tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 20.08.2009 o 21:36, Prateorian napisał:

> Co sądzicie o tym na początek http://muzyczny.pl/pokaz.pl?id=116424 ?? ;]
Podpina się pod to pytanie , też zastanawiam się nad tą gitarką na początek , po co kupować
lepszą skoro nie jestem pewien czy mi się to spodoba i będziesz szło .


Ano dlatego, że jeżeli się spodoba, to za miesiąc już będziesz chcieć kolejną gitarę, bo nie oszukujmy się - to wiosło to strasznie niska półka i nawet laikowi szybko zacznie się nie podobać. Za mniej niż 500 nic bym nie kupował, a dobry sprzęt zaczyna się mniej więcej od tysiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 21:56, Strange101 napisał:

Ano dlatego, że jeżeli się spodoba, to za miesiąc już będziesz chcieć kolejną gitarę,
bo nie oszukujmy się - to wiosło to strasznie niska półka i nawet laikowi szybko zacznie
się nie podobać. Za mniej niż 500 nic bym nie kupował, a dobry sprzęt zaczyna się mniej
więcej od tysiąca.

Nawet jeśli chodzi o casulowe granie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma ten sam argument... Co jak ci się nie spodoba... hmmm... może sprzedasz za bliską do nowej cenę? Stary naprawdę warto dołożyć chociaż do speciala II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiegoś pecha chyba mam. Chciałem kupić tego Schectera, nigdzie nie było. No to zdecydowałem, że kupie tego Deana co polecacie, byłem dzisiaj w mieście w sklepach i też tego nie ma... Na guitarcenter i bigbeat też widze, że nie są dostępne więc pewnie bede musiał czekać. Sam już nie wiem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... większe prawdopodobieństwo, że się wciągniesz jest, gdy grasz na czymś w miarę solidnym... na czymś, co ukaże chociaż trochę możliwości gitary elektrycznej. Na szmelcu każdy się zniechęci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 13:12, nolif3r napisał:

Jakiegoś pecha chyba mam. Chciałem kupić tego Schectera, nigdzie nie było. No to zdecydowałem,
że kupie tego Deana co polecacie, byłem dzisiaj w mieście w sklepach i też tego nie ma...
Na guitarcenter i bigbeat też widze, że nie są dostępne więc pewnie bede musiał czekać.
Sam już nie wiem ;D


Sam czekam na deana 1.0 od miesiąca. Nowa dostawa będzie dopiero w okolicach początku września (przynajmniej w bratoplu, w gc zapewne nie będą mieli w ogóle w tym sezoenie). Po prostu nawet dystrybutorzy nie mają już tej gitary na stanie, bo jest to model schodzący jak ciepłe bułeczki jak tylko się w jakimś sklepie muzycznym pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dostać po bracie gitarę, ale to jeszcze nie jest pewne, prawdopodobnie będzie do akustyk/klasyk i tu moje pytanie czy jeśli potem kupię elektryka przesiadka będzie trudna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 20:31, zerohunter napisał:

Mam dostać po bracie gitarę, ale to jeszcze nie jest pewne, prawdopodobnie będzie do
akustyk/klasyk i tu moje pytanie czy jeśli potem kupię elektryka przesiadka będzie trudna?


Z akustyka niezbyt, z klasyka już bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy kiedy będzie to "potem". Jednak nie jesteś uziemiony w żaden sposób, toteż... jak chcesz grać na elektryku to z łatwością przyzwyczaisz się do wszelkich zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie...ja miałem przesiadkę z klasyka na elektryka i różnica jest tylko taka, że metalowe struny i cieńszy gryf. Aczkolwiek pomaga granie na grubszym gryfie klasyka, bo potem łatwiej opanować wszelkiego rodzaju chwyty na elektryku. Oczywiście trochę paluszki pobolą, ale to kwestia przyzwyczajenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jestem, niektórzy polecają mi gitary za tysiaka, chociaż wsaadman wspominał o Special II który jest za 6 stów...

Chyba że ktoś mi doradzi coś dobrego, z tego co się zorientowałem pochwala cię Corty czy coś;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Speciala II mam osobiście. Nie ukrywam, że zbliża się rok jego ogrywania a chciałbym przesiąść się na coś lepszego... nie ukrywam, że z tanich modeli to dobry byłby wybór.
Polecam poszukać w Washburnach... może Dean Vandetta... Nie wiem co lubisz grać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z gitarami mój romans był krótki ale moim skromnym zdaniem przesiadka z klasyka na elektryka jest łatwa gdyż na elektryku masz mniejsze odstępy między progami i akordami przez co łatwiej łapać akordy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Les Paul to tylko krój gitar... no i z tego kroju są potem poszczególne modele: Junior, Special II, Standard (jeżeli chodzi o Epiphone)...

Co do mojego pytania. Co zamierzasz grać? Może lepiej sprecyzowane... Bo do cięższych brzmień najlepsze są gitary firmy Dean, Ibanez, Washburn. Do klasycznego rocka nadają się Epiphony i Vintage... ogólnie większość gitar w kroju Les Paula jest do brzmień rockowo - bluesowych. Inne też się sprawdzą, ale jednak najlepiej wykorzystasz je w mocniejszych kawałkach... Wybieraj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 21:12, ZO_S_O napisał:

Co do mojego pytania. Co zamierzasz grać? Może lepiej sprecyzowane... Bo do cięższych
brzmień najlepsze są gitary firmy Dean, Ibanez, Washburn. Do klasycznego rocka nadają
się Epiphony i Vintage... ogólnie większość gitar w kroju Les Paula jest do brzmień rockowo
- bluesowych. Inne też się sprawdzą, ale jednak najlepiej wykorzystasz je w mocniejszych
kawałkach... Wybieraj :D



Ogólnie to mi się spodobało Nothing Else Matters w wykonaniu Metallici, i od tego czasu zacząłem poważnie o tym myśleć...

A ogólnie chciałbym pograć dla frajdy, a słucham np. Sabaton, Rob Zombie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się