tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 28.07.2009 o 14:35, Strange101 napisał:

> Kupiłem jakiś czas temu elektryka.(1 ROK temu xD) No i ma on niezmieniane struny
od tamtego
> czasu. Jakie mogą być skutki długo niezmienianych strun? Rzadko gram. I nie zauważam

> jakichś zmian. Może trochę skrzeczy.

Stare struny gorzej brzmią i krócej trzymają strój. Struny roczne są już naprawdę zużyte
(nawet, jeśli grasz rzadko) i powinny strasznie jęczeć, więc je lepiej wymień.
Po wymianie na początku też trzeba nowe struny co chwila dostrajać i dźwięk może być
trochę dziwny, ale po 1-2 dniach rozciągną się i osiągną optymalną jakość.
Struny do elektryka to około 20-30 zł, więc nie żałuj, wymień i przekonaj się sam, jaka
jest różnica.

Dlatego warto rozciągać struny przy wymianie, aby były jak najszybciej gotowe do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 19:35, NWN2 napisał:

Dlatego warto rozciągać struny przy wymianie, aby były jak najszybciej gotowe do gry.

Ooo, o tym nie słyszałem. W sumie nie jest dla mnie wielką trudnością nastroić na początku trochę częściej struny, ale co to za sposób, o którym mówisz?

@eszet - wow! Tego właśnie szukałem. Dotychczas grałem z podkładem w postaci GuitarPro, ale to jest bardziej "Pro" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić gitarę elektryczna ale nigdy na niej nie grałem i nie umiem czytać nut.Więc czy ktoś kto się dobrze zna na gitarze i umie czytać nuty mógłby mi znaleźć w internecie jakiś dobry tutorial jak grac na niej i czytać nuty? byłbym bardzo wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zna może jakiś wysyłkowy sklep w Polsce, który sprzedaje Schechtery, a konkretnie takiego, jak miał Knopfler? Z tego co się orientuję, to jeden ze standardowych modeli, biało-czerwony, gryf bodajże z klonu. Inne przetworniki chyba przeżyję ;-)
http://media.photobucket.com/image/schechter%20guitar%20knopfler/Stratman12/2007-11-0118-17-18_0011c.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie?... miażdży moje neurony. Arcydzieło według mnie. Deany to ogólnie bardzo dobra firma produkująca znakomite gitary, sam mam Vendette i jestem zachwycony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 18:08, luq napisał:

Inny design, inne przetworniki, ale w sumie ta sama gitara - http://www.allegro.pl/item698805544_dean_razorback_v_255_nowy_gwarancja_sklep.html

Mnie się osobiście bardziej podobają standardowe kształty - Les Paul, Strat, Tele.


Mi też się podobają kształty LP i Strat, ale lubię też kształty typu Flying V właśnie, czy Xplorer. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 16:52, Cos napisał:


Wizualnie Dean jest wielki i to nie ulega wątpliwości. A może gdzieś znalazłeś jej specyfikacje? Ciekaw jestem przetworników.

Edit - O tu jest cena - http://www.music-town.de/product_info.php?language=pl&info=p36031 - nieźle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pech to pech... Zamówiłem tego Schectera co go poleciliście w bigbeat i... okazało się, ze posiadaja jakiś wadliwy egzemplarz czy coś w tym stylu, tak czy siak dostawa będzie dopiero w połowie sierpnia i dopiero wtedy go mogę dostać ;/. Więc jesteśmy tak jakby w punkcie wyjścia, bo ja wolałbym nie czekać a zamówić inną gitare ;P. Teoretycznie mógłbym kupić tego Schectera w innym sklepie, ale w bigbeat było najtaniej ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze, to ja już nie wiem ludzie. Jedni wychwalają schectery pod niebiosa inny zaś uważają tą firmę za coś wadliwego i zachęcają do kupna czegoś bardziej znanego tj. Les Paul czy Dean Vandeta. To jak w końcu jest z tymi schecterami ? Miałem na oku model 006 Deluxe - co o nim sądzicie ? Dobry jak dla totalnego początkującego ? Z góry dzięki za odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już Ci co nieco opowiedziałem. Dla mnie renoma firmy się liczy w zasadzie. Dlatego Dean u mnie stoi. Chociaż gitara gitarze nie równa, jak to mówi mój ulubiony sprzedawca ze sklepu z gitarami w Toruniu. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak jest - jeden wychwala dane wiosło w niebiosa, a drugi klnie na nie, bo, przykładowo, trafił mu się wadliwy egzemplarz. Moim zdaniem przydałoby się dane wiosło przetestować. Chociaż z drugiej strony, to właśnie o Schecterach, jako o gitarach z określonego pułapu cenowego, czytałem najbardziej pochlebne opinie.

@Leber - z ciekawości - jaki model ? Venedetta ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 22:51, luq napisał:

@Leber - z ciekawości - jaki model ? Venedetta ? ;)


1.0, najtańszy. 1.5 nie chciałem, nie lubię gitar z ruchomym mostkiem, mam takie zboczenie. A na 3.0 i 4.0 nie stać mnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 22:51, luq napisał:

Zawsze tak jest - jeden wychwala dane wiosło w niebiosa, a drugi klnie na nie, bo, przykładowo,
trafił mu się wadliwy egzemplarz. Moim zdaniem przydałoby się dane wiosło przetestować.
Chociaż z drugiej strony, to właśnie o Schecterach, jako o gitarach z określonego pułapu
cenowego, czytałem najbardziej pochlebne opinie.


Odnośnie ogrania, to po pierwsze, jak ja się w ogóle na tym nie znam to co mi to da ?
A po drugie to nawet nie mam możliwości ograć tego schectera 006 deluxe (w końcu nie napisaliście czy to model godny polecenia czy jednak nie, a jeżeli nie, to jakie modele polecilibyście do 1000zł? ;), ponieważ w jedynym sklepie jaki mam obok siebie są same epiphony, nic innego ; / I jeszcze odnośnie mostka, o co z nim chodzi ? Ruchomy czy nie ruchomy, co mi daje ?

Łeber:
Twoje wiosło; d :
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/dean-vendetta-10-black
Jak się sprawuje ? ; d Może pomyśle właśnie nad zmianą decyzji, właśnie na tego Vandete ; d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się