tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dostałem właśnie basowego Mayonesa B4, musze go pod cos podłączyć. Czy przejsciówka duży jack --> mały jack i głośniki Genius 1800A wystarczą na jakiś czas, czy musze zainwerstować we wzmacniacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2010 o 10:00, theZoSo napisał:

Wie ktoś może jak na 3-pozycyjnym przełączniku w gitarze zrobić, żeby na środkowej pozycji [...]


Anybody mój post wyżej? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam jakiej dobrej, porządnej gitary do nauki/ćwiczeń. Raczej nic profesjonalnego, ale już nie pierwsza lepsza z byle jakiego sklepu muzycznego. A w liczbach: 70% nauka/30% profesjonalna, tak do 800 zł. Polecicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby był elektryk, to bym Ci coś więcej powiedział, bo sam niedawno kupowałem, także dowiadywałem się więcej na ich temat :)
A tak - polecam na pewno gitary firmy T. Burton, Ibanezy. Nie wiem jak sprawa ma się z akustykami Fendera, elektryki ma niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2010 o 15:24, nazgul47 napisał:

Witam, szukam jakiej dobrej, porządnej gitary do nauki/ćwiczeń. Raczej nic profesjonalnego,
ale już nie pierwsza lepsza z byle jakiego sklepu muzycznego. A w liczbach: 70% nauka/30%
profesjonalna, tak do 800 zł. Polecicie coś?

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-akustyczne/yamaha-f310-nt
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-akustyczne/tburton-greengo-w-bk Świetna gitara. Bardzo ładnie brzmi.
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-akustyczne/fender-cd60-bk Fender jak to Fender. Ale tańsze modele brzmia raczej na takie mocne 4 aniżeli miałyby zachwycać...
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-akustyczne/washburn-d10s-b Za to droższe Washburny brzmią piękne. Ogrywałem/słyszałem już kilka akustyków tej firmy i wiem, że na dźwięku się nie zawiedziesz.

Harrolfo - osobiście akustycznych Ibanezów nie polecam za bardzo. W ogóle Ibanezów kosztujących mniej niz kupę kasy nie polecam... Strasznie sztywne brzmienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej po prostu mieć gitarę marki Fender ;]
Ale kręcąc trochę gałkami odpowiadającymi za przester i poszczególne tony na wzmacniaczu można takie cuś wyciągnąć... no może trochę podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2010 o 18:30, theZoSo napisał:

Najlepiej po prostu mieć gitarę marki Fender ;]
Ale kręcąc trochę gałkami odpowiadającymi za przester i poszczególne tony na wzmacniaczu
można takie cuś wyciągnąć... no może trochę podobnego.


Gdzieś (chyba w Guitar magazine czy jakoś tak) widziałem takie małe wzmacniacze, "kostki" odpowiadające różnym nastroją muzycznym - czy to coś by mi pomogło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2010 o 21:31, Czternasty napisał:

Gdzieś (chyba w Guitar magazine czy jakoś tak) widziałem takie małe wzmacniacze, "kostki"
odpowiadające różnym nastroją muzycznym - czy to coś by mi pomogło?

Chyba wiem o co chodzi...
Takie cuś? http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/vox-amplug-classic-rock
Myslę, że już prędzej możesz podobne brzmienie wykręcić na własnym wzmacniaczu. Jak pisałem - na TAKIE brzmienie ma wpływ parę "drogich" czynników jak np. wzmak lampowy i przetworniki singe coil od Fendera ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2010 o 21:31, Czternasty napisał:

Gdzieś (chyba w Guitar magazine czy jakoś tak) widziałem takie małe wzmacniacze, "kostki"
odpowiadające różnym nastroją muzycznym - czy to coś by mi pomogło?


Ja sądzę, że chodzi ci o kostki efektów - coś takiego jak to http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/efekty-gitarowe/kostki/boss-ds2 Zasadniczo to do takiej muzyki, jakiej dałeś linki ten efekt się akurat nie przyda, bo brzmienie można uzyskać na singlach i odpowiednim wzmacniaczu. Trochę kombinowania i udało mi się coś podobnego uzyskać na Squierze Strat i Marshallu MG15. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem właśnie gitarę elektryczną Epiphone Les Paul Special II WH + piecyk Peavey Backstage i kabel Ever PROFI ;).
Mam nadzieję, że dobrze wybrałem gitarę ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ograłem tą gitarę i nawet fajna jest, mogę śmiało polecić.
Sam w sumie się zastanawiałem nad tą gitarą i nad Washburnem X10 (którego wziąłem) i miałem trudny orzech do zgryzienia.
Peavey Backstage mam i jest to bardzo dobry piecyk dla początkujących (nie ma oczywiście żadnych skomplikowanych efektów, ale daje radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2010 o 16:20, Harrolfo napisał:

Jakby był elektryk, to bym Ci coś więcej powiedział, bo sam niedawno kupowałem, także
dowiadywałem się więcej na ich temat :)
A tak - polecam na pewno gitary firmy T. Burton, Ibanezy. Nie wiem jak sprawa ma się
z akustykami Fendera, elektryki ma niezłe.


Niezłe?! Elektryki ma najlepsze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2010 o 23:35, e-s-z-e-t napisał:

Niezłe?! Elektryki ma najlepsze ;]

Solo po szkole, dzisiaj.
Gibson koksi. Nie wiem jak firma, która nie ma w swojej ofercie Les Pauli mogła zajść tak daleko xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2010 o 07:23, theZoSo napisał:

> Niezłe?! Elektryki ma najlepsze ;]
Solo po szkole, dzisiaj.
Gibson koksi. Nie wiem jak firma, która nie ma w swojej ofercie Les Pauli mogła zajść
tak daleko xD

Fender :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się