tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Hmm. Kolejne pytanie z cyklu "Idź pozawracaj głowę komuś innemu".xD Zastanawia mnie gdzie powinien być numer seryjny w Stracie robionym w Meksyku.
Czy tak jak tu:
http://www.allegro.pl/item676427283_fender_stratocaster_made_in_mexico_1995_r.html
czy tak jak tu:
http://www.allegro.pl/item669518254_zawodowy_fender_stratocaster_mexico_96_mim.html

Czy może oba umiejscowienia są poprawne?

I po jakich jeszcze cechach można poznać oryginalnego Strata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 16:37, Vernio napisał:


No to o czym w końcu mówimy ? O oryginalnych Stratach, czy o Squierach ? :P

Dnia 06.07.2009 o 16:37, Vernio napisał:


Imo to jest oryginalny strat. Numer jest z tyłu główki i się zgadza.

Dnia 06.07.2009 o 16:37, Vernio napisał:

Czy może oba umiejscowienia są poprawne?


Różnie to było z tymi numerami. Kiedyś były też w miejscu mocowania gryfu do korpusu.

Dnia 06.07.2009 o 16:37, Vernio napisał:

I po jakich jeszcze cechach można poznać oryginalnego Strata?


Najpewniejsze są właśnie numery seryjne.

Tutaj sprawdzasz :

http://www.guitardaterproject.org/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że masz kartę dźwiękową Realtek? Jeśli tak to klikasz na pasku zadań ikonkę "Menadżer Realtek Audio" (nazwa może być inna, w każdym razie coś takiego) - taki czerwony głośniczek. Klikasz zakładkę "Microphone" i tam odznaczasz "Tłumienie zakłóceń" i "Usuwanie akustycznego echa". I powinno być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Od jakiegos czasu mam straszna ochote kupic sobie gitare elektryczna (uwielbiam ten odgłos po prostu jestem w 7 niebie ;D ) i tu nachodzą mnie takie własnie wątpliwości :
1. Jestem kompletnie zielony jeśli chodzi i granie na niej... czy bede mogl sie nauczyc gry z jakis poradanik (ksiazki nagrania i inne poradniki na CD ) czy da sie tak nauczyć ? Bo z lekcjami to za bardzo nie mam jak w mojej miejscowosci
2. Jaką gitare kupic na poczatek chodzi mi o przystępna cene.
i to chyba tyle z góry dziekuje za odpowiedzi jesli bede mial jakies pytania to dam znac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 21:33, miodus napisał:

Witam :)

Od jakiegos czasu mam straszna ochote kupic sobie gitare elektryczna (uwielbiam ten
odgłos po prostu jestem w 7 niebie ;D ) i tu nachodzą mnie takie własnie wątpliwości
:
1. Jestem kompletnie zielony jeśli chodzi i granie na niej... czy bede mogl sie nauczyc
gry z jakis poradanik (ksiazki nagrania i inne poradniki na CD ) czy da sie tak nauczyć
? Bo z lekcjami to za bardzo nie mam jak w mojej miejscowosci
2. Jaką gitare kupic na poczatek chodzi mi o przystępna cene.
i to chyba tyle z góry dziekuje za odpowiedzi jesli bede mial jakies pytania to dam
znac ;)



Po pierwsze - polecam przejrzenie tego tematu o kilka(dziesiąt) stron wstecz.
Co i rusz pojawia się tu ktoś z identycznymi pytaniami nt. rozpoczęcia przygody z wiosłem.
A od siebie standardowo...

1. Obecnie masz zarówno w necie jak i w sklepach typu empik mnóstwo poradników
na temat podstaw oraz technik gry. Oswajaj się z wiosłem samym w sobie, samouctwo
to dobra metoda aczkolwiek rzetelny i sprawdzony nauczyciel także jest dobrym wyjściem.
Początki zadecydują też o tym, czy podejmiesz wyzwanie i rzeczywiście będziesz dążył do celu
mimo trudności czy też dasz sobie spokój po miesiącu. ;)

2. Z rynkiem gitar w Polsce nie jest źle. Od razu OD-RA-DZAM zakupy typu gitara po 300 złotych plus pierdyliard bonusów (allegro) oraz także wystrzeganie się zakupów w ciemno tj. internet ogólnie.
Pewnie, możesz w ten sposób bez problemu kupić solidne wiosło ale nie znaczy to, ze może Ci pasować.
A to gryf za szeroki, a to niewygodnie się trzyma, a to brzmienie nie takie...
Dlatego jeśli masz możliwość przejechania się do jakiegoś sklepu muzycznego, nawet całkiem oddalonego od Twojego miejsca zamieszkania, to zrób to. Lepiej być pewnym co się kupuje.
Jeśli chodzi o sam wybór sprzętu to przejrzyj oferty paru internetowych sklepów muzycznych a potem postaraj się znaleźć wybrany egzemplarz(e) w sklepie muzycznym i tam ograj. Najlepiej weź ze sobą kogoś kto ma już pewne doświadczenie w wiosłowaniu, by wychwycił ewentualne mankamenty (czego sprzedawca nie zrobi nigdy,a szczególnie kiedy widzi, że ktoś nie ma o gitarze bladego pojęcia).

Jeśli chodzi o gitary za przystępną cenę. Wiem, że nawet w dość tandetnych firmach zdarza się trafić na całkiem przyzwoity egzemplarz i vice versa, ale jeśli chcesz mieć o WIELE większą pewność, to przygotuj na zakup samej gitary gdzieś około 500-600 złotych (jeśli chodzi o nową), możesz też poszukać używek ale tam ryzyko jest większe. Poza tym obecny okres nie jest zbyt dobrym na zakup gitary a to z powodu kryzysu - wszystkie ceny poszybowały w górę. Jeśli jednak Ci to nie przeszkadza, to bądź przygotowany na wydanie podobnej kwoty.

Przykładowe adresy sklepów: http://guitarcenter.pl/catalog/index.php/cPath/23_24_25?categories_id=23&sort=promo
http://rnr.pl/k893_gitary_elektryczne.html
http://www.riff.net.pl/


Wiele z takich sklepów ma swoje realnie istniejące placówki gdzie możesz zakupić dany instrument więc szukaj, wybieraj, upewniaj się i do dzieła! ;)

Polecam jeszcze tą stronkę - bodajże największa baza danych opinii użytkowników o wszelakich wiosłach.
Dobrze poszukać swojego "rodzynka" przed zakupem.
http://reviews.harmony-central.com/reviews/Guitar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 21:33, miodus napisał:

1. Jestem kompletnie zielony jeśli chodzi i granie na niej... czy bede mogl sie nauczyc
gry z jakis poradanik (ksiazki nagrania i inne poradniki na CD ) czy da sie tak nauczyć
? Bo z lekcjami to za bardzo nie mam jak w mojej miejscowosci


Wystarczy trochę samozaparcia, a wszystko stanie się możliwe. Wielu wybitnych gitarzystów było samoukami.
Książki o takiej tematyce, owszem, są, ale imo nie warto w nie inwestować. To samo masz w necie i to za darmola.

Dnia 06.07.2009 o 21:33, miodus napisał:

2. Jaką gitare kupic na poczatek chodzi mi o przystępna cene.
i to chyba tyle z góry dziekuje za odpowiedzi jesli bede mial jakies pytania to dam
znac ;)


Zależy jaki przedział cenowy wchodzi w grę. Czy zamierzasz kupić wzmacniacz ?

Resztę uwzględnił w swej wypowiedzi kolega Ulvraith.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.07.2009 o 22:29, luq napisał:

> 2. Jaką gitare kupic na poczatek chodzi mi o przystępna cene.
> i to chyba tyle z góry dziekuje za odpowiedzi jesli bede mial jakies pytania to
dam
> znac ;)

Zależy jaki przedział cenowy wchodzi w grę. Czy zamierzasz kupić wzmacniacz ?


zmierzam bo wiadomo efekt dziwekowy wtedy jest ;) a co do kasy to ciezko powiedziec wiesz nie chce wydac ponad 500 zł na gitare ktora sprzedam np za miesiac gora 2 bo niestety nie szla mi nauka tak dobrze albo wogole mi sie to nie spodobalo... ;/ dlatego na pierwsze wiosło nie chce za duzo kasy wydawac chciałbym cos znalesc w granicach 200, maksymalnie 400 zł....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 23:33, miodus napisał:


> > 2. Jaką gitare kupic na poczatek chodzi mi o przystępna cene.
> > i to chyba tyle z góry dziekuje za odpowiedzi jesli bede mial jakies pytania
to
> dam
> > znac ;)
>
> Zależy jaki przedział cenowy wchodzi w grę. Czy zamierzasz kupić wzmacniacz ?
>

zmierzam bo wiadomo efekt dziwekowy wtedy jest ;) a co do kasy to ciezko powiedziec wiesz
nie chce wydac ponad 500 zł na gitare ktora sprzedam np za miesiac gora 2 bo niestety
nie szla mi nauka tak dobrze albo wogole mi sie to nie spodobalo... ;/ dlatego na pierwsze
wiosło nie chce za duzo kasy wydawac chciałbym cos znalesc w granicach 200, maksymalnie
400 zł....

Za taką kasę raczej nie warto nic kupować. Co najwyżej wzmacniacz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 23:50, Sam_Fisher napisał:

>
> > > 2. Jaką gitare kupic na poczatek chodzi mi o przystępna cene.
> > > i to chyba tyle z góry dziekuje za odpowiedzi jesli bede mial jakies
pytania
> to
> > dam
> > > znac ;)
> >
> > Zależy jaki przedział cenowy wchodzi w grę. Czy zamierzasz kupić wzmacniacz
?
> >
>
> zmierzam bo wiadomo efekt dziwekowy wtedy jest ;) a co do kasy to ciezko powiedziec
wiesz
> nie chce wydac ponad 500 zł na gitare ktora sprzedam np za miesiac gora 2 bo niestety

> nie szla mi nauka tak dobrze albo wogole mi sie to nie spodobalo... ;/ dlatego na
pierwsze
> wiosło nie chce za duzo kasy wydawac chciałbym cos znalesc w granicach 200, maksymalnie

> 400 zł....
Za taką kasę raczej nie warto nic kupować. Co najwyżej wzmacniacz ;)

wiesz nie bede wydawal ponad 500 zł na cos co moze sie nie sprawdzic to to samo jakbym wyrzucił kase w błoto jestem w tym kopletnie zielony dlateog nie chce wydawac iles tak kasy na cos co moze sie nie sprawdzic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 23:59, miodus napisał:

wiesz nie bede wydawal ponad 500 zł na cos co moze sie nie sprawdzic to to samo jakbym
wyrzucił kase w błoto jestem w tym kopletnie zielony dlateog nie chce wydawac iles tak
kasy na cos co moze sie nie sprawdzic....

To nie ma sensu kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To kup gitarę akustyczną/klasyczną. Ja na swoją wydałem 200 zł i na razie, po pół roku gry, jestem z niej bardzo zadowolony. Zobaczysz, jak idzie Ci nauka i sam sie przekonasz, czy gra na gitarze Ci się podoba czy nie. A dźwięk też jest spoko. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak ja. Kup akustyka. Za pieniądze o jakich mówisz to kupisz co najwyżej efekt. Ja za swoje pudło dałem 250 złotych. Jeśli ci się nie spodoba, to trudno, majątku wielkiego nie straciłeś. Ale jeśli cię to wkręci, to będziesz mógł zainwestować w lepszy sprzęt, bo zaoszczędziłeś kupując akustyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 23:59, miodus napisał:

wiesz nie bede wydawal ponad 500 zł na cos co moze sie nie sprawdzic to to samo jakbym
wyrzucił kase w błoto jestem w tym kopletnie zielony dlateog nie chce wydawac iles tak
kasy na cos co moze sie nie sprawdzic....


To jedziesz do najbliższego sklepu muzycznego, mówisz, że chciałbyś sprawdzić jakieś dobre, tanie gitary elektryczne, ew. mówisz do jakiej ceny, a sprzedawca już ci wyszukuje gitarkę i możesz sobie na niej pograć, nawet, jeśli nic nie umiesz - ot, choćby potrzymać, spróbować pobrzdąkać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu nosze się z zamamiarem kupienia gitary elektrycznej. Troche poczytałem w sieci i wybrałem taki zestaw dla siebie:
Gitara: Washburn X12B + Kustom Dart 10 wzmacniacz gitarowy. Co o tym sądzicie. A może lepiej kupić Corta X2 ? Jeśli macie jeszcze jakieś poropozycje chętnie z nich skorzystam. A może kupić lepszą gitare a piecyk kupić później ? Dodam że do wydania mam 1000 zł. Więc wachlarz wyboru może być szerszy. Dodam jeszcze że chciałbym grać od ostrego metalu po kawałki bluesowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie zobaczyć Cort''a Katanę... Ale to wariant z sama gitarką... chyba, że dołożysz odrobinę i kupisz piecyk od razu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sporo zależy od twojego doświadczenia w grze. Przed zakupem elektryka na dłuższy okres czasu (od kilku do kilkunastu lat, może i więcej) warto najpierw odpowiednio obyć się ze sprzętem tego typu.
Mówiąc konkretniej - w miarę możliwości warto byłoby pożyczyć gitarkę od znajomego i pograć jakiś czas. Trzeba być też mocno przekonanym co do swojej przyszłości w grze.

Co do twojego pytania: mówisz, że do wydania pozostaje 1000 zł? Sądzę, że jak przyzwoita gitara elektryczna to właśnie za taką cenę. Rozejrzyj się za Deanami (z tej marki poleciłbym Dean Vendetta 1.0 Black, akurat w okolicy tejże ceny) i B. C. Richem. Dobre elektryki do ostrego metalu. Blues pozostanie już kwestią odpowiedniej korekty ustawień wzmacniacza.
Jeżeli chodzi o piecyk... Proponowałbym dozbierać parę stówek i fundnąć sobie jakiegoś dwudziestowatowego Marshalla. To będą okolice 500 zł.

Zakładając, że w obręb rezerwy ma wchodzić jednak też piecyk, można się rozejrzeć w internecie za dobrą używaną gitarą w okolicach 500-600 zł (np. Yamaha). A razem z nią zakupić wspomnianego wyżej Marshalla. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przymierzam się do kupna mojej pierwszej gitary - na początek akustycznej, żeby łatwiej zacząć. Co myślicie o tych:
1) http://www.allegro.pl/item677702568_gitara_akust_klasyczna_echo_3_4_6_gratisow.html
2 ) http://www.allegro.pl/item676692891_gitara_akustyczna_klasyczna_echo_6_gratisow.html
3) http://www.allegro.pl/item682585701_nowa_gitara_klasyczna_akustyczna_bonplay_gratisy.html

I jeszcze jedno pytanko - znacie jakieś godne polecenia darmowe strony do nauki gry na gitarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze... he, he. Od czego zacząć. Masz zamiar kupic elektryka? Bo nie ma gitary "dobrej na początek". Każda jest tak samo "łatwa", etc. A teraz ważniejsza sprawa. gitary z allegro za 100 parędziesiąt złotych to szit jakich mało. To nie sa gitary... poszukaj czegos lepszego, bo na tym możesz tylko stracić.
Dobre byłoby cos z tego:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-akustyczne/epiphone-dr100-na
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-akustyczne/tburton-greengo-w-bk
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-akustyczne/washburn-og2-tr
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-akustyczne/ibanez-v7212e-nt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Masz zamiar kupic elektryka?
Może później, na razie akustyk
>(...) poszukaj czegos lepszego, bo na tym możesz tylko stracić.
A jakieś konkretne przykłady? Np adresy sklepów z instrumentami, albo najlepiej nazwy gitar (tych tańszych)
I za ile można dostać dobrą, łatwą i tanią gitarę akustyczną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 22:23, Harrolfo napisał:

A jakieś konkretne przykłady? Np adresy sklepów z instrumentami, albo najlepiej nazwy
gitar (tych tańszych)
I za ile można dostać dobrą, łatwą i tanią gitarę akustyczną?

edytowałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się