tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

U mnie tylko na górze strony jest to czarne tło z napisem, a reszta GC jest odkryta i ładnie działa. Albo zrobił to specjalnie albo coś mu nie wyszło. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 20:03, MegaPierogWymiatacz napisał:

Ludzie pomocy. Doradźcie jaki kupić wzmacniacz do 1000zł. Zależy mi na tym, aby był
jak najmocniejszy, miał niezgorszy clean, bardzo dobry przester nadający się głównie
do grania metalu.

Pooglądaj Vox''y - Patchfindery i Vt i AD - naprawdę porządnie brzmiąy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 18:47, Rumcajsev napisał:

> Vt
Ktoś mi go odradzał...
To Ty! >:(

tylko mu chodzi już o mocniejszy sprzęt na późniejsze czasy, a na początek Vox mimo wszystko trudna rzecz jak na początek, a wszystko przez opcje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 18:50, kindziukxxx napisał:

> > Vt
> Ktoś mi go odradzał...
> To Ty! >:(
tylko mu chodzi już o mocniejszy sprzęt na późniejsze czasy, a na początek Vox mimo wszystko
trudna rzecz jak na początek, a wszystko przez opcje :)

Dokładnie ;)
Tobie Rumcajs odradzałem właśnie dokładnie dla tego ;) Ty się powinieneś zaopatrzyć nawet w Marshalla MG10CD, albo rolanda micro cube - to są piecyki początkujące ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 17:38, Thrashevsky napisał:

Jakie struny polecacie do mięsistych riffów, ale jednocześnie pływających solówek? W
ogóle możliwe jest takie połączenie? :P Do tej pory używałem 10-42 Dunlopa i są trochę
za cienkie .

Wiem, że dawno to pisałeś, ale...
Polecam ci z czystego serca Ernie ball 2215 (10-52)... Człowieku - moja gitara nigdy tak nie brzmiała - all nightmare long, enter sandman, unforgiven III, sanitarium - wszystko brzmi jak żywe. Serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 22:24, tomoliop napisał:

Zdecydowałem się na gitarę akustyczną. Pozostaje teraz pytanie: jaką? Bo można kupić
za 100, ale i za 1000... Kompletnie dla początkującego.

a ile masz pieniędzy, absolutne minimum to około 400 złotych na akustyka nie byle jakiego, no im więcej tym lepsze pole do popisu jest przy wyborze gitary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 22:26, kindziukxxx napisał:

> Zdecydowałem się na gitarę akustyczną. Pozostaje teraz pytanie: jaką? Bo można kupić

> za 100, ale i za 1000... Kompletnie dla początkującego.
a ile masz pieniędzy, absolutne minimum to około 400 złotych na akustyka nie byle jakiego,
no im więcej tym lepsze pole do popisu jest przy wyborze gitary.


No, fundusz jest rodzicielski, raczej trochę mogę wydać. Czyli najtańsze modele nie mają sensu? To jakoś tak za 600, coś mógłbyś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 22:04, wsaadman napisał:

Wiem, że dawno to pisałeś, ale...
Polecam ci z czystego serca Ernie ball 2215 (10-52)... Człowieku - moja gitara nigdy
tak nie brzmiała - all nightmare long, enter sandman, unforgiven III, sanitarium - wszystko
brzmi jak żywe. Serio.

Dawno, a jednak wyczekiwałem odpowiedzi, za którą bardzo Ci dziękuję! Teraz nie mam juz wątpliwości co do wyboru strun.

PS podobno Kirk też na takich gra. prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 22:49, tomoliop napisał:

No, fundusz jest rodzicielski, raczej trochę mogę wydać. Czyli najtańsze modele nie mają
sensu? To jakoś tak za 600, coś mógłbyś polecić?


Choć sam niedawno zacząłem swoją przygodę z gitarą to polecam Ci zdecydowanie Lag, Crafter, Takamine i T.Burtona. Oczywiście te marki napisałem w kolejności od najdroższej do najtańszej. Grałem na wielu gitarach które należały do tych marek i powiem szczerze że Lag właśnie jest najlepszy, stworzony z najlepszego drewna, ale również Crafter jest genialny, ma wspaniałe brzmienie, Takamine ma taki "lekki" i przyjemny dźwięk, a T.Burton to po prostu te lepsze z tych gorszych, ja niestety jestem posiadaczem tej ostatniej marki, lecz nie marudzę :)

Ja tobie jak na początek polecam gitarę akustyczną Takamine G 320NS. - 600-800zł
Ma wspaniały, czysty dźwięk, duże pudło i dobrze wyregulowany gryf, dzięki czemu łatwo ci będzie złapać chwyty, co na początku jest najważniejsze.

Bardzo dobrą gitarą też jest CRAFTER GA6 N. 700-1000zł
Wygląda niepozornie ale również jest bardzo dobrze zbudowany, do tego dźwięk ma również wspaniały, lecz niestety nie to co Lag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2009 o 22:49, tomoliop napisał:

No, fundusz jest rodzicielski, raczej trochę mogę wydać. Czyli najtańsze modele nie mają
sensu? To jakoś tak za 600, coś mógłbyś polecić?


ja dodatkowo poleciłbym fendera , fakt jest za około 700 zł ale warto, bo to już jak wiadomo marak jest, http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-akustyczne/fender-cd60-sb, co więcej masz pewność że to nie chińska podróbka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz jaki masz komplet w gitarze to tylko tą jedną. Aczkolwiek zakładam, że masz nową gitarę to wymień wszystkie, te firmowe co dają to są niewarte funta kłaków. Kupi sobie jakieś za 30 zł. Powiedzmy, że D''Addario.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2009 o 12:13, Falcon napisał:

Jak wymieniać struny, to wszystkie? Kilka dni gram, a e już mi strzeliła :P


Mi po dwóch dniach od kupna gitary strzeliła najcieńsza struna, i wymieniłem tylko ją, i grało się dobrze. Z 3 miesiące później wymieniłem wszystkie struny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2009 o 19:51, tomoliop napisał:

Po pewnym namyśle zamówiłem Takamine G320 NS. Dzięki za rady. Aha i czy struny są te
same do każdej gitary akustycznej?


Tak te same. Możliwe, że możesz spotkać strunę G (3 od dołu) nie owijaną, ale jest to tak mało popularne, że prawie żadnej szansy, że takie spotkasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się