tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2009 o 16:23, jcl99 napisał:

Pytanie: Co to jest?


Gitara bez strun xD

Jak na moje oko to jest klasyk, ale niech się wypowie ktoś bardziej rozeznany, mówię że klasyk, bo mój ksiądz ma klasyka z takim gryfem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2009 o 16:23, jcl99 napisał:

Pytanie: Co to jest?


Nie powiem nic odkrywczego, ale to jest bardzo klasyczny klasyk.
Typowe klucze, typowy gryf, typowa liczba progów, typowe pudło, typowy mostek...
No klasyk, nic więcej się nie da o nim powiedzieć ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj zakupiłem elektryka (corta kx5) i w żaden sposób nie wiem jak wydobyć z niego dźwięk jak np. Brain Stew , lub American Idiot Green Day''a (takie bardzo rockowe brzmienia) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na budzetowym sprzecie nie uzyskasz brzmienia jakiego slyszysz w rocku czy metalu. Najwyzej cos zblizonego do tego, a i to nie zawsze.
Podaj jaki masz wzmacniacz. Poprobuj grac na roznych przetwornikach, pokrec galkami, wez galke gain na max. (jak bedzie za wiele niepozadanych dzwiekow to zmniejsz). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2009 o 22:07, kuba9876543210 napisał:

Na budzetowym sprzecie nie uzyskasz brzmienia jakiego slyszysz w rocku czy metalu. Najwyzej
cos zblizonego do tego, a i to nie zawsze.
Podaj jaki masz wzmacniacz. Poprobuj grac na roznych przetwornikach, pokrec galkami,
wez galke gain na max. (jak bedzie za wiele niepozadanych dzwiekow to zmniejsz). ;)

Wzmacniacz to Marshall MG 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2009 o 22:09, Prateorian napisał:

Wzmacniacz to Marshall MG 10.


MG to bodajze najgorzsza seria wzmacniaczy Marshalla. Bylem bliski kupna MG30, ale posluchalem rad na forum.magazyngitarzysta.pl oraz dwoch kumpli i go nie kupilem - kanal czysty strawny, ale przester do chrzanu. Posluchaj rady: sprzedaj tego MG i kup jakiegos Marshalla VS (valvestate) albo Voxa AD VT (oczywiscie mowie o uzywanych 15-watowkach - sam kupilem niedawno VS15R uzywanego i nie narzekam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2009 o 22:13, kuba9876543210 napisał:

> Wzmacniacz to Marshall MG 10.

MG to bodajze najgorzsza seria wzmacniaczy Marshalla. Bylem bliski kupna MG30, ale posluchalem
rad na forum.magazyngitarzysta.pl oraz dwoch kumpli i go nie kupilem - kanal czysty strawny,
ale przester do chrzanu. Posluchaj rady: sprzedaj tego MG i kup jakiegos Marshalla VS
(valvestate) albo Voxa AD VT (oczywiscie mowie o uzywanych 15-watowkach - sam kupilem
niedawno VS15R uzywanego i nie narzekam).

To co z tego MG nie wydobędzie się takiego dźwięku?
http://www.youtube.com/watch?v=SyyPz_1_rFI tu np. całkiem ładnie brzmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2009 o 23:31, Leber16 napisał:

Bardzo w porządku, a jaki sobie upatrzyłeś?


On chyba właśnie czeka na jakieś propozycje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2009 o 22:41, BzyQacz napisał:

Panowie, w porządku akustyk do 500zł... Mmm?

Nie wiem jak ty, ale ja bym za taką kasę patrzył głównie za T.Burtonem Greengo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, to jest REKLAMA! Na reklamie brzmiec co najmniej ladnie brzmiec musi, bo inaczej nikt tego nie kupi :P
Zreszta poczytaj sobie opinie na Internecie... niektorzy nie narzekaja, ale to wtedy jak nie graja za bardzo na kanale przesterowanym, albo jak maja odpowiednie przetworniki.
Poszukaj moze jakiegos Randalla RX, Marshalla VS, albo Voxa AD VT czy Roland Cube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema :D Czy mógłby mi ktoś polecić jakąś dobrą książkę/poradnik/podręcznik/lub cos innego do nauki gry na gitarze ?? Bo mam zamiar sam się uczyc grać :P Dokładniej o akustyczną gitarę mi chodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2009 o 18:51, Brone_K napisał:

Siema :D Czy mógłby mi ktoś polecić jakąś dobrą książkę/poradnik/podręcznik/lub cos innego
do nauki gry na gitarze ?? Bo mam zamiar sam się uczyc grać :P Dokładniej o akustyczną
gitarę mi chodzi :P

"Gitara dla każdego"... najlepsza dla samouczków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2009 o 19:22, Prateorian napisał:

możecie podać jakąś (bardzo) łatwą solówkę/piosenkę na gitarę elektryczną

Nirvana- Smells like teen spirits... mogłem zrobić błąd w tytule : P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się