tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 23.07.2009 o 16:57, ThimGrim napisał:

Ps.2. Jak nagrywasz gitarę w połączeniu z komputerem? Masz jakieś próbki cobym porównał jakość "szumów" do moich? :P


Nie do końca rozumiem co masz na myśli, ale postaram się wytłumaczyć.
Ja gitary nie podłączam do kompa - nagrywałem zazwyczaj prostą metodą - mikrofonem od słuchawek. W tym celu używałem programu Audacity.
A jeśli chodzi o próbki - aktualnie nie mam żadnych, poza starym nagraniem :
http://w904.wrzuta.pl/audio/9eEbMeg0w7v/the_godfather_theme
Proszę się nie śmiać - to było dawno temu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 17:15, luq napisał:

> Ps.2. Jak nagrywasz gitarę w połączeniu z komputerem? Masz jakieś próbki cobym porównał
jakość "szumów" do moich? :P

Nie do końca rozumiem co masz na myśli, ale postaram się wytłumaczyć.
Ja gitary nie podłączam do kompa - nagrywałem zazwyczaj prostą metodą - mikrofonem od
słuchawek. W tym celu używałem programu Audacity.


Właśnie- jeszcze nie próbowałem za pomocą mikrofonu, mam jakiś lipny za 2 dychy do karaoke:P. Zobaczymy co tam słyszać.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nagrywam w inny sposób istnieje w piecu coś takiego jak wejście liniowe czyli pod które można podpiąć słuchawki!! Wiec tak gitarę podłączasz normalnie a drugim kablem jeżeli taki posiadasz podłączasz pod wejście słuchawkowe a w kompie pod wejście mikrofonowe... Jakość na pewno będzie lepsza niż nagrywane mikrofonem. Tylko jest jeden minus owego sposobu nie słyszysz siebie(To chyba że masz mixer pod który podłączysz piec z gitarą i można zrobić takowy odsłuch). Nasz skromny zespół nagrywa teraz właśnie takim sposobem piosenkę;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie się nagrać w naprawdę dobrej jakości, to polecam pożyczyć mikrofon od znajomego wokalisty i podstawić go pod piec. Może i nie jest to tak dobre, jak w przypadku specjalnie do tego przeznaczonych mikrofonów studyjnych, ale mój kumpel tak robił i całkiem nieźle to wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 11:44, Rumcajsev napisał:

Podajcie jakieś piosenki dla początkującego na gitarę klasyczną, robię sobie różne ćwiczenia
z kursów internetowych i nawet coś mi wychodzi. Tylko teraz przydało by się zagrać coś
w całości ;)


http://www.gitara.miniserwis.pl/piosenki-na-gitare.html
Ja od tego zaczynam. Warto też poszukać na YT innych "tutoriali", niektóre naprawdę łopatologicznie pokazują jak zagrać dany utwór ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 19:37, Strange101 napisał:

Jeśli chcecie się nagrać w naprawdę dobrej jakości, to polecam pożyczyć mikrofon od znajomego
wokalisty i podstawić go pod piec. Może i nie jest to tak dobre, jak w przypadku specjalnie
do tego przeznaczonych mikrofonów studyjnych, ale mój kumpel tak robił i całkiem nieźle
to wyszło.


Mamy Mikrofon pojemnościowy shura ale jednak wychodzi lepiej jak jest liniowo mniej szumów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 22:19, ziolek1301 napisał:

Mamy Mikrofon pojemnościowy shura ale jednak wychodzi lepiej jak jest liniowo mniej szumów...


Pobaw się trochę z ustawieniem mikrofonu, mojemu koledze nic nie szumiało, a jakość była o niebo lepsza niż z podpinania pieca do kompa. IMO podpinając piec do kompa traci się efekt głośnika gitarowego, który jest dla mnie bardzo rasowy.
A widziałem też kilka prób podpinania multiefektu z symulacją wzmacniacza pod kompa, ale tu się nie mogę za dużo wypowiedzieć, bo dawno to było i wtedy jeszcze za mało się na tym wszystkim znałem, by to w tamtym czasie ocenić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 23:23, ziolek1301 napisał:

Tylko my w studiu nagrywamy;]


A to trochę inna sprawa, my się bawiliśmy w piwnicy (właściwie to było specjalnie wytłumione pomieszczenie na poziomie piwnicznym) z laptopem i mikrofonem.
Ale żeby nie wyjść na gorszych, to się pochwalę, że nagrywaliśmy się, używając 120W lampy od Mesy, kaczki CryBaby od Dunlopa oraz Gibsona Explorera z przystawkami EMG i własnymi siłami zamontowanym killswitchem (zestaw koncertowy mojego kumpla) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 00:06, ziolek1301 napisał:

Pochwal się co nagraliście...


Cover Master of Puppets oraz ze 3 autorskie utwory (w tym jeden to tak naprawdę kilkuminutowe solo). Ogólnie była fajna zabawa, choć paręnaście minut zleciało na ustawianie wszystkiego. Jak gdzieś na dysku odnajdę te pliki to wrzucę je Wam do odsłuchania (tylko nie narzekajcie zbytnio na gitarę rytmiczną tam, bo to było z pół roku temu, teraz gram lepiej i mam lepsze wiosło :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 00:19, Rumcajsev napisał:

Udało mi się zagrać(jako tako) "theme" z Ojca Chrzestnego, podnieta 1000% :D

Pamiętam jak ja po raz pierwszy zagrałem motyw z Jamesa Bonda... Do końca dnia chodziłem z bananem na twarzy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu mój Line 6 zaczyna zdobywać moje zaufanie. Okazało się, że jednak można uzyskać jako taki czysty kanał poprzez wybranie opcji CRUNCH i maksymalne obniżenie przesterowania (DRIVE).
I jeszcze jedna sprawa. Przed chwilą nauczyłem się "usuwać" ten okropny i uniemożliwiający grę szum na METAL.
Wystarczy przekręcić pierwszą gałkę efektów (tam gdzie jest TREMOLO), a potem wrócić do pozycji początkowej (OFF). Od razu się przyjemniej gra ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem do tej pory 4 takie "fazy".
Najpierw jak zagrałem pierwszy utwór - "Seven Nation Army" White Stripes. Potem jak "yako tako" nauczyłem się "Paranoid" BS, dalej to już cały Smoke On The Water razem z solo - grałem to całymi godzinami ^^. A teraz udało mi się połowicznie spełnić moje wakacyjne postanowienie - nauczyłem się połowę solówki "Whole Lotta Rosie" AC/DC \m/ ;). To solo akurat na razie troszkę miejscami kaleczę, ale tempo jest typowo Angusowe (czyt. zabójcze :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo nie umiem szukać albo na prawdę nie ma tabów do Huntera - T.E.L.I czy też do Easy Rider''a...Panowie pomóżcie, może ktoś z was posiada, bo się ostatnio ciągle szukam, a na największych serwisach z tabami są tylko tabulatory do 13 góra utowrów. W czym nie ma tych przeze mnie wymienionych. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie trudne jest zauważyc kiedy zaczyna sie piosenka i kończy:D. Ja to improwizuje w ten sposub że określam tonacje ze słuchu, a potem improwizuje szczegulnie wsłuchując sie w perkusje. Teraz mam pytanie jak grać z perkusistą? Ja rozumiem to tak że wtedy załóżmy kiedy on gra jakąs nute to wtedy i ja gram tą samą, albo pauze czy kilka nut w to mjejsce. Ale nie wiem czy to dobrze. Załóżmy perkusista gra ćwierćnute to i ja ćwierćnute, albo pauze ćwirćnótową lub np 2 ósemi. Dobrze czy to jakoś sie inaczej robi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem właśnie, w każdym bądź razie będę musiał tak zrobić przy Easy Riderze, do T.E.L.I taby znalazłem na głównym starym forum Huntera. W każdym bądź razie dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nietypowe pytanie mam... Czy orientuje się ktoś, jak to jest z ikonką dostępności towaru w guitarcenter.pl? :D Zazwyczaj jest "Duża ilość w magazynie" albo "Towar dostępny", ale przy modelu, który upatrzyłem, nie ma żadnej ikonki, ani nawet rubryki "Dostępność towaru"... Jak to z tym jest? To znaczy,że mają czy nie mają w końcu? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się