kardithron napisał:

> Jaka karta muzyczna?Od tego trzeba zacząć...
Jeżeli chodzi o kartę dźwiękową - Realtek AC97 Audio.


To w takim wypadku raczej możesz zapomnieć o podłączaniu gitary do kompa. Zainwestuj w coś porządnego (X-Fi?) i wtedy będziesz mógł nagrywać. I nie chodzi o jakość, ale o niebezpieczeństwo, bo tak możesz sobie spalić tą kartę dźwiękową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 20:17, Laska-z-Polski napisał:

Pytanko dla wyjadaczy : co sądzicie o tej gitarze :
http://www.riff.net.pl/?p=11036&o=yamaha_pacifica_012_bl

Poleciłbym bardziej
http://www.bigbeat.pl/product_info.php/cPath/36_37/products_id/8777
bo korpus to olcha a nie Agathis, a cenowo stoi podobnie powinien być w okolicach 900 zł a no i na licencji Fendera jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 11:41, kindziukxxx napisał:

> Pytanko dla wyjadaczy : co sądzicie o tej gitarze :
> http://www.riff.net.pl/?p=11036&o=yamaha_pacifica_012_bl
>
Poleciłbym bardziej
http://www.bigbeat.pl/product_info.php/cPath/36_37/products_id/8777
bo korpus to olcha a nie Agathis, a cenowo stoi podobnie powinien być w okolicach 900
zł a no i na licencji Fendera jest.

Ja polecam
http://www.allegro.pl/item679289568_gitara_witkowski_prawie_jak_fender_telecaster.html
Wydaję mi się że to najlepsza propozycja za tę cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 16:15, Vernio napisał:

Jaki Fender jest lepszy do Rocka, SSS czy SSH?


Imo SSH, bo bardziej uniwersalny.

PS: Wiadomo, że nie chodzi o gitarę, tylko o układ pickupów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 16:23, luq napisał:

> Jaki Fender jest lepszy do Rocka, SSS czy SSH?

Imo SSH, bo bardziej uniwersalny.

PS: Wiadomo, że nie chodzi o gitarę, tylko o układ pickupów :P


Jak napisałem w takim stylu to chyba wiem ,że nie chodzi o model gitary tylko o przetworniki:P Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 16:15, Vernio napisał:

Jaki Fender jest lepszy do Rocka, SSS czy SSH?

Nie wiem po co się pytać o takie rzeczy, najlepiej iść do muzycznego i ograć. Ty masz grać na gitarze i wybrać taką która ci najbardziej pasuje.
Jak dla mnie w stracie - tylko single. Kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 20:13, NWN2 napisał:

> Jaki Fender jest lepszy do Rocka, SSS czy SSH?
Nie wiem po co się pytać o takie rzeczy, najlepiej iść do muzycznego i ograć. Ty masz
grać na gitarze i wybrać taką która ci najbardziej pasuje.
Jak dla mnie w stracie - tylko single. Kwestia gustu.



Jak ktoś kto chcę dopiero zacząć grać na gitarze ma ją ograć?;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie o to słowo chodzi... oglądałeś pierwszą część Harry''ego Pottera jak wybierał sobie kijaszek do machania. To ma być pasujący Ci model, "wygodny" w każdym calu xD Porównanie iście lamerskie, ale łatwe do zrozumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 21:06, ZO_S_O napisał:

Nie o to słowo chodzi... oglądałeś pierwszą część Harry''ego Pottera jak wybierał sobie
kijaszek do machania. To ma być pasujący Ci model, "wygodny" w każdym calu xD Porównanie
iście lamerskie, ale łatwe do zrozumienia.



Ok... Ale nie pójdę do sklepu i nie poproszę o to ,żebym mógł sobie zobaczyć gitarę która kosztuję 3-4 tysiące skoro i tak nie zamierzam jej kupować w tym sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Why not? Nawet z jajem do tego podejść trochę... O to chodzi, żeby gitara była tą: "O ku**a, ta jest świetna!" Takie ma być uczucie właśnie przy tej jednej z kilku przeglądanych... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 21:50, ZO_S_O napisał:

Why not? Nawet z jajem do tego podejść trochę... O to chodzi, żeby gitara była tą: "O
ku**a, ta jest świetna!" Takie ma być uczucie właśnie przy tej jednej z kilku przeglądanych...
:D


Nie chcę robić z sprzedawcy idioty. I po mnie odrazu będzie widać ,że przylazłem tylko sobie popatrzeć i pozawracać głowę.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imo powinieneś spróbować. Możesz nawet poprosić sprzedawcę, żeby Ci zaprezentował możliwości wiosła. Myślę, że nie powinno być z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 22:04, luq napisał:

Imo powinieneś spróbować. Możesz nawet poprosić sprzedawcę, żeby Ci zaprezentował możliwości
wiosła. Myślę, że nie powinno być z tym problemu.



Jeśli to zrobię to będzie wyczyn.xDD Hmm. Czas jest więc można się moralnie przygotować.xDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 22:10, Vernio napisał:

> Imo powinieneś spróbować. Możesz nawet poprosić sprzedawcę, żeby Ci zaprezentował
możliwości
> wiosła. Myślę, że nie powinno być z tym problemu.


Jeśli to zrobię to będzie wyczyn.xDD Hmm. Czas jest więc można się moralnie przygotować.xDD

Wchodzisz i prosisz, co to za problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam, wielka mi rzecz. Myślisz, że Ty jeden przychodzisz do sklepu z takim zamiarem ? :D
W muzycznym u mnie w mieście ( wtedy to ja nie wiedziałem jeszcze co to przetwornik ) nie było problemu.
Podszedłem, zapytałem i dostałem czego chciałem. Sprzedawca coś tam zagrał, powiedział mi co jest co. Powiem nawet, że było fajnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też pomyślałem "co by było gdyby" i co bym zrobił, gdybym miał wymieniać gitarkę na coś droższego.
No i nic mi ciekawego nie wychodziło, bo chcę SG, a tutaj mogę mieć tylko Vintage`a, bo Gibsony są drogie jak...
Ale buszując po internecie znalazłem to:
http://rnr.pl/p5042.1245_gibson_angus_young_signature_humbucker_pickup.html
I tu pytanie - czy zamiast kupować nowy sprzęt, bardziej warto by było wymienić pickupy na takie w moim G 400 ? Czy lepiej inwestować w takie pickupy juz do porzadnego Gibsona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 21:54, Vernio napisał:

Nie chcę robić z sprzedawcy idioty. I po mnie odrazu będzie widać ,że przylazłem tylko
sobie popatrzeć i pozawracać głowę.xD

Od tego jest sklep... i ty jesteś klientem. A, że akurat nie tego sklepu to juz insza inszość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra... czym nagrywacie gitarę? To znaczy jakiego programu używacie? Na razie za rade gogiell''a używam audacity ale z marnym skutkiem. Po odtworzeniu materiału okazuje się, ze nagrane zostało tylko kilka pierwszych sekund a potem dźwięk zaczął cichnąc i nagrany został już do końca (jeżeli nie było dłuższych przerw w nagraniu) bardzo cicho. Ma ktoś może do polecenia jakiś dobry, darmowy program albo umie rozwiązać wyżej opisany problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się