tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2009 o 13:41, rob006 napisał:

Tylko że to są ćwiczenia na lewą rękę, często po prostu nie nadążam ze zmianą chwytu
i raczej nie ma szans zagrać tego rytmicznie. Na razie zależy mi głównie na tym, żeby
poćwiczyć dokładne dociskanie strun, nad rytmem i szybkością popracuję później ;)


Ustawiasz takie tempo na metronomie, aby nadążyć. Gdy poczujesz w sobie moc - możesz zwiększyć tempo o ~10 bpm i ćwiczyć dalej.
"Im wolniej zaczniesz, tym szybszy będziesz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 13:52, Thrashevsky napisał:

Ustawiasz takie tempo na metronomie, aby nadążyć. Gdy poczujesz w sobie moc - możesz
zwiększyć tempo o ~10 bpm i ćwiczyć dalej.
"Im wolniej zaczniesz, tym szybszy będziesz"


Tylko, że ja gram czasami z metronomem i nie mam problemów z rytmicznym graniem przynajmniej prostych melodii, ale przy uczeniu się czegoś całkiem nowego (albo w ogóle przy ćwiczeniu palców) metronom IMO tylko rozprasza i wywiera presję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mamy tego modelu i raczej nie predko sie on pojawi. Polecamy wybor innego towaru z naszej oferty poniewaz ten nie jest obecnie dostepny w hurtowniach.

Marcin

To się nacieszyłem, teraz mi zostaje LP;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie struny polecacie do mięsistych riffów, ale jednocześnie pływających solówek? W ogóle możliwe jest takie połączenie? :P Do tej pory używałem 10-42 Dunlopa i są trochę za cienkie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 20:03, MegaPierogWymiatacz napisał:

Ludzie pomocy. Doradźcie jaki kupić wzmacniacz do 1000zł. Zależy mi na tym, aby był
jak najmocniejszy, miał niezgorszy clean, bardzo dobry przester nadający się głównie
do grania metalu.


W piecu za 1000 zł raczej nie znajdziesz dobrego przesteru do metalu, lepiej kupić osobno jakiegoś Distortion Digi-Techa albo Bossa. A co do wzmacniacza, to proponuję lampę.
Ten piec tutaj, którego właśnie znalazłem, ma mój kolega i narzeka, że nigdzie z nim iść nie da rady ;) Ale moc ma wystarczającą, również kanał czysty jest całkiem dobry.

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/glowy-gitarowe/hartke-piggyback

Jeśli wolisz comba, to ten Hughes & Kettner jest całkiem niezły.

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/hugheskettner-edition-blue-60-dfx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 09:31, zerohunter napisał:

Ten bigbeat jest do dupy, tej 2 gitary też nie ma;/


Nie wiem konkretnie czego szukasz ale spróbuj na http://muzyczny.pl/ - tam mają monitoring kupowanych rzeczy i raczej (ale nie daję gwarancji) to co mają na stronie pokrywa się z tym co faktycznie mają na magazynie.

A w bigbeat kupowałem swoją gitarę- i też nie było tej co chciałem (chociaż na stronie była...) ale za to była nieco droższa ale w specjalnej cenie dla mnie więc i tak ta droższa wyszła mi na tańszą od tej tańszej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 09:31, zerohunter napisał:

Ten bigbeat jest do dupy, tej 2 gitary też nie ma;/


Nie orientuję się jakich gitar szukasz, ale sprawdzałeś na guitarcenter.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem na guitar center, ale myślałem że sobie poćwiczę przed końcem wakacji,a tu wałek, wątpię, że jak dzisiaj złożyłem zamówienie jutro dostanę;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 11:32, zerohunter napisał:

Już zamówiłem na guitar center, ale myślałem że sobie poćwiczę przed końcem wakacji,a
tu wałek, wątpię, że jak dzisiaj złożyłem zamówienie jutro dostanę;/


Jutro byś na pewno nie dostał, bo kurierzy jak i zwykła poczta nie kursują w weekendy. W poniedziałek zapewne dostaniesz. Ja również w poniedziałek dostane swoje cacka ; p
W ogóle się wam nie pochwaliłem, przedwczoraj zamówiłem schectera 006 extreme w kolorze ruby i voxa pathfindera 15 r, a do tego ofc pasek, kabel, stroik i stoik ; p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, jak jeszcze zamawiałem tego SG, napisałem im na gg, chyba we wtorek, dziś jest odzew i wykręty:d


sklep
18:03:22
Jeśli towaru niemamy na sklepie to zamawiamy go z hurtowni by jak najvb54szybciej dojechał

zerohunter
18:03:49
dostalem wczoraj maila i co innego z niego wynikalo

sklep
18:04:45
no chyba ze nie ma tego w hurtowni
18:05:06
a o czym konkretnie rozmawiamy

3924317
18:05:07
?

zerohunter
18:05:25
epiphone sg junior

3924317
18:06:19
a no własnie
18:06:26
Juniorów nie ma w Polsce
18:06:32
ani SG ani LP
18:06:38
dlategojest z tymklopot

zerohunter
18:06:39
dziwne ze w innym sklepie sa

3924317
18:08:17
bomoze mają na stanie ze starszej dostawy
18:08:33
a my je kupujemy w Lauda audio u dystrybutora epiphona
18:08:46
i oni w tej chwili ich nie mają


Pamiętajcie, nie kupujcie w bigbeat albowiem ssie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bigbeat to jeden z najlepszych sklepów w Polsce, Krzysiek stamtąd mi nawet pomógł kabel gitarowy wybrać - dostałem tani, długi i niezawodny. Ja jak najbardziej sklep polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 09:16, zerohunter napisał:

Btw. nie wiem czy widzieliście, ale jakiś turek włamał się na GuitarCenter.


To skurczybyk jeden ;] A ja u nich w tym roku na wakacjach byłem... To się już nie powtórzy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się