tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 18.11.2009 o 16:29, Jammin69 napisał:

I tu moje pytanie czy jakbym zmienił
struny znow na 9-42 to by nie brzęczały ???

Cholera wie. Jak masz kasę, to możesz spróbować; zresztą prawdopodobnie wszystkie ustawienia gitara miała pod 9-42.

Dnia 18.11.2009 o 16:29, Jammin69 napisał:

Nie chcę po prostu bawić się w to ustawianie
mostka, regulację gryfu etc. ( A podnoszenie mostka i tak nic nie dało )

To idź do lutnika, ew. sklepu, w którym to zrobią. Prawdopodobnie coś się pojechało, co zreszta nie jest dziwne, bo menzurę ustawia się przy każdej zmianie strun, a szczególności kiedy zmienia się grubość.
No i jest jeszcze ewentualność, że progi masz przetarte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak wybiorę to 1 rozwiązanie :P Ale w sumie o tym lutniku to już myślałem jak miałem te 11-48, ale się wstrzymałem; ale dzięki za radę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 17:54, noobie napisał:


> http://www.youtube.com/watch?v=9ZSu6oki9Iw
Znajoma melodia ze STALKERKA:CCZ, nie mylę się :)?



Ze stalkera?:D To jest melodia z tego z czego jest napisane, że to jest melodia:D. Czyli zespół Edguy. A czy ten utwór znalazł się na ost do Stalkera to nie wiem bo nie grałem, wydaje mi się to raczej bardzo mało prawdopodobne. Natomiast jeżeli uważasz, że coś podobnego się w stalkerze pojawiło to zarzuć linkiem, chętnie posłucham?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2009 o 19:17, ThimGrim napisał:

O, muzyka fajna ale jakoś mi nie przypomina tego co zamieściłem wcześniej;) Poza tym,
że też jest akustycznie.

a no może słysze to co chce słyszec :D... no nic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 17:27, Thrashevsky napisał:

A powiedzcie, może znowu KSU, tym razem Kto Cię Obroni Polsko? Ciekawe jak to wyjdzie.
Dawajcie jeszcze jakieś propozycje :P


White Stripes - Seven Nation Army. Choć tu by się przydał przynajmniej pedał basowy. No i kolega musi skołować sam bas ;).

You''ve got to know angel. Nie wiem, jaki był oryginalny wykonawca, znam to tylko z wykonania Soyki. W razie czego mogę jakoś podesłać próbkę. Na gitarę akustyczną.

Może pasowałoby też Rolling Stones - Brown Sugar - ale nie wiem, jak by to brzmiało bez perkusji...

Bon Jovi - Wanted Dead or Alive. Z samą gitarą akustyczną również powinno być całkiem znośne.

No i jeszcze klasyk - Chuck Berry - Johnny B. Goode. Tutaj przydałyby się dwie gitary, druga rytmiczna, żeby nie było aż tak słychać braku perkusji i klawiszy.

Mam nadzieję, że jakoś pomogłem, a przynajmniej pokazałem nieznany Ci wcześniej utwór ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad swoją przygodą na gitarze, (marzenie: w przyszłości zostać muzykiem).
Pytanie co jest dobrego na początek? Zastanawiam się nad Cort x2, jeśli ten to jaki wzmacniacz do niego? I jak się odczytuje taby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taby ...
Masz odpowiednią ilość lini, i na każdej lini jest numer.
A więc, linie oznaczają struny, najniższa to basowe E (E6) a najwyższa to wiolinowe E (E1).
To już mamy z sobą, a numery oznaczają, na którym progu masz zagrać odpowiednią strunę.
Polecam program Guitar Pro, do tabulator, resztę obczaisz, to kwestia praktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2009 o 00:10, Thrashevsky napisał:

Miał ktoś z Was do czynienia z multiefektami Line6? Chodzi mi o te POD''y.


Też się do pytania przyłączam. Muszę się zastanowić nad jakimś multiefektem.
I drugie pytanie - czy efekty w POD''ach są takiej jakości jak we wzacniaczach Line6 czy może lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam, ja mam! Pocket PODa konkretnie. Jeżeli masz porządny wzmak, z dobrym przesterem to kupno tego multi nie jest dobrym wyjściem. Jeżeli masz słaby przester we wzmaku to przyda się taki efekt. Co do efektów to mozna się tym bawić, kombinować a i tak po jakimś czasie czymś nas zaskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2009 o 10:43, ZO_S_O napisał:

mozna się tym bawić, kombinować a i tak po jakimś
czasie czymś nas zaskoczy.

To miło. Co do pieca, to mam Randall''a KH-15 (sygnatura Kirk Hammett). Taki do brzdękolenia w domu. Przydałyby mi się jakieś efekty, bo sam w sobie nie ma kompletnie żadnych (w końcu nie można zbyt wiele oczekiwać od urządzenia za 400zł).
Słyszałem że brzmienie tych POD''ów jest bardzo plastikowe, prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ekspertem w tej dziedzinie nie jestem, gitare mam krótko narazie, ale też mam Pocket Poda i nie powiedziałbym że brzmienie jest plastikowe... Poki co jestem zadowolony... A prawda jest taka, że oferuje więcej niż w zasadzie mi potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... grałem na nim cały czas, gdy jeszcze korzystałem z peavey''a 10w i nigdy nie miałem zastrzeżeń do brzmienia tego POD''a. Teraz jednak już mi się nie opłaca go podłączać do nowego wzmaka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , udało mi się przekonać rodziców co do gitary elektrycznej , ale jest jedno "ale" . Interesuje mnie gitara używana do max.350zł . Co dostanie się w miarę dobrego na początek za taką cenę? ( Epiphon Special II będzie dobry?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się