tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2009 o 10:25, Qbasmok napisał:

I jeszcze odnośnie mostka, o co z nim chodzi ? Ruchomy czy nie
ruchomy, co mi daje ?


Bierz nieruchomy. W gitarach poniżej 1000 ruchomy daje co najwyżej rozstrojenie gitary. Sam niezły ruchomy mostek trochę kosztuje, niekiedy swoją ceną przekracza tanie gitary.
A co daje ruchomy mostek? Wajchę, którą można pomachać i pobawić się dźwiękiem.
http://www.dailymotion.com/video/x1dtrq_joe-satriani-masterclass-whammy-bar_music

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 10:25, Qbasmok napisał:

Odnośnie ogrania, to po pierwsze, jak ja się w ogóle na tym nie znam to co mi to da ?


To najlepiej by było wziąć ze sobą kogoś kto się zna. W Twoim przypadku jednak to się nie sprawdzi.

Dnia 31.07.2009 o 10:25, Qbasmok napisał:

A po drugie /.../


Możesz w takim razie zamówić w sklepie internetowym. Będziesz mógł w ciągu 10 dni zwrócić gitarę bez podania przyczyny - takie Twoje prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 10:04, Leber16 napisał:

Bratpol, a co? :D Stałym bywalcem tam jestem.


Też tam kupuję. :P Co prawda mieszkam spory kawałek od Torunia, ale będę się przeprowadzał i zapewne będę odwiedzał częściej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ja mam lekki dylemat :s.
Mam do wyboru kupić gitarę -Epiphone Les Paul Standard lub komputer .
Ostatnio jestem nastawiony na komputer ,gdyż używany przeze mnie teraz ma zintegrowaną kartę i nie działa karta dźwiękowa.
Jednak z gitary ciężko mi zrezygnować ,ponieważ granie na niej sprawia mi przyjemność :]
Co Wy byście wybrali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 15:57, matui1996 napisał:

Witam.
Ja mam lekki dylemat :s.
Mam do wyboru kupić gitarę -Epiphone Les Paul Standard lub komputer .
Ostatnio jestem nastawiony na komputer ,gdyż używany przeze mnie teraz ma zintegrowaną
kartę i nie działa karta dźwiękowa.
Jednak z gitary ciężko mi zrezygnować ,ponieważ granie na niej sprawia mi przyjemność
:]
Co Wy byście wybrali ?



Ja odkąd mam gitare to komputera używam głównie do nauki gry na tym to to instrumencie, bierz gitare, można przyszpanować a kompa to każdy ma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a teraz najważniejsze, czyli sama gitara. Widać, że masz o tym nie lada pojęcie, więc właśnie do Ciebie się zgłaszam. Rano rozmawiałem z Łeberem i ten strasznie poleca właśnie przez niego posiadanego Dean Vandeta 1.0, a jak z tym jest, jeżeli chodzi o osobę z dystansowaną do wszelikich firm ? Czy faktycznie gitara jest taka dobra ? ; d Jak wcześniej wspomniałem mam na oku również Schecter''a 006 Deluxe i właśnie waham się pomiędzy tymi dwoma gitarami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planet Waves produkuje dobre kable? Konkretnie zastanawiam się nad tymi o :
http://www.bigbeat.pl/product_info.php/cPath/227_296/products_id/6691
A jeśli to jakiś bubel, to może mi ktoś jakieś tanie i solidne polecić ( na bigbeat.pl najlepiej)?
Z góry dziękuję za oczywistą i rychłą odpowiedź ;].

EDIT : W BB mają w ogóle akcesoria typu tunery, kostki itp? Szukam i nie mogę znaleźć ;/.
EDIT 2 : Powyższe nieaktualne ^^ Znalazłem akcesoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się w żadnym wypadku za znawcę nie uważam, ale swego czasu, wybierając swoje wiosło, naczytałem się różnych opinii, o różnych gitarach. Miałem też okazję kilka gitar ograć.
Myślę, że ten Dean się sprawdzi. Proponuję jednak zapytać się tutaj - www.forum.magazyngitarzysta.pl. Z tego forum korzysta wielu specjalistów, nawet lutników mają. Uważam, że tutaj dostaniesz najbardziej satysfakcjonującą odpowiedź.

@Falcon - ja mam Planety, póki co nie narzekam, ale i tak pewnie wiele osób poleci Tobie Proele Die - Hard - http://www.bigbeat.pl/product_info.php/cPath/36_233_372/products_id/1861

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest z tym moim Schecterem... Ani w bigbeacie, ani w guitarcenter.pl nie jest dostępny =.= Za to jest jakiś model dla leworęcznych ( dla mnie, czytaj), tylko z tego co wiem, to chyba nie warto się tak uczyć... Tylko, że co ja tam wiem :P. Powie mi ktoś, jak to z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 22:32, Falcon napisał:

Powie
mi ktoś, jak to z tym jest?


To tylko kwestia preferencji. Wielu leworęcznych gra na zwykłych gitarach (głównie ze względu na ich dostępność) i z tego co wiem, nie mają żadnych problemów. Granie na praworęcznych czyni Cię bardziej uniwersalnym, bo to można ograć sprzęt bezproblemowo w sklepie, a to jak u kumpla, na wyjeździe dorwiemy jakieś wiosło, to można na nim grać,a nie myśleć o szukaniu leworęcznego odpowiednika.
To tylko opinie, jakie czytałem, sam leworęczny nie jestem, więc nie wiem, jak jest i nie daję głowy za to, co jest powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na leworęcznej wersji danej gitary będzie Ci łatwiej, ponieważ posiada ona zmieniony układ strun ( w odwrotnej kolejności ) oraz jest inaczej wyprofilowana. Unikniesz tym samym modyfikacji praworęcznego wiosła ( jeśli zamierzasz grać lewą ręką ).
Z drugiej strony, tak jak wspomniał Strange, granie na praworęcznej wersji jest bardziej uniwersalne, ale będziesz musiał się na początku do tego przyzwyczaić. W dodatku leworęczne gitary są z reguły droższe.
To Ty musisz podjąć decyzję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 22:32, Falcon napisał:

Nie wiem co jest z tym moim Schecterem... Ani w bigbeacie, ani w guitarcenter.pl nie
jest dostępny =.= Za to jest jakiś model dla leworęcznych ( dla mnie, czytaj), tylko
z tego co wiem, to chyba nie warto się tak uczyć... Tylko, że co ja tam wiem :P. Powie
mi ktoś, jak to z tym jest?


Schecter Omen 6? Ja zamówiłem na bigbeat to się okazało, że nie ma... chciałem jutro zamawiac w guitarcenter... Ale skoro nigdzie nie ma to chyba trzeba pomyślec o innej gitarze ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do guitarcenter.pl słałem maila w tej sprawie, i powiedzieli, że za jakieś 2 tygodnie powinny być - ale tam jest chyba trochę drożej niż na BB - a przynajmniej było, kiedy ostatnio sobie wszystko podliczałem. Teraz cena tego wiosełka zleciała tam o 5 dych plus mają kable w prezencie więc w sumie może i wyjść to samo :P. Ale i tak mam ochotę zamawiać w BB, tylko że nie wiadomo jak to tam z dostawą jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwym jest, zeby po wymianie strun 0.09 na zestaw 0.10 wymagane było dołożenie jednej sprężyny? Bo dwie struny nałożyły mi się na zasadzie ''przynajmniej nie pękły'', reszta w porządku, ale mostek to zaraz chyba odleci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie tym razem. Czy Marshall produkuje wzmacniacze 5 watowe? No, albo coś koło 5, bo nie mogę znaleźć. Pewnie nie ma, ale wolę się upewnić i zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 12:02, Doktor93 napisał:

A ja mam pytanie tym razem. Czy Marshall produkuje wzmacniacze 5 watowe? No, albo coś
koło 5, bo nie mogę znaleźć. Pewnie nie ma, ale wolę się upewnić i zapytać.



Chodzi Ci o pełnowymiarowe czy te mini wzmacniacze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się