tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Po lewej stronie narysowanego gryfu widzisz taka pogrubiona linię. To oznacza górę gryfu (czyli tam gdzie kończy się próg nr 1 a zaczyna nr 0 :). Gdyby było to niżej niż na szczycie gryfu, to powinno się pojawić oznakowanie, mówiące który to próg poniżej rysunku chwytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 20:18, tomoliop napisał:

> key of bm - nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że to po prostu strojenie do B.
Skąd w takim razie wiedzieć który próg?



SRyy, myślałam że piszesz o tabach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może jakieś proste piosenki do zagrania na 2 gitary? Trafiła mi się możliwość zagrania na 2 akustyki, więc chciałbym spróbować szczęścia w duecie, bo co 2 gitary to nie jedna - efekt lepszy a i satysfakcja większa. :D Tylko ciężko mi znaleźć coś prostego, znanego i dobrze opisanego, może ktoś z was ma jakieś typy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 20:24, ZO_S_O napisał:

Po lewej stronie narysowanego gryfu widzisz taka pogrubiona linię. To oznacza górę gryfu
(czyli tam gdzie kończy się próg nr 1 a zaczyna nr 0 :). Gdyby było to niżej niż na szczycie
gryfu, to powinno się pojawić oznakowanie, mówiące który to próg poniżej rysunku chwytu.


Ok, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już trochę grasz. To spróbuj koniecznie Bard''s Songa od Blind Guardiana. Kapitalna nuta. Zakochałem się w tej melodii. A wokal wszystko miecie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 21:38, Leber16 napisał:

Jak już trochę grasz. To spróbuj koniecznie Bard''s Songa od Blind Guardiana. Kapitalna
nuta. Zakochałem się w tej melodii. A wokal wszystko miecie. ;)


Ja może bym zacisnął zęby i jakoś się tego nauczył, ale jeśli chodzi o koleżankę... raczej poza jej zasięgiem, przynajmniej na razie. :P W sumie zadowoliłbym się czymkolwiek względnie prostym, jakiś kawałek na akordach + jakieś brzdąkanie drugiej gitary w tle, na początek by wystarczyło. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 22:14, Leber16 napisał:

To w takim razie myślimy dalej. Mama Said Metallicy tudzież...cholera. Nie przychodzi
mi nic na myśl wieczorem. -.-


Mama Said umiem zagrać (tak w miarę :P) ale na jednej gitarze, i za cholerę nie wiem jak można by ją zagrać na dwie nie ograniczając się tylko do zagrania tego samego jednocześnie na dwóch gitarach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, opinie dobre, fajna cena... Tylko brakuje mi metronomu. Mam metronom w domu co prawda, ale jest on wbudowany w ... syntezator pianina mojej siostry, wiec potrzebuje czegos najlepiej juz wbudowanego w tuner... Duzo bym musial doplacic (nie chce kupowac dwoch oddzielnych urzadzen)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, tam są mini solówki, na 10 i 8 progu, można by to jakoś ładnie ogarnąć i ograć. Chociaż Bard''s Song jest lepszym wyborem. Ogólnie ciężko mi powiedzieć cokolwiek w tej sprawie. Moim głównym instrumentem jest elektryk, mieliśmy tylko jeden występ akustyczny z zespołem, a generalnie tylko jedną piosenkę. Było to Broken Seether''a z Amy Lee. Bardzo polecam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 20:34, rob006 napisał:

Zna ktoś może jakieś proste piosenki do zagrania na 2 gitary? Trafiła mi się możliwość
zagrania na 2 akustyki, więc chciałbym spróbować szczęścia w duecie, bo co 2 gitary to
nie jedna - efekt lepszy a i satysfakcja większa. :D Tylko ciężko mi znaleźć coś prostego,
znanego i dobrze opisanego, może ktoś z was ma jakieś typy?



A może...hmmm...A Tout Le Monde Megadethu ? W wersji Unplugged...Zarzucam linka :)
http://www.youtube.com/watch?v=gEHNvxkVvqc
Bez solo i z solo możesz zagrać
Co do refrenu to tabę zarzucam :) Masz tam akordy rozpisane. Posłuchaj tego linka to wykapujesz. Rozłóż to se na 2 gitary jakimś sposobem, zależy od Ciebie i będzie bomba :)
http://www.ultimate-guitar.com/tabs/m/megadeth/a_tout_le_monde_crd.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 20:34, rob006 napisał:

Zna ktoś może jakieś proste piosenki do zagrania na 2 gitary?


http://www.youtube.com/watch?v=9ZSu6oki9Iw

W sumie to nigdy się tego nie nauczyłem ale brzmi zajefajnie na gitarze akustycznej. Z tym, że druga to chyba elektryk na cleanie. Ale da się pewnikiem zagrać na akustyku ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się powstrzymać, muszę się Wam pochwalić :D. Dzisiaj w szkole był konkurs talentów. Ponad pięćdziesiąt osób brało udział w castingach, tj. jakieś 25 ekip. Do Finału zakwalifikowało się 10 ekip, no i moi drodzy, ja z moim wokalistą znaleźliśmy się w tej dziesiątce :). A wykonywaliśmy utwór z repertuaru grupy KSU. Mianowicie - Rozkaz. Wszyscy tam grali jakieś ballady i takie tam smęty. Jak to podsumował mój sąsiad... Wszyscy chcieli złapać jury za serce, a Wy ich, chłopcy, złapaliście za dupę! I tak trzymać. I w związku z tym finałem - jak myślicice, co można by zagrać, aby zrobić wrażenie? Ja mam do dyspozycji gitarę i swój piecyk, kolega może coś załatwić, więc nie zaszkodzi jakiś utwór na dwie gitary. Jakieś pomysły?

PS Tam gdzie piszę, że dzisiaj, to chodzi o wczoraj, bo tego posta pisałem przed północą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No stary, moje gratulacje. :D

Co można by zagrać...zależy od waszych umiejętności. Znowu powinniście ich złapać za dupę. ^^ Miałeś już coś na uwadze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 08:04, Leber16 napisał:

No stary, moje gratulacje. :D

Co można by zagrać...zależy od waszych umiejętności. Znowu powinniście ich złapać za
dupę. ^^ Miałeś już coś na uwadze?


Dzięki! Jeśli chodzi o moje umiejętności to poradzę sobie nawet z bardzo szybkimi riffami. Tutaj problem jest w tym że nie mamy sprzętu. Ale można coś skołować. Co do repertuaru.. właśnie nie mam za bardzo pomysłu. Nie mniej jednak, musi to być coś co brzmi jako tako bez perkusji.

@Harrolfo
Nie da rady, jest nas tylko dwóch...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoje pytanie.
Otóż gdy zakupiłem elektryka ( w styczniu b.r. ) to miałem w nim struny Dean Markley 9-42, wytrzymały jakieś 3 miesiące i zmieniłem na Ernie Ball 10-52, te też wytrzymały podobnie i zmieniłem na EB 11-48, i teraz znów mam 10-52. Struna E6 brzęczy mi na wszystkich progach gdy ją dociskam ( Zaznaczam, że gdy zmieniałem 1 raz struny nie miałem takowego problemu, zaś przy 11-48 już się to pojawiło ). I tu moje pytanie czy jakbym zmienił struny znow na 9-42 to by nie brzęczały ??? Nie chcę po prostu bawić się w to ustawianie mostka, regulację gryfu etc. ( A podnoszenie mostka i tak nic nie dało )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 15:13, Leber16 napisał:

To jak już ktoś zaproponował Metallice...To może Nothing Else Matters z wokalem? ^^

Już ktoś to grał : )
A powiedzcie, może znowu KSU, tym razem Kto Cię Obroni Polsko? Ciekawe jak to wyjdzie. Dawajcie jeszcze jakieś propozycje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się