tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 24.11.2009 o 20:32, Fucio napisał:

Droższy, i jak najbardziej mi pasujący
więc nie reklamowałem xD


Kupujac wzmacniacz, nastepnym razem chyba kupie u nich ;] A co zamawiales, ze Ci przyslali Vox AD 15 VT? Pewnie cos o polowe tanszego? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż takiej różnicy cenowej niestety nie było. Zamawiałem wzmacniacz z tej samej serii, ale z XL na końcu nazwy. Nie wiem jak w innych sklepach, ale w guitar center jest on trochę tańszy. Poza tym, jak już wcześniej pisałem dźwięk tego cacka jak najbardziej mi pasuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 21:39, kuba9876543210 napisał:

Ano, juz widze... Ale dlaczego wersja XL (z glosnikiem 10" w miejsce 8") jest tansza
od normalnej?? Nie powinno byc na odwrot? :P

Pewnie słabo im schodzi ;]
Kiedyś myślałem, że GC to dobry sklep, ale ostatnio dochodzi do mnie coraz więcej słuchów, o ich wpadkach. Dziś straciłem do niego zaufanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mazie jakieś porady ( i ćwiczenia) co do kostkowania? Jak na półtora miesiąca nauki gry na elektryku lewa ręka mi wchodzi chyba całkiem dobrze, tak samo jeśli gram samymi palcami. Ale kostkowanie jakoś w ogóle mi nie idzie, nie trafiam w odpowiednie struny, ogólnie kicha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu masz trochę porad jak trzymać, grać itp. kostką: http://www.chords.pl/kurs/cwiczenia_prawareka/
Ogólnie, to po prostu trzeba ćwiczyć. :P Próbuj grać kostką na jednej strunie dźwięki na progach 1, 2, 3, 4 i odwrotnie, na początku wolniej, a potem szybciej, potem próbuj przeskakiwać na inne struny. Możesz też spróbować zagrać "Smoke on the Water", przynajmniej ten riff - gra się go na dwóch tych samych strunach, jeżdżąc tylko lewą ręką po gryfie. Tu masz przykładowy tab: http://www.ultimate-guitar.com/tabs/d/deep_purple/smoke_on_the_water_tab.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mam duży problem. Mianowicie nie wiem czy coś źle robie, bo grałem na gitarze akustycznej pewną piosenkę, ale potem zagrałem na klasycznej i w ogóle inaczej brzmiało i mi nie wychodziło. Czy to może mi się gitara roztroiła czy może zależy od gitary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 20:41, AssaxoN napisał:

Nie no właśnie nie. Strojona była jakieś 4 dni temu.

W 4 dni też się potrafi rozstroić... Może uderzyłeś kluczami o kanty jakieś?
Anyway, nie powinno być tak wielkiej różnicy pomiędzy akustykiem a klasykiem. Tak przynajmniej wynika z mojego młodego doświadczenia. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na klasyku gra się łatwiej jeśli chodzi o opuszki. Akustyk jest lepszy ponieważ ma cieńszy gryf i łatwiej się wszystko łapie oraz można grać na niższych progach bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 20:41, AssaxoN napisał:

Nie no właśnie nie. Strojona była jakieś 4 dni temu.

Nowa gitara/struny? A w sumie pytanie tylko o struny... Jak ja zakładam nowe, to czasami i 2 razy dziennie mogę stroić, nie grając ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 21:02, AssaxoN napisał:

No nową gitarę mam, bo w tamtej poszedł gryf ;/.

No to po prostu musisz ją stroić dość często ;)... taki urok nowych strun ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 20:41, AssaxoN napisał:

Nie no właśnie nie. Strojona była jakieś 4 dni temu.


wszystko zależy od gitary, ale 4 dni bez blokowanych strun na mostku i gryfie to kończenie trzeba nastroić, a jak juz wspomniano powyżej jak są nowe struny to trzeba stroić naprawdę co chwilę aby potem nie trzeba było tego wykonywać tak często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imo weź na warsztat jakąś prostą, spokojną piosenkę na tabie i próbuj ją ogarnąć. Powiedzmy ... The Godfather theme. Standardowo, wiele osób z tego topicu zaczynało właśnie od tej melodii ;) Jest wolna, przyjemna i nie sprawia dużo problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie umieram po koncercie, szyi nie czuję, plecy tym bardziej siadły. Jak na próbach lajtowo zawsze grałem, na poprzednich koncertach też. To teraz dostałem takiej adrenaliny, że gdy schodziłem ze sceny, to myślałem, że byłem pod prysznicem. -.- Swoją drogą, polecam wam z całego serca takie granie, niesamowite uczucie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2009 o 10:04, Leber16 napisał:

Właśnie umieram po koncercie, szyi nie czuję, plecy tym bardziej siadły. Jak na próbach
lajtowo zawsze grałem, na poprzednich koncertach też. To teraz dostałem takiej adrenaliny,
że gdy schodziłem ze sceny, to myślałem, że byłem pod prysznicem. -.- Swoją drogą, polecam
wam z całego serca takie granie, niesamowite uczucie. :)


Jaki rodzaj dokładnie muzyki gracie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się