tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

W ogóle się dziwie dlaczego z tak niskiej półki cenowej. Kolega gra 2,5 roku podobno i decyduje się na elektryka, ja już brał coś ponad 1500 zł. No ale to ja, po tak długim okresie czasu grania na gitarze klasycznej warto zdecydować się na coś lepszego. Poza tym w tej granicy cenowej Epiphony G-310 są według mnie najlepsze. Washa bym nie brał poniżej 900 zł. Mój zespołowy kolega ma i jest niezadowolony z zakupu. Jak już koniecznie Washa to niedawno widziałem za bardzo dobrą cenę 1600 zł Washburna SI 60 MW. Bardzo przyzwoita grafika + świetna konstrukcja gitary i te brzmienie. Miód.

Chciałem dodać, że sam mam tą gitarę i jestem niesamowicie zadowolony: http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/dean-vendetta-10-natural

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 17:29, Leber16 napisał:

W ogóle się dziwie dlaczego z tak niskiej półki cenowej. Kolega gra 2,5 roku podobno
i decyduje się na elektryka, ja już brał coś ponad 1500 zł. No ale to ja, po tak długim
okresie czasu grania na gitarze klasycznej warto zdecydować się na coś lepszego. Poza
tym w tej granicy cenowej Epiphony G-310 są według mnie najlepsze. Washa bym nie brał
poniżej 900 zł. Mój zespołowy kolega ma i jest niezadowolony z zakupu. Jak już koniecznie
Washa to niedawno widziałem za bardzo dobrą cenę 1600 zł Washburna SI 60 MW. Bardzo przyzwoita
grafika + świetna konstrukcja gitary i te brzmienie. Miód.

Chciałem dodać, że sam mam tą gitarę i jestem niesamowicie zadowolony: http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/dean-vendetta-10-natural



Deany są dobre, nawet te tańsze. Epa jednego ogrywałam - niby wyprzedaż z 1500 na 900, ale kiepska gitarka;/ Raczej wydaje mi się właśnie, że Epy są lepsze droższe, ale może nie wszystkich modelów to siętyczy. Co Washy IMO seria X mimo, że tania jest bardzo dobra (X10, X12 ogrywałam i paru znajomych ma) co do tego modelu to ciężko powiedzieć. Sama mam T.Burtona więc jeszcze inna bajka;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu gram na gitarze klasycznej i zastanawiam się nad kupnem elektrycznej w przyszłe wakacje. Z tego co wiem to każda gitara jest robiona pod inny gatunek muzyki, chociaż na wszystkich można wszystko zagrać, lecz dźwięk będzie inny. Jaką gitarę byście mi poradzili do Grunge''u?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już istna magia. :P

No zależy niestety od preferencji. Ale zarówno Epi jak i Deany w niższych cenach są bardzo dobrymi gitarami, Washburny według mnie, to nawet te droższe za 1600 zł, jak już wspominałem o modelach SI dorównują, a nawet przewyższają niektóre modele Fendera dostępne za ponad 3000 tys. złotych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a teraz z innej paki. Mamy z zespołem koncert w przyszły czwartek i byliśmy dzisiaj poproszeni przez panią profesor od polskiego by zagrać coś rockowo-metalowego, tak by dało czadu, ale również dość znanego.

I teraz pytanie do was, osób grających i znających się na muzyce. Co byście nam zaproponowali, samy mamy jakieś tam priorytety, wypadło na Black Sabbath - Paranoid, ale osobiście uważam, że zbyt krótkie to jest. Nadal pozostaje kwestia gitar, oczywiście nie zamierzamy ich przestrajać podczas występu, a nie mamy dodatkowych. Więc tutaj nam jeszcze zawęża się pole do szukania utworu. Ma ktoś jakiś pomysł, bo mi głowa od myślenia siadła zupełnie już. ^^ A i właśnie, coś w miarę prostego by przygotować to na dwóch próbach góra. Dziękować! ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metallici może coś? Enter Sandman. Albo Iron Man tego samego Black Sabbathu. Guns''n''Roses mejbi, chociaż nie wiem czy to łatwe czy trudne, bo sam nie próbowałem grać. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę ze swojej strony zaproponować coś klasycznego. Highway to Hell. Proste do zagrania, łatwo ogarnąć nawet na jednej próbie, a daje takiego kopa energii słuchającym, że z pewnością zostanie pozytywnie odebrane. Ah, no i oczywiście jest to "dość" znane ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Enter Sandman odpada. Nie ogarniemy i zostawiliśmy sobie na koncert w marcu albo w czerwcu. Smoke On The Water zbyt oklepane, a co do AC/DC, ciężko z wokalem, ja nie mam raka krtani. :>

W każdym bądź razie wszystkim serdecznie dziękuję, ale wynajęliśmy koleżankę wokalistkę i zagramy Bring Me To Life Evanescence. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2009 o 22:38, Leber16 napisał:

Enter Sandman odpada. Nie ogarniemy i zostawiliśmy sobie na koncert w marcu albo w czerwcu.
Smoke On The Water zbyt oklepane, a co do AC/DC, ciężko z wokalem, ja nie mam raka krtani.
:>

W każdym bądź razie wszystkim serdecznie dziękuję, ale wynajęliśmy koleżankę wokalistkę
i zagramy Bring Me To Life Evanescence. :)


Przecież Enter Sandman jest prostym utworem. Ile już ze sobą gracie razem? Tak z ciekawości się pytam jakby co :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Enter Sandmana nie da się opanować w 1,5 tygodnia, niestety. Razem z wokalem i wszystkimi innymi sekcjami instrumentalnymi. Gramy nie długo, będzie jakieś 5 miesięcy razem. Poza tym w tym utworze Metallicy solówka też nie należy do najprostszych. A zagrać na tak zwane "odwal się" taki utwór to hańba. ;>

PS: Banalny też nie jest. Oczywiście to zależy ile już dana osoba gra go na gitarze. My nie mamy za sobą 8 lat nauki na tym instrumencie, więc nie ma mowy by nawet opanować go w trzy dni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma to duze znaczenie za ile kupie tuner do gitary elektrycznej? ;) Chcialbym wydac jak najmniej i myslalem nad tymi, ale chcialbym, zeby nie pasowaly czy byly jakies problemy ;] Moja gitarka to Ibanez RG370DX (ze strunami 9-42 bodajze :P):

http://allegro.pl/listing/search.php?category=52732&string=tuner&price_from=&price_to=&state=5&distance=1&postcode=&postcode_enabled=2&city=%C5%81%C3%B3d%C5%BA&buy=0&listing=0&listing_sel=2&listing_interval=7&view=gtext&order=t&clear_cookie=0&change_view=Poka%C5%BC&a_enum[128]=all

P.S. Oczywiscie szukam najtanszych rozwiazan, najlepiej na terenie Łodzi, zebym nie musial placic za przesylkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

key of bm - nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że to po prostu strojenie do B.
capo on two - kapodaster na drugim progu.

Dnia 17.11.2009 o 17:22, tomoliop napisał:

I jeszcze jedno: na ww. stronie, na opisach chwytów numerki oznaczają palec, którym przyciskać strunę czy próg?


Palec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was prośbę wielką. Potrzebuje kawałek z ciekawym brzmieniem i ciekawą solówka na gitarę elektryczną, ale łatwy do zagrania. Może być bez solówki ;). gorąco proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 19:32, noobie napisał:

Mam do was prośbę wielką. Potrzebuje kawałek z ciekawym brzmieniem i ciekawą solówka
na gitarę elektryczną, ale łatwy do zagrania. Może być bez solówki ;). gorąco proszę
o pomoc.



Pudzian Band- Po Prostu Sobą Bądź :D

Nie no ironia mode off

Tak szczerze to może Kukiz i Piersi - Całuj mnie? Niedawno na lekcji miałem i mi się spodobało :)
http://www.youtube.com/watch?v=Uc5ndEVuIlk
Pewnie znasz, ale zobaczyć można :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 18:26, luq napisał:

key of bm - nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że to po prostu strojenie do B.
capo on two - kapodaster na drugim progu.

> I jeszcze jedno: na ww. stronie, na opisach chwytów numerki oznaczają palec, którym
przyciskać strunę czy próg?

Palec.


Skąd w takim razie wiedzieć który próg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się